Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Ayrık

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Protez (Sabit ve hareketli protezler)

Soru: Ön dişlerimin ayrık. Bu ayrıklıktan kurtulmak için ne yaptırmam gerekiyor?

Cevap: Hemen bir diş hekimine giderek bu ayrıklıktan belki tek seansta kurtulabilirsiniz, yani artık yarım saat 45 dk sonra istediğiniz gibi birleşik dişleriniz olabilir. Dişlerinizde başka sorunlar olup olmamasına, ayrıklığın derececesine göre alternatif tedaviler uygulanabilir, bunlar en zorundan en kolayına doğru ortodontik tedavi (dişlerinize tel takılması), dişlerinizin tamamen kaplanması yada sadece ön yüzü kaplanarak laminate yapılması yada en basiti kompozit dolgu yapılması olabilir. Sorunun nasıl giderileceğine diş hekiminizle birlikte rahatlıkla karar verebilirsiniz.

925 Responses to “Ön Dişlerim Ayrık”

Sayfalar: [8] 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 726
  dt.fnur Says:

  Tel tedavisi haricinde yapılacak olan tedaviler çene gelişimini bozacağı için büyüme gelişimin tamamlanması gerekiyor. Yani 18-20 yaşını beklemeniz gerekiyor maalesef.

 2. 725
  Özden Gazi Says:

  merhaba, ben 13 yasindayim dişlerimin ön tarafı ayrık ve olduğundan küçük, tam net bir muayene yaptırmadım ama dişlerim küçük olduğu icin tel tedavisi olmuyor diye biliyorum 18 yaşından önce alternatif tedavi yapılamazmi gerçekten sağlık ve görüntü açısından çok rahatsız oluyorum. Teşekkürler şimdiden

 3. 724
  dt.fnur Says:

  Porselen kaplama yapılırsa laboratuvar ücretini karşılamaz. Bu ücret de hastaneden hastaneye değişir. Dolgu yapılırsa tamamını karşılar.

 4. 723
  fatma ş Says:

  merhaba bn 22 yaşındayım dişlerimin arası biraz ayrık aralarını doldurtmak istiyorum bu işlemi ssk karşılıyormu ? karşılıyorsa maliyeti ne kadar olr?

 5. 722
  dt.fnur Says:

  Telle düzelir. 1,5-2 yıl sürebilir.

 6. 721
  gözde Says:

  merhaba yaşım 15. benim on deki iki dişimmin arasında boşluk var doktar 20 lik dişlerin çıkınca biraz kapanır demişti ama pek tatmin edici bulmadım.tel taktırsam düzelirmi ve ne kadar bir süre beklerim.

 7. 720
  dt.fnur Says:

  1-3 yıl arası.

 8. 719
  Poyraz Yıldırım Says:

  ön yan kesici diş eksikliğinde ortodontik tedavi süresi (tel takılırsa vs.)ne kadar sürer?

 9. 718
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden karar verilemez. Bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 10. 717
  irem Says:

  Merhabalar ben 12 yaşındayım ağzımda 27 diş var yani 1 dişim eksik yani kesici dişlerimden birisi eksik
  Ve üst dişlerimde 5 ayrık var. Diş telinin bir faydası dokunurmu?
  Lütfen yardımcı olun…..

 11. 716
  dt.fnur Says:

  Eksik diş sayınız fazla. 28 dişiniz olması gerekiyor. Tel tedavisi ile istenilen sonuç elde edilemeyebilir. Bir diş hekimine muayene olursanız dişlerinizin durumuna göre alternatif tedaviler değerlendirilir.

 12. 715
  ebru Says:

  merhaba ben 16 yaşındayım ve toplam 18 tane dişim var. dişlerim çok seyrek diş teli kullansam düzelirmi?

 13. 714
  dt.fnur Says:

  Porselen kaplama alternatifleri yada kompozit dolgu yapılabilir. Ayrıklığın büyüklüğüne göre ne yapılacağına karar verilir.

 14. 713
  Sercan Says:

  Merhaba ben 19 yaşındayım ön iki dişim ayrık tel taktırmadan tevasi mümkün olurmu

 15. 712
  dt.fnur Says:

  Girebilirsiniz diye biliyorum.

 16. 711
  Poyraz Yıldırım Says:

  Merhabalar,dişlere or.tedavi veya porselen kaplama yaptırırsak askeri okullara girebilirmiyiz.

 17. 710
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile boşluk giderilebilir. Ben bu tedaviyi yapmıyorum ama özelde yapan ortodonti uzmanlarını araştırıp yaptırabilirsiniz yada diş hekimliği fakültelerinde de yaptırabilirsiniz.

 18. 709
  Hilal korkul Says:

  Merhaba benim ön iki dişim arasında baya büyük bi boşluk var ve oldukça rahatsız oluyorum yaşım daha 16 ne gibi bi tedavi uygulatabilirim ve yorumlarında bir çocugunu okudum ön dişlerim küçükte degil bide önerebileceginiz bi doktor var mı veya sizin muaynaneniz varsa adres verirmisiniz lütfen?

 19. 708
  dt.fnur Says:

  Diş teli ile düzeltilebilir. Tedavi 1-2 yıl sürer.

 20. 707
  Sena Nur Says:

  Merhaba,
  Öncelikle size böyle birşey yaptıgınız ve halkımıza yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.
  Ben 14 yaşındayım.Seneye liseye geçeceğim.Lisede güzel dişlere sahip olmak istiyorum.
  Benim bir kalıcı köpek dişim çıktı bu sebeple dişlerim seyrekleşti.Öndeki 7 dişimin arasında boşluklar var.Ne yapmam gerekir keşke büyük olsaydım kaplama yaptırabilseydim ama maalesef yaptıramıyorum.Diş teli veya dolguyla düzeltilebilir mi? Eğer diş teli olursa nekadar süre kalmalı? Anlayışınız için teşekkürler.

  Hayırlı çalışmalar :)

 21. 706
  dt.fnur Says:

  Tel gerekli.

 22. 705
  cemre aslan Says:

  merhaba benim iki ön dişim arsında açıklık var ama biraz büyük .ben 13 yaşındayım ve alt ve üst dişlerim hepsi düzgün ön dişlerim hariç bunun için diş telimi gerekir yoksa damaklıkmı ?

 23. 704
  dt.fnur Says:

  Eğer ortodontik tedavi ile düzelme imlanı varsa öncelikle ortodontik tedaviyi tavsiye ederim. Porselen kaplamanın fiyatı hem bulunduğunuz bölgeye ve doktorunuza göre hemde porselen kaplamanın çeşidine göre değişir. Ortalama tanesi 150-800₺ arasında değişir.

 24. 703
  Poyraz Yıldırım Says:

  efendim öncelikle soruların kalitesine bakmaksızın hepsini cevapladığınız için size saygı duyuyorum
  porselen kaplamamı-or.tedavimi
  ve porselen kaplamanın ortalama fiyatı ne kadardır lütfen rakam söyleyin.

 25. 702
  dt.fnur Says:

  Ortodonti doktorundan daha net bir cevap alabilirsiniz süre konusunda. Çünkü tedavinin kapsamı süreyi etkiler.

 26. 701
  seda Says:

  merhabalar benim ön dişlerim ayrık doktorum en sağlıklı yöntemin bir ortodontiste görünüp tel taktırmamı söyledi kaç ayda birleşirler tel taktırırsam?

 27. 700
  dt.fnur Says:

  Hayır.

 28. 699
  Poyraz Yıldırım Says:

  dişler kesilirken acı verir mi?

 29. 698
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor. Muayene sonrası ne yapılacağına karar verilebilir. Ortodontik tedavi de yapılabilir yada dişleriniz porselen kaplamayla da düzeltilebilir.

 30. 697
  Poyraz Yıldırım Says:

  merhaba efendim öncelikle ön dişlerim ayrık ve onun yanındaki dişler yok olmayan dişlerin yanındakiler onun yerine gelmiş ve sivri.18 yaşındayım ön dişlerimin arasına tırnağım giriyor(açıklık olarak) yanlardaki boşluklarda onun iki katı ve köpek dişleride büyük ve sivri yandan güzel gözükmüyorlar sizce ne yapmalıyım ne etmeliyim hiçbir bilgim yok.saygılarla
  kafanızda bir şekil oluştuysa ne ala…

 31. 696
  dt.fnur Says:

  Hayır.

 32. 695
  sln Says:

  ayrık dişler evde düzeltilebilirmi

 33. 694
  dt.fnur Says:

  Fiyatlar bulunduğunuz bölgeye ve doktora göre değişiklik gösterir.

 34. 693
  ibrahim Says:

  kompozit dolgu fiyatlarını ögrenmek istiorum

 35. 692
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden ne yapılacağını söylemek mümkün değil. Çeşitli tedavi alternatifleri söz konusu.

 36. 691
  derinsu Says:

  Merhaba, benim üst ön dislerim ayrık, köpek ve azi dislerim ayrik ve küçük. Daha önce doktora gittim rontgen cektik ve dis eksikligi tespit edildi.cikmayan dislerimin asagiya inmedigini soyledi doktor. Ve hatta bu yuzdrn elmacik kemiklerimin de gelismedigini soyledi. Ne gibi bir tedavi uygulanabilir?

 37. 690
  dt.fnur Says:

  Renk farkı için yapılan tedavinin yenilenmesi gerekir. Ayrıklık içinde muayene sonrası ne yapılacağına karar verilir. Eğer tel tedavisine karar verilecek olursa porselenli dişinizin durumuna doktorunuz karar verecek, muayene sonrası.

 38. 689
  sevde.s Says:

  merhabalar..benim ön 4 dişim ayrık ve de öndeki iki dişimden biri kırılmıstı.tedavisini yaptim su an porselen sanırım.ama cok göze carpıyo kendi disim olmadıgı.renk tonlama farkı var bunun icin ne yapabilirim? ve de dişlerimin ayrıklıgından cok sikayetciyim.istedigim gibi gülemiyorum.bunun icin ne yapabilirim? tel taktırsam diger porselen disime ne olacak? ona da tel taktırabilir miyim? tel takılamazsa ne olacak? ya da baska tedavi yöntemleri var mı?

 39. 688
  dt.fnur Says:

  Renk farkı için yapılan tedavinin yenilenmesi gerekir. Ayrıklık içinde muayene sonrası ne yapılacağına karar verilir. Eğer tel tedavisine karar verilecek olursa porselenli dişinizin durumuna doktorunuz karar verecek, muayene sonrası.

 40. 687
  sevde.s Says:

  benim ön 4 dişim ayrık ve de öndeki iki dişimden biri kırılmıstı.tedavisini yaptim su an porselen sanırım.ama cok göze carpıyo kendi disim olmadıgı.renk tonlama farkı var bunun icin ne yapabilirim? ve de dişlerimin ayrıklıgından cok sikayetciyim.istedigim gibi gülemiyorum.bunun icin ne yapabilirim? tel taktırsam diger porselen disime ne olacak? ona da tel taktırabilir miyim? tel takılamazsa ne olacak? ya da baska tedavi yöntemleri var mı?

 41. 686
  dt.fnur Says:

  Maalesef bahsettiğiniz tedavi ucuz bir tedavi değil. Piyasa şartlarında özelde birbirine yakın rakamlarda yapılıyor genelde. 1 ay içinde tedaviniz biter.

 42. 685
  SaraKurt Says:

  Merhaba, benim dişlerim küçüklüğümden beri çok kötü durumdalar. Laminate veneer yapmaya karar verdim ama başvurduğum tüm doktor çok fazla para istiyor. Acaba, mümkünse bana çok pahalı olmayan ama iyi, düzgün bir doktor önerebilir misiniz?? Birde ben Aralık ayının 2.haftasında yurtdışına gideceğim. Önden 8 alttan 8 diş yaptırmak istiyorum. Bir ay içinde ya da daha kısa zamanda biter değil mi?? Bu iki soruya da cevap verirseniz çok makbule geçer benim için. Neredeyse her siteye yazdım ama kimse bana iyi tasarruflu bir doktor önermedi:’((( …
  Şimdiden teşekkür ederim :)

 43. 684
  dt.fnur Says:

  Eğer ortodontik tedavi için dişlerinizin durumu uygunsa tel taktırmanızı tavsiye ederim. Ama tel tedavisinden istenilen sonuç elde edilemeyecekse kaplama alternatifleri değerlendirilebilir.

 44. 683
  nur Says:

  meraba benim dişlerim ayrık 21 yaşındayım tel taktırmalka kaplatmak arasında kaldım tel taktırınca dişimin uzun süre birleşememe yada çıkardıktan sonra eski haline dönmesinden endişeliyim kaplamada da dşlerin kazınmasının iyi olmayacağını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 45. 682
  dt.fnur Says:

  Maalesef yok.

 46. 681
  Sena Says:

  Merhaba, benim ön disim 2-3 yıl öncesinde kırıldı. Ve cok kötü duruyor . Suana kadar 4-5 kere dolgu yapıldı . Simdi yine kırıldı. Doktora gidip dolgu yaptıracagım fakat en erken randevu 4 gün sonra, o zamana kadar , o kötü görüntüsünü yok etmek icin yapabilecegim( evde ) birseyler var mı ?

 47. 680
  dt.fnur Says:

  Düzelir.

 48. 679
  zeynep Says:

  Peki eti alip tel taktirma islemi yapsam duzelir mi?

 49. 678
  dt.fnur Says:

  Birleşme olacağını sanmıyorum ama yinede 1-2 yıl daha bekleyebilirsiniz. Eğer birleşme olmazsa kompozit dolgu yada diğer porselen kaplama alternatifleri ile aradaki boşluk kapatılabilir, belli olmaz. Sahte dolgu diye bir şey yok. Aradaki et birleşmeye engel olacak seviyedeyse o etin alınması gerekiyor.

 50. 677
  zeynep Says:

  Merhaba ben 18 yaşındayım ve ön iki disimin arasinda 0.4 mm civarı ayriklik var ve et var. Doktor 20lik dis cikinca iyer kapanir dedi. Ama 20likten lnceki dislerimi cektirmistim sanirim 20lik dislerim oraya kaydi. Birlrsme imkani var mi sahte dolgu belli olmaz mi? Teşekkürler

 51. 676
  dt.fnur Says:

  Kendi kendine kapanmaz muhtemelen. Tel takılması gerekebilir.

 52. 675
  ecem Says:

  Merhaba benim on iki dişimde 5 mmlik bir açıklık var. Ve dişlerimin arasında et var.19 yasındayım eti aldırsam kapanır mı

 53. 674
  dt.fnur Says:

  Gerekmeyebilir.

 54. 673
  gamze Says:

  merhaba ön dişlerimin ayrıklığı için tel tedavisine başladım fakat doktorum en arkadaki azı dişlerime tel takmadı.Takılması gerekmez mi ?

 55. 672
  dt.fnur Says:

  Diğer dişlerinizde mecburan kaplanacağı için eksik dişinizin yerine implant yaptırmanız bence gereksiz bir uygulama olur. Eskisi gibi yaptırabilirsiniz. Daha estetik bir görüntü olsun isterseniz, zirkonia destekli porselen kaplama yaptırabilirsiniz. Kaplamalar tek tek yapıldığında ön dişlerde bazen zaman içinde dişler arasında ayrılmalar olduğunu gözlemliyoruz.

 56. 671
  saly Says:

  merhaba;
  benim ön dört dişimde kaplama var, bir dişim eksik diğer üç dişim kaplamadan dolayı kesilmişti. şimdi kaplamam düştü ve yeniden yaptırmak istiyorum. ama her doktor farklı bir görüş belirtiyor. ben eksik dişin yerine implant çaktırıp kaplamaları bütün değil tek tek yaptırmak istiyorum. Bu sizde doğru ve estetik bir çözüm olurmu? yoksa eskisi gibi kaplamamı yaptırmalılyım.

 57. 670
  dt.fnur Says:

  Kaplamalarınız köprü şeklindeyse tel tedavisine engel olur.

 58. 669
  tugba Says:

  Merhaba benim dislerimin arasinda boşluklar var diş teli taktirmak istiyorum fakat azı dislerimde kaplamalar var bu kaplamalar dis teli takilmasina engel olur mu kaplamalar varken de tel takılabilir mi

 59. 668
  dt.fnur Says:

  Evet tel takılarak yada porselen kaplama yapılarak düzeltilebilir.

 60. 667
  ezgi Says:

  Merhaba benim kopek disim ve azi dişim arasında boşluk var ve on iki disim arasindada boşluk var tel mi takilmasi gerekiyor

 61. 666
  dt.fnur Says:

  Dişlerinize porselen kaplama çeşitlerinden (zirkonia, empres, laminata gibi) biri yapılabilir, 5-7 günde tedaviniz biter.

 62. 665
  Ahmet Says:

  Merhaba. 25 yaşındayım. Ön dişlerimin tamamı ayrık ve aralardaki mesafeler çok fazla. Nasıl bir tedavi yöntemi uygulamamız gerekiyor ve ne kadar zaman sürüyor bu tedavi?

 63. 664
  dt.fnur Says:

  Boşluğun büyüklüğüne bağlı. Muayene sonrası belli olur.

 64. 663
  sena Says:

  yani köpek dişi eksikliği tel ile düzelmiyor mu? :(

 65. 662
  dt.fnur Says:

  Açıklık için önce tel takılması gerekebilir. Daha sonra eksik dişiniz porselen kaplama alternatifleri yada implant seçeneği ile tamamlanır. Eğer eksik dişinizin boşluğu çok fazla değilse tel tedavisi ile diğer dişlerinizin boşluğu doldurması sağlanabilir. Ne yapılacağına muayene sonrası karar verilecek.

 66. 661
  sena Says:

  Merhaba ben 16 yasindayim benimde bir kopek disim eksik ve bundan dolayi on dişlerimde 2 mm aciklik var tel taktirmak istiyorum eksik diş tel ile düzelir mi yoksa başka yollarla mi duzelir

 67. 660
  dt.fnur Says:

  Açıklık fazla. Açıklılık korunup ileri de implant yapılması düşünülebilir.

 68. 659
  ezgi Says:

  Diğer dişlerimde bir sorun yok sağ taraf dizilişi çok iyi ama sol tarafta bi tane azi disim eksik acikligida 2 cm’den azdir. Düzelir mi

 69. 658
  dt.fnur Says:

  Bu yaşlarda tel takılırsa düzelebilir. Ama bu konuda kesin birşey söyleyebilmek için muayene etmek gerekiyor. Diğer dişlerinin durumu ve açıklığın büyüklüğü önemli.

 70. 657
  ezgi Says:

  Merhaba ben 15 yasindayim on dislerim ayrik ve bir azi disim eksik tel taktirmak istiyorum acaba diş eksikliği tel ile düzelir mi çok merak ediyorum yardimci olursaniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 71. 656
  dt.fnur Says:

  Eski halini almaması için tel tedavisi bittikten sonra dişlerinizin arkasına ince bir tel yapıştırılarak dişlerinizin bozulması engellenir. Bu işleme de kalıcı retainer denir.

 72. 655
  gamze Says:

  bu arada 20 yaşındayım ve dişlerimin arasında 2mm gibi bir açıklık var

 73. 654
  gamze Says:

  Merhaba,2 ay önce tel tedavisine başladım ön iki dişim ayrık olduğu için.tel taktırmadan önce bir kaç diş hekimiyle konuştum.Bazıları dişlerimin küçük olduğunu tel tedavisi bittikten sonra tekrar eski halini alacağını söyledi.Böyle bir şey olur mu ?

 74. 653
  dt.fnur Says:

  Çene ve diş gelişiminiz tamamlanmadığı için gelişimi etkileyebilir. Zamanla çene ve diş gelişimiyle bir miktar daha kapanabilir belki boşluk. Ben yapmayı tercih etmezdim ama tabi yapan doktor varmıdır bilemem.

 75. 652
  rabia Says:

  2-3 yil beklemek istemiyorum. Bu yasta yapilsa dogabilecek olumsuz sonuclar var midir ? Yani hicbir doktor yapmaz mi bu yasta benim icin bi uygulama ?

 76. 651
  dt.fnur Says:

  2-3 yıl sonra yaptırmanız daha uygun olur.

 77. 650
  rabia Says:

  Merhaba 16 yaşındayım dış gelişimim tamamlandimi bilmiyorum.on dislerim ayrik bunun için bi cok yazı okudum.Kompozit dolgu veya bonding uygulaması benim için uygun mu ? Tesekkur ederim simdiden

 78. 649
  dt.fnur Says:

  Boşluk 4 dişinize de dolgu yapılmasını gerektiriyorsa 4 diş ücreti, 2 dişe dolgu yapınca kapanacak bir boşluksa 2 diş ücreti ödersiniz. Doktorunuzun nasıl bir uygulama yapacağına göre değişir yani.

 79. 648
  nurdan Says:

  merhaba benim ön 2 disim ayrik degil ama yanlarindaki sag ve sol taraflarinda 2 tane bosluk var. kompozit dolgu yaptırırsam 4 dolgu ucrti mi uygulanir 2 dolgu ucreti mi? tesekkurler

 80. 647
  dt.fnur Says:

  Yapılacak tedaviye göre değişir fiyat.

 81. 646
  Ada Says:

  Peki diş tellerinin fiyatları ne kadar tutar ?

 82. 645
  dt.fnur Says:

  Evet düzelir.

 83. 644
  Ada Says:

  Benim dişlerimde hem ayrıklık var hem de biraz önde 14 yaşındayım diş teli taktırsam düzelir mi?

 84. 643
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişiminiz tamamlanınca yani 18 yaşından sonra dişlerinize porslen kaplama yapılarak istediğiniz gibi olması sağlanabilir.

 85. 642
  Beyza Says:

  15 yaşındayım dişlerim küçük ve bu nedenle hepsi ayrık gülünce dişlerim gözükmüyor çok kötü bir görüntü oluyor küçük dişten kaynaklanan ayrık dişlerim olduğundan tel işe yaramaz diye biliyorum ben dişlerim hem daha büyük hem de ayrık olmamasını istiyorum. Ne yaptırabilirim?

 86. 641
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişimin tamamlandıktan sonra yani 18-20 yaşlarında bonding tedavisi uygulanabilir. Bu yaşlarda sadece tel tedavisi uygulanır.

 87. 640
  Emir .s Says:

  Merhaba doktor hanım benim yaşım 14 öndeki 4 dişim ayrık ve öndeki tavşan dişlerimin yanındaki dişler sivri tel taktırmak istemiyorum onun yerine bonding tedavisi yapılabilirmi böyle bişey mümkün mü ve sivri dişlerin tedavisi nedir şimdiden teşekkürler

 88. 639
  dt.fnur Says:

  Ayrıklık azmış dolguylada kapattırabilirsiniz. Tel tedavisi de olabilir, tercih sizin. Tel tedavisinin çok uzun süreceğini sanmıyorum. Ne kadar süreceğine doktorunuz karar verebilir.

 89. 638
  gulsah Says:

  Merhaba benim on iki disim ayrik yasim 18 tel tedavisi mi uygulamaliyim yoksa dolguyla kapatmalimiyim yaklasik 0.5 mm bir ayrik var ve ayrıca tel tedavisi uygulatsam kac ayda sonuca ulasirim

 90. 637
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Bahsettiğiniz tedaviler yapılabilir. Fiyat konusunda doktorunuzdan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 91. 636
  Eda Says:

  Merhaba. ben 16 yaşındayım ve ön iki dişim biraz ayrık ama öyle çok da değil, biraz. Tel takmayı hiç istemiyorum. İnternette araştırdım bonding ve laminate tedavisi yaptırabilir miyim? yaptırabilirsem fiyatı sizce ne kadar olur? simdiden teşekkürler

 92. 635
  dt.fnur Says:

  Eğer yapabilecek doktor varsa yapılır, çünkü her diş hekimi yapamayabilir. Ayrı bir beceri ve eğitim gerektiren bir ameliyat. Ücret alınmaz.

 93. 634
  neslihan Says:

  Merhaba, sinus lifting ameliyati devlet hastanesinde yapiliyormu ve devlet ucret aliyormu? Simdiden tesekkurler..

 94. 633
  dt.fnur Says:

  Buna doktorunuz karar verecek, en erken 1hafta sonra başlar.

 95. 632
  Melike Says:

  Teşekkür Ederim.Peki kalın olan dişeti kesildikten sonra tel tedavisi ne zaman başlar ?

 96. 631
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Tel takılabilir, dişinizin çekilmiş olması buna engel değil. Tedavinin durumuna göre altlı üstlü yada tek üste takılır. Buna muayene sonrası karar verilir. Fiyat konusuda uygulacak tedaviye göre değişiklik gösterir.

 97. 630
  tugce Says:

  merhaba benim ön dişlerim ayrık tel taktırmak ıstıyorm ama arkada bir dişimi cektirmistm tel takılabilir mi bide altlı üstlü mü takılıyor yoksa sadece üstte takılsa oluyormu bide fiyatları tahminen ne kadardır dislerim büyükte degil küçükte orta

 98. 629
  dt.fnur Says:

  Ameliyat dişlerinizle ilgi bir durum değil. Kalın olan dişeti kesilecek, zor bir işlem değil ve herhangi bir kötü sonuca neden olmaz. Bu işlemin başka bir alternatifi yok.

 99. 628
  Melike Says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım ön dişlerim ayrık ve boşlukta çok fazla doktara gittim tel tedavisine ihtiyacın var dedi ama ondan önce arka dişlerinde çürük var bunlara dolgu yapılması gerektiği ve daha sonra ön dişler arasındaki etin kalın olduğundan kesilmesi lazım dedi bu ikisi yapılmadan tel tedavisine başlayamayız dedi ameliyat hakkında hiçbir bilgim yok ve korkuyorum ameliyattan sonra dişlerim dahada kötü olursa diye sizce ameiyat yerine başka seçenek var mı ?

 100. 627
  dt.fnur Says:

  Arasından diş ipi geçmesi gerekiyor, yapışık olmaması lazım. Doktorunuza durumu söylerseniz düzeltecektir, yada yeniden yapacaktır. Birbirine benzemediği için görüntüsünden de rahatsız olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

Sayfalar: [8] 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply