Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Ayrık

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Protez (Sabit ve hareketli protezler)

Soru: Ön dişlerimin ayrık. Bu ayrıklıktan kurtulmak için ne yaptırmam gerekiyor?

Cevap: Hemen bir diş hekimine giderek bu ayrıklıktan belki tek seansta kurtulabilirsiniz, yani artık yarım saat 45 dk sonra istediğiniz gibi birleşik dişleriniz olabilir. Dişlerinizde başka sorunlar olup olmamasına, ayrıklığın derececesine göre alternatif tedaviler uygulanabilir, bunlar en zorundan en kolayına doğru ortodontik tedavi (dişlerinize tel takılması), dişlerinizin tamamen kaplanması yada sadece ön yüzü kaplanarak laminate yapılması yada en basiti kompozit dolgu yapılması olabilir. Sorunun nasıl giderileceğine diş hekiminizle birlikte rahatlıkla karar verebilirsiniz.

902 Responses to “Ön Dişlerim Ayrık”

Sayfalar: [9] 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 874
  dt.fnur Says:

  Lamina ve diğer protetik tedaviler için büyüme gelişiminizin tamamlanmış olması gerekiyor. Yani 18-20 yaşınızı beklemelisiniz. Tel tedsavisi için tekrar başvurabilirsiniz. Cila ve polisajı iyi yapılan bir dolgu kolay kolay renk değiştirmez.

 2. 873
  şeyma Says:

  Merhaba ben 17 yaşındayım köpek dişlerimden itibaren ön dişlerim ayrık tel tedavisi için 4 yıl bekledim ama uygunsuz zaman da çağırdılar gidemedim ve sıram iptal oldu. Aslında dişlerim duzgunler

 3. 872
  şeyma Says:

  Merhaba ben 17 yaşındayım köpek dişlerimden itibaren ön dişlerim ayrık tel tedavisi için 4 yıl bekledim ama uygunsuz zaman da çağırdılar gidemedim ve sıram iptal oldu. Aslında dişlerim düzgün. Dolgunun zamanla renginin değişeceğini söylediler o yüzden kararsızım sizce böyle bir durum söz konusu mu. Bir de lamina için 18 yaşımda olmam gerekiyor mu

 4. 871
  dt.fnur Says:

  Tel takılabilir. Yaş sınırlaması yok. Telden başka alternatiflerde mevcut. Muayene sonrası sizin için en uygun tedavi neyse ona karar verilir.

 5. 870
  Fatih Says:

  Merhaba hocam benim dişlerimin arası 1.5 2 milim açık diş doktoyuna gittim tel taktırmak için bu yaştan sonra biraz zor dedi ne yapmam lazım yaşım 18 telden başka bi çözüm var mı

 6. 869
  dt.fnur Says:

  Muayene etmek gerekiyor.

 7. 868
  pınar Says:

  Varsa ne ve ortalama ne kadara mal olur

 8. 867
  pınar Says:

  Merhaba ben 16 yaşındayım 22 dişim var genel olarak ayrılıklar ozellikle üst iki disim cok ayrık ve alt iki disim düşmedi birkaç yıl önce doktora gittim ama dislerim eksik oldugu için telin çene yapımı bozacağını soyledi. Baska bi çözümü, tedavisi var mı acaba ?

 9. 866
  dt.fnur Says:

  Olabilir. Görmek lazım.

 10. 865
  Burcu Says:

  Merhaba benim ön dişimde cok az milim boşluk var on dillerimden biride kaplama kaplamamı degiştirdiğimdr öndeki ayrıklıgı yok etme sansımız varmı

 11. 864
  dt.fnur Says:

  Mümkün.

 12. 863
  esma Says:

  bondingi tercih etme sebebim bondingin kısa sürüyor olması… göründüğüm bir hekim 4-5 ayda tel takılırsa düzeleceğini söyledi… bu kadar kısa sürede gerçekten mümkün mü ? çok eğrilik yok tabi ama…

 13. 862
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden karar vermek mümkün değil. Eğer tel tedavisi mümkünse öncelikle tel tedavisini öneririm. Değilse bonding gibi estetik uygulamalar tercih edilebilir.

 14. 861
  esma Says:

  merhaba ben 21 yaşındayım,üst ön sağ 2 numaralı dişimde yarısı yukarıya bakan eğrilik var ve arkası nokta kadarda çürük.
  Ayrıca sol 2 numara ve 3 numaraLarda da az eğrilik var.

  bonding uygun olur mu (çürümeye başladığı için sağ iki numaralı dişi feda edeyimmi?

  tel taktırsam sadece üst çene ön bölgem için yapılacak bir uygulama var mı?
  ne önerirsiniz?

 15. 860
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir.

 16. 859
  Melisa Says:

  Merhaba ben melisa 15 yaşındayım ön dişlerim ayrık bi tane süt dişim küçüklüğümden düşürmediğim için sıkışmış ön dişlerimin yanındakilerde küçük ve az da olsa ayrık ne yapılabilir.

 17. 858
  dt.fnur Says:

  Yapılabilir. Kompozit dolgu ile restore edilebilir.

 18. 857
  Elcin saygın Says:

  Meraba ben tel tedavisi görüyorum ama on dislerimin yanları asindigi için ayrık duruyo doktor telle kapanmama ihtimalinin olduğunu söyledi acaba sadece o ayrılığın olduğu kısma bi şey yapilarbilirmi disimin hepsini kapsamayan sadece o araları dolduracak zaten çok açık değil ama beni gene de rahatsız ediyor

 19. 856
  dt.fnur Says:

  Kaplama yapılabilir. 4-5 gün içinde yapılır. Kaplamanın çeşidine göre fiyat değişir. Muayane sonrası net rakam belli olur.

 20. 855
  zeynep duvar Says:

  Merhaba benim on dislerim ve diger yan taraftaki dislerim arasina dilimin sigabilecegi boyutta ayrik ama dislerim cok kucuk normal tel taktirmak istemiyorum ve kisa surede bitebilrcek bi tedavi istiyorum sizde ne kadar aan surer ve fiyati ne kadar opabilir cevaplarsaniz sevinirim cunku disciye gitmeden once genis capli bi arastirma yapmak istiyorumrum

 21. 854
  dt.fnur Says:

  Konuşma da bazı harflerin çıkışını etkileyebilir. Çoğu kişi de etkilemiyor. Estetik haricinde kayda değer bir faydası yok.

 22. 853
  Melih can Says:

  Merhaba hocam diş arasinda ki ayrıklıklarin bir zararı varmıdır diestema kapatmayla dolduruldunda esnetik görünüm haricinde sağlık için ne faydasi vardır birde ayrık dişler konusma bozukluğuna yol acabilir mi ? Teşekkür ederim

 23. 852
  dt.fnur Says:

  Düzelir. 1-2 yıl sürer.

 24. 851
  Apo Says:

  Benim ön 6 diş aralıklı 15 yaşındayım tel takdırsam düzelirmi ve tel tedavisi ne kadar sürer

 25. 850
  dt.fnur Says:

  Tedaviye başlamadan önce kesilmesi gerekir. Çünkü ayrıklığın kapanmasına engel olur.

 26. 849
  idil Says:

  Merhaba, benim ön dislerim ayrık tel tedavisi yapıldıktan sonra arasındaki et kesilse problem olur mu? Yoksa kesinlikle tele tedavisine başlanmadan önce mi kesilmedir? Teşekkürler.

 27. 848
  dt.fnur Says:

  Tel tedavisi yaptırırsanız daha iyi olur. Kaplama içinde bence 2-3 yıl daha bekleyebilirsiniz. Çünkü büyüme gelişiminiz tamamlanmamış olabilir. Büyüklüğü estetik açıdan değerlendirmek için görmek gerekiyor, dudak yapınız, diğer dişlerinizin büyüklüğü vs gibi.

 28. 847
  mehmet celik Says:

  İyi Günler Fatma Hanımm..

  Benim Sorunum Öndeki iki dişim yaklaşım 3mm aralıklı.. ve ben bundan gerçektende çok ama çok rahatsız olmaya başladım. doktara gittim bana tel tedavisi olmam gerektirğini söyledi. ama olmak istemezsen bunu kaplama ile halledebileceğini söyledi. ben 17 yaşındayım acaba ağız ve diş gelişimim bitmiş mi bide doktor bana kaplama yaparsan dişinin büyük olacağını söyledi. bunun estetik yönden bi zararı olabilir mi hoş gözükmeyebilir mi ??

  Cevapp verirseniz Çok Ama Çok Memnun Olacak herşey İçin Şimdiden Teşekkürler….!

 29. 846
  Hazel Says:

  Ancak ailem, abimin de bu yaşlara kadar dislerinin boyle oldugunu, sonradan dislerine iyi bakarak gectigini soylemisti?

 30. 845
  dt.fnur Says:

  Doğal yöntemlerle düzeltemezsiniz. Tel yada diğer diş tedavilerini olmak zorundasınız.

 31. 844
  Hazel Says:

  Merhaba, ben henüz 11 yaşındayım ancak dişlerimin neredeyse tamaminin sekli bozuk. Artik bes yasina kadar kullandigim biberon yuzundendir veya genetiktir bilemiyorum. Ancak derdime hemen bir çözüm bulmaliyim. Ama tel veya baska bir dis tedavisi de istemiyorum, ee tabi başka bir care kalmazsa… Bana onerebileceginiz dogal yontemler var mi acaba?

 32. 843
  dt.fnur Says:

  Çene bozukluğu olabilir. Çapraşıklık içinde ortodontik tedavi uygulanabilir.

 33. 842
  rabia Says:

  bnm alt dişlarin carpik çenem sanki biraz önde aca napmalıyım bnde çene bozukluğu olabalirmi

 34. 841
  dt.fnur Says:

  Öneri dişlerin durumuna göre değişir. Diş yapısı küçükse tel uygun olmayabilir. O durumda alternatif protetik tedaviler değerlendirilir. Fiyat konusu değişkenlik gösteriyor, muayene sonrası daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Lamineden sonra tel tedavisi mümkün değil. Lamine de bir çeşit protezdir. Protezde dişleriniz uygun şekilde küçültülüp, üzerine porselen diş hazırlanıp yapıştırılıyor.

 35. 840
  Emirhan Says:

  Merhabalar benim on dişlerin ayrık sorularim olacak cevaplarsaniz sevinirim
  1- siz ayrık dişlere ne önerirsiniz laminami protezmi telmi 15 yaşındayım
  2-bu tedavilerin fiyatlarını öğrenebilir miyim
  3-ilk önce lamina yapıp birkaç ay kullandıktan sonra tel tedavisi mumkunmu
  4-protez nasıl bir şeydir tedavisi nasildir

 36. 839
  dt.fnur Says:

  Boşluğa bir şey yapmaya gerek yok. Çene yapınızı etkilemez. 20lik dişin çıkmama ihtimali var.

 37. 838
  sefa Says:

  Merhabalar doktor hanım, köpek dişimin yanındaki azı dişi küçükken cektirmisdik ve yaklasik 4-5 sene oldu artik o boşluk iyice küçülmüş, diş eksikliği çene yapısını bozuyormus bu da benim kafama cok takıldı bu ufak boslugu napayim ben kalsinmi yoksa o boslugu ufak bi dolguyla falan halledebilirmiyiz napalim siz soyleyin? Bide 20 lik dişin çıkmama gibi bi ihtimali var mı?

 38. 837
  dt.fnur Says:

  Tedavi alternatiflerini değerlendirebilmek için muayene etmek gerekiyor.

 39. 836
  kemal Says:

  Üst ön dişlerimin arası boşluklu ayrıca üst ön dişlerim eksik nasıl bir tedavi uygulanır ne kadar zamanda düzelir

 40. 835
  dt.fnur Says:

  Olmaz.

 41. 834
  Hasan Says:

  Merhabalar doktor hanım.Ön 2 dişimin arası seyrek ortodonti tedavisi olmak istiyorum.Fakat bu aralar 20 lik dişlerimde çıktığı için bi ağrı var..Sizce sıkıntı olur mu?

 42. 833
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişiminiz tamamlanmadığı için kaplama yapılması mümkün değil. 18-20 yaşını beklemeniz gerekiyor, gelişiminizin tamamlanması için. Tel tedavisi ile dişleriniz belli bir düzene girdikten sonra kaplama yapılması daha doğru olur.

 43. 832
  Sena Says:

  Merhaba,
  Ben önceden size bir mesaj yazmıştım ve dişlerimin diş teli ile düzilebileceğini
  söylemiştiniz.Ben de ardından ortedontiste gittim o da diş teli takılabileceğinden
  ama ardından da kaplama gerektiğinden bahsetti.Sebebi şu:Dişlerim seyrek ve bir köpek dişim
  yok.Diğeri ise küçük ve sivri yani estetik değil.Ben de dişteliyle diş boyutlarının değişmeyece
  ğini bildiğim için bu tedaviyi yapmadan direk kaplama yaptırmak istiyorum.Şuan yaşım 16.
  Fakat acilen dişimi yaptırmak ve estetik bir gülüşe sahip olmak istiyorum.Önerileriniz nedir?

 44. 831
  dt.fnur Says:

  Arada et varsa kesilmeden herhangi bir işlem yapılması fayda etmeyebilir. Muayene etmek gerekiyor.

 45. 830
  Nyssanur Says:

  Merhabalar. Benim on iki disimin arası ayrık ve birleşmesi için bi etin kesilmesi gerektiğini gittiğim disciler söyledi. Ama arasındaki açıklık çok fazla değil dolgu yöntemiyle doldurarak yapılabilir mi veya dis teli takılarak düzeltilebilir mi

 46. 829
  emre Says:

  Peki doktor hanım çok teşekkür ederim..Sizin ofisiniz Kent Plazadaymış bende Kule Sitenin orda oturuyorum İnşallah bayramdan sonra gelecem..Yaşım 18 artık çok sıkıldım bu durumdan..

 47. 828
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusu hekimden hekime değişir. Sabit bit uygulama yok. Öncelikle et alınmalı, et alınmadan herhangi bir netice elde edilemez. Sonrasın ortodontik tedavi yani tel takılıp düzeltilebilir. Diğer tedavi alternatiflerini değerlendirmek için muayene etmek gerekiyor.

 48. 827
  emre Says:

  Merhaba.Benim üst ön iki dişim ayrık.Sebebi arasında et olmasıymış..Doktorum öncelikle bu etin alınacağını ve 10 aylık bi tedavi göreceğimi söyledi.Ücreti 3500 tl imiş.Sizce nasıl bir tedavi uygulanmalı ve ücreti ne kadardır ?

 49. 826
  dt.fnur Says:

  Bazı tedavilerde yüz yapısının değişmesi mümkün.

 50. 825
  Loresima Says:

  Merhaba,öndeki 4 dişim ayrık doktor 2 disimin eksik olduğunu söyledi.Tel takılması gerekiyormuş fakat alttan 2 disimin cekilmesi gerektiğini söyledi.Tedavinin sonrasında yüz yapısında çene yapisinda degisiklik olur mu?

 51. 824
  dt.fnur Says:

  Dolgu yada kaplama yapılabilir. Bir diş hekimine başvurmalısınız.

 52. 823
  mine Says:

  merhaba benm üstte 4 dişim ayrık ön dişlerim 1-2 mm kadarda onun yanındaki dişler küçükler
  vee aralık mesafesi olarak baya mesafe var.Ne yapabilirim

 53. 822
  dt.fnur Says:

  Evde uygulayacağız yöntemlerle dişlerinizin lekenlenmesini önleyebilirsiniz. Bunun için de en iyi yöntem fırçalamak. Dişlerinizin ana rengi değiştirmeniz mümkün değil. Bunun için ağartma tedavisi uygulanması gerekiyor.

 54. 821
  solistt Says:

  dişlerimin beyazlaması için ne yapmalıyım beyaz zaten ama çok fazla değil yani bnm dişlerim çok önemli benim için,kötü görünsün istemem en etkili yöntem ne olur evde uygulayabilecğm bir yöntem :)


 55. 820
  dt.fnur Says:

  Uygulanabilirliğine karar vermek için muayene etmek gerekiyor.

 56. 819
  burcu Says:

  Merhaba, benim iki on disim aralikli ve yanindaki iki disim eksik.Yani toplamda 4disim aralikli tel taktirmak istemiyorum porselen dis lamine bonling gibi uygulamalar eksik dislerede uygulaniyormu yani araligi cok fazla bile olunca bu tedaviler uygulaniyormu ya da implant dis ondeki eksik dislerin yerine yapilabiliniyormu?

 57. 818
  dt.fnur Says:

  En az 3 ay sürer. Sadece arkaya tel takılabilir, tedavinin kapsamına göre.

 58. 817
  Özgür Says:

  Merhaba Fatmanur abla diş teli tedavisi için sadece öndeki 2 diş aralık hafif tahminlerine göre ne kadar sürer? Bir de sadece arkaya diş teli veya damaklık takılabilir mi? Çok teşşekürler.

 59. 816
  dt.fnur Says:

  Kaplama yapılarak estetik bir sonuç elde edilemeyecekse önce tel takılarak dişler belli seviyede birleştirilir so ra da kalan boşluklar için kaplama yapılabilir. Bu tarz eksikliklerde her zamam istenilen şekilde iyi bir sonuç elde erm3k mümkün olmayabilir.

 60. 815
  velat Says:

  Ben 18 yasndaym.gecen sene doktora gittim bana on dislere kaplama yapamayiz dedi cunku buyuk biraz yaparsak cok buyuk olr dedi benmde dislerm 2 numara ust disim cikmadigindan kopek dislerm ve on2 dislerimin aralari bosluk yorumlari okudm cok tedavi yontemi varmis doktorm bahsetmedi bana belki yasm 17 di ondan bilmiyorm smdi aize sorum ust 4 disin arasi bosluk bana hangi tedavi yontemleri olr 18 yasndaym iste bide alltaki dislerde hic bi sorun yok tellerin sadece ustte takilmasi mumkunmudir ?

 61. 814
  dt.fnur Says:

  O kadar çok ağrı yapmaz. 6-24 ay arası sürer.

 62. 813
  acill Says:

  tel tedavisinin çok ağrı yaptığını söylüyorlar dayanılmayacak kadarmış bnm çok az ayrıklık var 15 yaşındayım başka bir tedavi yapılamaz öı bide tel taktrsam ne kadar süreer fazla açıklık yok

 63. 812
  dt.fnur Says:

  Hastanenin imkanları uygunsa yapılabilir yada yapıyorlardır.

 64. 811
  Pınar Says:

  Merhabalar benim ön dişlerimde seyrelme var ama arka taraflarda eksik dişim yok muhtemelen diş eti çekilmem var. Devlet hastanelerinde lamine estedik veya bonling gibi uygulamalar yapılıyormu acaba çünkü tel taktırmayı düşünmüyorum teşekkürler.

 65. 810
  dt.fnur Says:

  Diş ipi kullanmanız gerekir. Zaten bir birleşiklik varsa doğru bir işlem yapılmamış demektir. Dolgular birleşik olmaz çünkü.

 66. 809
  meltem Says:

  merhabalar.benim öndeki 2 dişim ayrıktı üzerlerine dolgu yapılarak açıklık kapatıldı.ancak diş ipi kullandığım zaman o 2 dişimin arasına ipi yerleştiremeyecekmişim gibi geliyor dikkatlice bakınca sanki 2 dişim arka kısımdan birbirleriyle bağlı gibi ve oraya diş ipini koyarsam aradaki dolgu cıkacakmış gibi geliyor.o 2 dişime diş ipi kullanamıyorum.acaba sorun olur mu kullanmamda yoksa ara yüz fırçasını mı denemeliyim??

 67. 808
  dt.fnur Says:

  Belki geçebilir.

 68. 807
  anonim Says:

  merhaba.15 yaaşındayım ön dişlerim çok az ayrık ama bwn rahatsız oluyırum acaba büyüdükçe dişlerimin ayrıklığı geçer mi yada 20 yaş dişi çıkınca tel taktırmak istemyorum çünkü.çok ağrı yapıyomuş lütfen yardım edin :((

 69. 806
  dt.fnur Says:

  Lamine için beklemeniz gerekiyor. Tel tedavisinin süresi dişlerinizin durumuna göre değişir, 6-24 ay arasında.

 70. 805
  Özgür Says:

  Teşşekür ederim peki tel tedavisi kac yıl sürer aralıkların kapanması için? Lamine tedavisi için illa gelişimimizi tamamlamak mı gerekiyor :(

 71. 804
  dt.fnur Says:

  En iyi tedaviyi belirleyebilmek için dişlerinizin durumu, dudak yapısı, çene profiliniz vs gibi durumların hepsinin birlikte değerlendirilmesi gerekiyor. Yine tel tedavisinin süresi de tedavinin kapsamına göre değişir, 1-2 yıl sürebilir.

 72. 803
  serhat Says:

  merhaba,benim bütün dişlerim ayrık hem de bayağı ayrık ama düzgün yani hepsi normal yerlerinde,benim için en iyi tedavi nedir acaba.ayrıca tel takarsam tedavi süresi ne kadar sürer…bir de mesela çok bitişik değil de birkaç milime kadar birleştirsem sonra da kırdırıp dişerimi porselenle büyültsem olmaz mı

 73. 802
  dt.fnur Says:

  Lamine için yaşınız uygun değil. Büyüme gelişiminiz tamamlandıktan sonra yapılabilir. Ama eğer dişlerinizin görüntüsünde ayrıklıktan başka sorun yoksa tel tedavisini lamina tedavisine tercih ederim. Dişlerinizin doğallığı bozulmamış olur. Dişlerinizde şekil bozukluğu varsa, olması gerektiğinden daha küçükse tel tedavisiyle uğraşmanıza gerek yok, büyüme gelişiminiz tamamalandıktan sonra porselen kaplama alternatifleriyle güzel bir görüntü elde edilebilir.

 74. 801
  Özgür Says:

  Merhaba 2000 doğumluyum üstteki 2 dişim ayrık ve yanındakilerde de hafif ayrıklıklar var bundan rahatsız oluyorum, cok araştırdım tel tedavisi cok uzun ve zahmetli ama lamine en uygunu diye düşündüm gelişimimi Tamamlamadan lamine yaptırmak bana zarar verir mi? Ve bana lamine tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi verirseniz cok mutlu olurum. Birde 20 yaş dişleri ile kapanmayacağımı düşündüm LÜTFEN cevap verin Lamine yaptırabilir miyim?

 75. 800
  dt.fnur Says:

  İleri geri seviyesi fazlaysa diş teli takılması gerekir. Aksi takdirde dişler çekilmeden düzgün bir tedavi olması mümkün değil. İleri geri seviyesi minimum düzeydeyse laminate yada diğer porselen kaplama alternatifleri değerlendirilebilir.

 76. 799
  Begüm Says:

  Merhaba 17 yasindayim ust dislerimin birisi geride digeride ileride bunl a rin duzgun olmasi icin laminate veneer uygunmu yoksa dis teli mi taktirmaliyim veya baska bir yolu varmi?

 77. 798
  dt.fnur Says:

  Öncelikle tel tedavisi ile dişleriniz birleştirilir. İlk tedaviniz kadar uzun sürmez bu işlem. Sonrasında da estetik uygulamalarla güzel bir görüntü sağlanabilir.

 78. 797
  Sercan Koca Says:

  Mrb fatma hanim daha once 15 yasindayken ege uni de 4 yil tel tedavisi gormustum hem dis hem alt cene uzunlugundan dolayi tedavi oldum tedavim bitti fakat o zamanlarda dis tedavisi cok maliyetli oldugundan implant yaptiramadik suan 28 yasindayim ve on iki disim seyreklesti dil ucum girecek kadar seyrek sag ve sol taraflarindada dis yok gulerken alt dislerim daha cok gorunuyo ve bu durumdan cok rahatsiz oluyorum psikolojim bozuldu ne yapmam gerekiyo tel tedavisi haric alternatif bi yol varmi? tel tedavisi cok uzun zahmetli ve agrili

 79. 796
  dt.fnur Says:

  Kompozit dolgu ile kapatılabilir.

 80. 795
  hasan Says:

  Mrb benim ön iki disimin arasi bir milim acik nasil bir tedavi uygulanabilir simdiden Teşekkürler

 81. 794
  dt.fnur Says:

  Söylenti doğru değil. Ortodontik tedavi ile boşluklar doğal bir şekilde kapatılabilir.

 82. 793
  Ziyaretci Says:

  Merhaba, köpek diş denilen dislerimin dördününde yanına bir köpek dişi sığacak kadar boşluk var. Çocukken bunları onemsemiyordum halk arasında gecen 20lik dişlerin çıkınca kapanır sözüne de güvenerek diş hekimine gozukmedim. Sizce bu söylenti doğru mu? Yoksa nasıl tedavi edilebilir, uzun süreli bir aşama gerekir mi? Teşekkürler.

 83. 792
  dt.fnur Says:

  Evet halledilebilir.

 84. 791
  altan Says:

  merhabalar.19 yaşındayım ve üst dişlerimde aralıklar var, küçükken diş çekilmesi vs. yöntemlerden dolayı tedaviden uzak durdum.Fakat şimdi o boşluklardan rahatsız oluyorum.Yaşım ilerlediği için tel takmak da istemiyorum.Alternatif tedavi yöntemleriyle bu sorunu halledebilir miyiz?Teşekkürler.

 85. 790
  dt.fnur Says:

  Boşluk implant sonrasında kapanmaz. Onun içinde ayrı bir tedavi gerekir.

 86. 789
  GİZEM Says:

  merhaba doğustan ön dişlerimin yanındaki iki diş yoktu ve cenemde kapanma sornu vardı tl takıldı 3 yıl sürdü ve cıktı boşluklara implant yapıldı henüz dişler takılmadı ama öndeki dişim çok bir çizgi gibi ayrı kaldı implant dişler takılınca küçük boşluk kapanırmı yoksa onun içinde bi tedavi gerekirmi ?

 87. 788
  dt.fnur Says:

  Hayır. Kolay bir operasyon.

 88. 787
  Mia Says:

  merhaba benim sadece ön dişlerim ayrık büyük ihtimalle üstteki eti aldırmak için ameliyat olcam ağrılı bir operasyonmudur?

 89. 786
  dt.fnur Says:

  Başka tedavi alternatiflerini konuşabilirsiniz doktorunuzla.

 90. 785
  revsan Says:

  merhaba benim ondeki iki disim ayrik doktora gittim tel tedavisi olur bende tel istemiyorum ne yapmam lazim

 91. 784
  dt.fnur Says:

  Estetik olarak ön dişleriniz yeniden tasarlanabilir. Bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

 92. 783
  LEYla Says:

  Merhaba benim ön dislerim cok kucuk fircalarke bile disten cok dis ettini fircaliyorum ,rahatca gulumseyemiyorum bile nasil bi tedavi uygulayabilirim sizce?

 93. 782
  dt.fnur Says:

  Tel takılabilir.

 94. 781
  Mina Aksu Says:

  merhaba
  benim sadece ön 2 dişim ayrık ve yaşım 11 ne yapılabilir ?

 95. 780
  dt.fnur Says:

  Gerek görülürse öndeki dişlere de implant yapılır. Tel tedavisi ile aralıklar birleştikten sonra eksik olan dişleriniz yerine implant yapılabilir.

 96. 779
  Esra Says:

  Merhabalar benim ondeki 2 disim eksik ve aralikli tel tedavisi dediler fakat bazi yerlerde okudugumda implant falan yaziyordu.ondeki dislere implant yapilir mi ben sadece tel takilsin istiyorum ve maliyetide onemli tabi

 97. 778
  dt.fnur Says:

  Tel takılarak dişleriniz birleştirilebilir, bonding uygulaması yapılabilir, laminate yapılabilir, kompozit dolgu yapılabilir yada porselen kaplama alternatifleri değerlendirilebilir. Yaşınız bazı tedaviler için önemli. Can yakıcı tedaviler değil hiç biri. Maliyet konusu ne yapılacağına göre değişir.

 98. 777
  Rabia Says:

  Merhaba; benim on dislerim ayri ama yanindaki dislerim de cok olmasada on dislerimdenn biraz ayri . Bu durumda nasil bir tedavi uygulanir? Bu tedavide yas onemlimidir?Canim yanarmi yada herhangi bir agri olur mu ? ve maaliyeti ne olur ? Cevaplarsaniz sevinirim . Simdiden Saolun.

 99. 776
  dt.fnur Says:

  Kompozit dolgu ile aradaki boşluk kapatılabilir.

 100. 775
  Sefa Beyazkılınç Says:

  Merhaba

  Benim sadece ön iki dişimin arasında boşluk var ama küçük bir boşluk dişlerimin ucu bileşik üst tarafta bir ayrılma var. Ben hangi tedaviyi uygulamalıyım sizce?

Sayfalar: [9] 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply