Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Ayrık

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Protez (Sabit ve hareketli protezler)

Soru: Ön dişlerimin ayrık. Bu ayrıklıktan kurtulmak için ne yaptırmam gerekiyor?

Cevap: Hemen bir diş hekimine giderek bu ayrıklıktan belki tek seansta kurtulabilirsiniz, yani artık yarım saat 45 dk sonra istediğiniz gibi birleşik dişleriniz olabilir. Dişlerinizde başka sorunlar olup olmamasına, ayrıklığın derececesine göre alternatif tedaviler uygulanabilir, bunlar en zorundan en kolayına doğru ortodontik tedavi (dişlerinize tel takılması), dişlerinizin tamamen kaplanması yada sadece ön yüzü kaplanarak laminate yapılması yada en basiti kompozit dolgu yapılması olabilir. Sorunun nasıl giderileceğine diş hekiminizle birlikte rahatlıkla karar verebilirsiniz.

824 Responses to “Ön Dişlerim Ayrık”

Sayfalar: [9] 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 806
  dt.fnur Says:

  Lamine için beklemeniz gerekiyor. Tel tedavisinin süresi dişlerinizin durumuna göre değişir, 6-24 ay arasında.

 2. 805
  Özgür Says:

  Teşşekür ederim peki tel tedavisi kac yıl sürer aralıkların kapanması için? Lamine tedavisi için illa gelişimimizi tamamlamak mı gerekiyor :(

 3. 804
  dt.fnur Says:

  En iyi tedaviyi belirleyebilmek için dişlerinizin durumu, dudak yapısı, çene profiliniz vs gibi durumların hepsinin birlikte değerlendirilmesi gerekiyor. Yine tel tedavisinin süresi de tedavinin kapsamına göre değişir, 1-2 yıl sürebilir.

 4. 803
  serhat Says:

  merhaba,benim bütün dişlerim ayrık hem de bayağı ayrık ama düzgün yani hepsi normal yerlerinde,benim için en iyi tedavi nedir acaba.ayrıca tel takarsam tedavi süresi ne kadar sürer…bir de mesela çok bitişik değil de birkaç milime kadar birleştirsem sonra da kırdırıp dişerimi porselenle büyültsem olmaz mı

 5. 802
  dt.fnur Says:

  Lamine için yaşınız uygun değil. Büyüme gelişiminiz tamamlandıktan sonra yapılabilir. Ama eğer dişlerinizin görüntüsünde ayrıklıktan başka sorun yoksa tel tedavisini lamina tedavisine tercih ederim. Dişlerinizin doğallığı bozulmamış olur. Dişlerinizde şekil bozukluğu varsa, olması gerektiğinden daha küçükse tel tedavisiyle uğraşmanıza gerek yok, büyüme gelişiminiz tamamalandıktan sonra porselen kaplama alternatifleriyle güzel bir görüntü elde edilebilir.

 6. 801
  Özgür Says:

  Merhaba 2000 doğumluyum üstteki 2 dişim ayrık ve yanındakilerde de hafif ayrıklıklar var bundan rahatsız oluyorum, cok araştırdım tel tedavisi cok uzun ve zahmetli ama lamine en uygunu diye düşündüm gelişimimi Tamamlamadan lamine yaptırmak bana zarar verir mi? Ve bana lamine tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi verirseniz cok mutlu olurum. Birde 20 yaş dişleri ile kapanmayacağımı düşündüm LÜTFEN cevap verin Lamine yaptırabilir miyim?

 7. 800
  dt.fnur Says:

  İleri geri seviyesi fazlaysa diş teli takılması gerekir. Aksi takdirde dişler çekilmeden düzgün bir tedavi olması mümkün değil. İleri geri seviyesi minimum düzeydeyse laminate yada diğer porselen kaplama alternatifleri değerlendirilebilir.

 8. 799
  Begüm Says:

  Merhaba 17 yasindayim ust dislerimin birisi geride digeride ileride bunl a rin duzgun olmasi icin laminate veneer uygunmu yoksa dis teli mi taktirmaliyim veya baska bir yolu varmi?

 9. 798
  dt.fnur Says:

  Öncelikle tel tedavisi ile dişleriniz birleştirilir. İlk tedaviniz kadar uzun sürmez bu işlem. Sonrasında da estetik uygulamalarla güzel bir görüntü sağlanabilir.

 10. 797
  Sercan Koca Says:

  Mrb fatma hanim daha once 15 yasindayken ege uni de 4 yil tel tedavisi gormustum hem dis hem alt cene uzunlugundan dolayi tedavi oldum tedavim bitti fakat o zamanlarda dis tedavisi cok maliyetli oldugundan implant yaptiramadik suan 28 yasindayim ve on iki disim seyreklesti dil ucum girecek kadar seyrek sag ve sol taraflarindada dis yok gulerken alt dislerim daha cok gorunuyo ve bu durumdan cok rahatsiz oluyorum psikolojim bozuldu ne yapmam gerekiyo tel tedavisi haric alternatif bi yol varmi? tel tedavisi cok uzun zahmetli ve agrili

 11. 796
  dt.fnur Says:

  Kompozit dolgu ile kapatılabilir.

 12. 795
  hasan Says:

  Mrb benim ön iki disimin arasi bir milim acik nasil bir tedavi uygulanabilir simdiden Teşekkürler

 13. 794
  dt.fnur Says:

  Söylenti doğru değil. Ortodontik tedavi ile boşluklar doğal bir şekilde kapatılabilir.

 14. 793
  Ziyaretci Says:

  Merhaba, köpek diş denilen dislerimin dördününde yanına bir köpek dişi sığacak kadar boşluk var. Çocukken bunları onemsemiyordum halk arasında gecen 20lik dişlerin çıkınca kapanır sözüne de güvenerek diş hekimine gozukmedim. Sizce bu söylenti doğru mu? Yoksa nasıl tedavi edilebilir, uzun süreli bir aşama gerekir mi? Teşekkürler.

 15. 792
  dt.fnur Says:

  Evet halledilebilir.

 16. 791
  altan Says:

  merhabalar.19 yaşındayım ve üst dişlerimde aralıklar var, küçükken diş çekilmesi vs. yöntemlerden dolayı tedaviden uzak durdum.Fakat şimdi o boşluklardan rahatsız oluyorum.Yaşım ilerlediği için tel takmak da istemiyorum.Alternatif tedavi yöntemleriyle bu sorunu halledebilir miyiz?Teşekkürler.

 17. 790
  dt.fnur Says:

  Boşluk implant sonrasında kapanmaz. Onun içinde ayrı bir tedavi gerekir.

 18. 789
  GİZEM Says:

  merhaba doğustan ön dişlerimin yanındaki iki diş yoktu ve cenemde kapanma sornu vardı tl takıldı 3 yıl sürdü ve cıktı boşluklara implant yapıldı henüz dişler takılmadı ama öndeki dişim çok bir çizgi gibi ayrı kaldı implant dişler takılınca küçük boşluk kapanırmı yoksa onun içinde bi tedavi gerekirmi ?

 19. 788
  dt.fnur Says:

  Hayır. Kolay bir operasyon.

 20. 787
  Mia Says:

  merhaba benim sadece ön dişlerim ayrık büyük ihtimalle üstteki eti aldırmak için ameliyat olcam ağrılı bir operasyonmudur?

 21. 786
  dt.fnur Says:

  Başka tedavi alternatiflerini konuşabilirsiniz doktorunuzla.

 22. 785
  revsan Says:

  merhaba benim ondeki iki disim ayrik doktora gittim tel tedavisi olur bende tel istemiyorum ne yapmam lazim

 23. 784
  dt.fnur Says:

  Estetik olarak ön dişleriniz yeniden tasarlanabilir. Bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

 24. 783
  LEYla Says:

  Merhaba benim ön dislerim cok kucuk fircalarke bile disten cok dis ettini fircaliyorum ,rahatca gulumseyemiyorum bile nasil bi tedavi uygulayabilirim sizce?

 25. 782
  dt.fnur Says:

  Tel takılabilir.

 26. 781
  Mina Aksu Says:

  merhaba
  benim sadece ön 2 dişim ayrık ve yaşım 11 ne yapılabilir ?

 27. 780
  dt.fnur Says:

  Gerek görülürse öndeki dişlere de implant yapılır. Tel tedavisi ile aralıklar birleştikten sonra eksik olan dişleriniz yerine implant yapılabilir.

 28. 779
  Esra Says:

  Merhabalar benim ondeki 2 disim eksik ve aralikli tel tedavisi dediler fakat bazi yerlerde okudugumda implant falan yaziyordu.ondeki dislere implant yapilir mi ben sadece tel takilsin istiyorum ve maliyetide onemli tabi

 29. 778
  dt.fnur Says:

  Tel takılarak dişleriniz birleştirilebilir, bonding uygulaması yapılabilir, laminate yapılabilir, kompozit dolgu yapılabilir yada porselen kaplama alternatifleri değerlendirilebilir. Yaşınız bazı tedaviler için önemli. Can yakıcı tedaviler değil hiç biri. Maliyet konusu ne yapılacağına göre değişir.

 30. 777
  Rabia Says:

  Merhaba; benim on dislerim ayri ama yanindaki dislerim de cok olmasada on dislerimdenn biraz ayri . Bu durumda nasil bir tedavi uygulanir? Bu tedavide yas onemlimidir?Canim yanarmi yada herhangi bir agri olur mu ? ve maaliyeti ne olur ? Cevaplarsaniz sevinirim . Simdiden Saolun.

 31. 776
  dt.fnur Says:

  Kompozit dolgu ile aradaki boşluk kapatılabilir.

 32. 775
  Sefa Beyazkılınç Says:

  Merhaba

  Benim sadece ön iki dişimin arasında boşluk var ama küçük bir boşluk dişlerimin ucu bileşik üst tarafta bir ayrılma var. Ben hangi tedaviyi uygulamalıyım sizce?

 33. 774
  dt.fnur Says:

  Evet düzelir.

 34. 773
  Miray Says:

  Merhaba benim dişlerim hem küçük hemde ayrık.Bunun genetik olduğu söyleniyor.Benim gibi birininde dişleri aynı benim durumumdaymış tasma gibi bir şey takmışlar ve biraz dolgu yapmışlar aralarına.Gömülü dişide çıkarmışlar.Şu an dişleri inci gibi.Sizce benim dişlerinde tel tedavisiyle düzelir mi

 35. 772
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir. Süre tedavinin kapsamına göre değişir.

 36. 771
  emre Says:

  Merhabalar on dislerimin arasi acik ve kopek dislerim etten geldi assagi inmedi cozumu varmi acaba varsada ne kadar surede tamamlanir .?

 37. 770
  dt.fnur Says:

  Evet bütün şartlar uygunsa teli tercih etmek daha sağlıklı. Diğer tedavi alternatiflerini de eğer gerekliyse tavsiye ederim. Ağız hijyeni ve yapılan tedavi iyi olursa uzun ömürlü olur.

 38. 769
  Gülce Toprak Says:

  Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.– Kompozit dolgu, lamina yada porselen kaplamayı tavsiye ediyor musunuz hekim olarak?Yani ömrü uzun oluyor mu?Tel taktırma imkanımız varsa teli tercih etmek daha mı sağlıklı sonuçlar doğurur?

 39. 768
  dt.fnur Says:

  Kapatılabilir, kolay kolay da düşmez.

 40. 767
  ceren Says:

  Merhaba benim on dort disim ayrik ve bu beni oldukca rahatsiz ediyo ama dislerime maliyetinden dolayi tel taktiramiyorum tel taktirmadan dislerimin aralarindaki bosluklar kapatilabilir mi ve kapatilsa da bi sure sonra dis aralarimi dolduran dolgular duser mi ? Yardimci olursaniz sevinirim tesekkur ederim

 41. 766
  dt.fnur Says:

  Yan kesici dişlerin eksik olması tedavi açısından en sıkıntılı durumlardan biri. Muayene edilerek sizin için en uygun tedaviye karar verilebilir. Bir kaç tedavi alternatifi söz konusu.

 42. 765
  Elif y. Says:

  Merhabalar. Benim üst dislerimde yan kesici dişlerimin çıkmaması sebebiyle bir ayriklik söz konusu. Tel takdirdigimda eksik iki disim nasıl tedavi edilebilir. Implant mi yaptırmak gerekir. Açıkcası maliyeti fazla olduğundan başka yöntemleri uygulanabilir miyiz onu da öğrenmek isterim. Dislerim küçük sayılır diğer dolgu tedavileri ile ayriklik estetik bir şekilde kapanabilir mi

 43. 764
  dt.fnur Says:

  Kompozit dolgu, lamina yada porselen kaplama yapılacaksa tek seans da yada 2-3 seans da tedaviniz tamamlanır. Tel tedavisi için diğer dişlerinizin durumu da önemli. O yüzden diestama için tel taktırmak daha iyidir yada değildir diyemeyiz. Maliyet konusunda doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz, ne yapılacağına göre değişir.

 44. 763
  Gülce Toprak Says:

  Merhabalar benim dişlerim arası da 2mm açık fakat ben de kapanmasını istiyorum 24 yaşındayım.Tedavisi ne kadar süre sürer tahmini olarak?Tel taktırmak diestama için daha mı iyi bir yöntem?Siz kendiniz için tel mi tercih ederdiniz 2mm-3mm arası boşluk için?Bir de sadece üst dişlerime taktırırsam ortalama maliyet ne kadar olur?

 45. 762
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile yani tel takılarak düzeltilebilir. En sağlıklısı bu yöntem. Ama çekilsin orası boş kalsın derseniz de çekilebilir.

 46. 761
  znp Says:

  ön dişlerimin az yukarısında damağımla bitişik bir diş var ve o dişim inmiyor zaten o disin altinda da 05-1 cm lik yer var tedavisi nasil olur aldirabilirmiyim bna yardimci olurmusunuz

 47. 760
  dt.fnur Says:

  Seyrekliğin nedeni o etse kesilmeden düzelmez.

 48. 759
  selma Says:

  Benim ön iki dişim seyrek, diş hekimim bana ancak üstteki eti keserek tedavi edilebileceğini , o et kesilmedigi takdirde dişlerin düzgün birlesemeyecegini söyledi. Bu doğru mu , kesilmeden de tedavi edilebilir mi? şimdiden teşekkür ederim.

 49. 758
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi yada porselen kaplama yada bonding uygulaması

 50. 757
  Ömer can Says:

  Üst ön dişlerimde ve alt ön dişlerimde boşluklar var önerebilceğiniz tedavi var mı

 51. 756
  dt.fnur Says:

  Tel tedavisi istemiyorsanız eğer 18 yaşından sonra Porselen kaplama yapılabilir yada kompozit lamina tarzı bir uygulama tercih edilebilir dişlerinizin durumuna göre.

 52. 755
  hazal Says:

  Merhaba benim ondeki iki disim arasinda hafif bir ayriklik var. 15 yasindayim dis yapim kucuk tel tedavisi gormek istemiyorum dislerimin ayrikliginin nedeni on iki disimin bir tanesinin biraz geride olmasi tedavi yontemleri hakinda bilgi verebilir misiniz

 53. 754
  dt.fnur Says:

  600tl

 54. 753
  demoke Says:

  lamine veneer tek diş için fiyatı nedir yazarmısınız

 55. 752
  dt.fnur Says:

  Evet mümkün.

 56. 751
  Elif Says:

  Merhaba,
  Benim ust ön dislerim arali ama lamine kaplama vs. Gibi seyler yaptirmak istemiyorum.
  yasim 30 ortodonti ile disleri biraraya getirmek mumkun mudur ?

 57. 750
  dt.fnur Says:

  Dolgular için de zirkon için de doktorunuza tekrar gitmeniz gerekiyor.

 58. 749
  sibel polat Says:

  bnm her ıkı tarftakı al ve ustekı azı dışlerımıe dolgu yapıldı ıkı hafta oldu ama hala yemek yerken sızlıyor bırde altan en arkadakı dısme zırkonyum kaplama yapıldı ama dişin arkasında dişle diş eti arasında bi boşluk var gıbı uc gun oldu yapılalı zamanla gecermı dktora tekrar gıtmem gerekırmıkı teşekur ederım

 59. 748
  dt.fnur Says:

  4-5 günde çıkar kaplama normalde. dişlerinizde yapılacak başka tedaviler varsa süre uzar.

 60. 747
  Gökhan songur Says:

  Benım ön dişlerim cok bozuk. Ön iki dişimin birisi içten morarma yaptı ben bu dişlerimi. Üsten 10 tane. Alttan 10 tane falan kaplama yapmak istiyorum ama askeri personelim. İzinde yaptırmak istiyorum kaç gün sürer tam olarak

 61. 746
  dt.fnur Says:

  Bondig yapılırken dişinizde aşındırma yapıldı mı bilemiyorum, doktorunuza sorabilirsiniz.

 62. 745
  Sevgi Says:

  Merhabalar bn 2yıl önce bonding yaptırdım il ön ve yan toplam dört dişime ama memnun değilim.ya doğal oldun istyorum bonding bnm kendi dişlerimrçe zarar vermişmidir.onu bilmiyorum.tel taksam düzelirmi acaba çok açık değildi arası bnde bişeyleri rahat rahat yiyip ısırmak istyorum çok rahatsızım

 63. 744
  dt.fnur Says:

  Dişleriniz ortodontik tedavi yani tel takılarak düzeltilebilir.

 64. 743
  aylin Says:

  ben 14 yaşındayım ve ön dişlerim tamamen ayrı bunun için uygulanabilecek benim için en güvenli ve daha rahat ve kalıcı nasıl bir tedavi uygulanması gerekmektedir

 65. 742
  dt.fnur Says:

  Dişlerde eksilmeyle neyin kastedildiğini anlamadım. Yaşınız tel takmaya engel değil. Başka bir doktorun daha fikrini alabilirsiniz, muayene etmeden tatmin edici bilgi vermek mümkün değil.

 66. 741
  su Says:

  Merhaba, Doktor hanım ön dişlerim bir diş girecek kadar ayrık bu yüzden tel taktırmak için doktora gittim. 21 yaşındayım fakat doktor tel takılamayacağını ayrık olan ilk dişlerimin bir aparatla ismini bilemiyorum birleştirileceğini diğer ikinci dişlerimden oluşan boşluğun kompozit dolgu yada sanırım lamine ile kaplanabileceğini ve tedavimin de 5-6 ay kadar süreceğini söyledi fakat bu işlemler sanırım dişlerde eksilmeye sebep oluyor ve sürekli yenilenmesi gerekiyor süresinin kişiden kişiye değiştiğini söyledi fakat ben tatmin olmadım dişlerimin eksilmesinden rahatsız oldum ve yaptırmadım fakat yaptırmak istiyorum internetten tatmin edici bilgiler bulamadım doktordan da tatmin edici bilgiler alamadım acaba başka yolu yok mudur veya bu öngörülen işlemlerin dezavantajları nelerdir. Mevcut dişlerimi koruyacak bir işlem yok mudur. İlginiz için teşekkür ederim.

 67. 740
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Lamina porselenden yapılır, daha sert ve dayanıklıdır. ama dişinizin ön kısmından kesim yapılması gerekir. Kompozit dolgu malzemesidir, dişinizden aşındırma yapmadan dişe tutturulabilir. Düşse bile dişinizi eski haliyle kullanabilirsiniz. Laminede düşse kırılsa mutlaka yenisini yaptırmanız gerekir. Hangisinin yapılacağına siz ve doktorunuz karar verecek. Her bir dişiniz boşluğun yarısı kadar büyür.

 68. 739
  fatih Says:

  Merhaba hocam benim üst ön iki disimin arasında 1-1.1 milim kadar bir boşluk var bunun tedavisi için en çok kompozit dolgu ve lamine veneer tedavilerinin önerildigini gördüm ikisinin de amacı aynı boşlukları kapatmak benim kafamı karıştırdı hangisi yapılmalı aralarındaki farklar nedir ? Birde bu tedaviler yapıldıktan sonra aradaki boşluk kapandığında dişler büyük mü görünür sonuçta aradaki boşluğu doldurmak için dolgu falan yapılıyor estetik açısından önceki halinden daha büyük mü olur dişler bunu merak ediyorum

 69. 738
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurursanız çıkmayan dişlerinizin durumu değerlendirilir. Tedavi içinde ortodontik tedavi gerekli.

 70. 737
  hilal Says:

  18 yaşındayım dişlerim önleri ayrık . Üstte 12 tane dişim vr . Dha dişlerim çıkmadı . Bunn nedeni çene yapısından olabilir mi . İleri ki zmnlar da çıkar mı ? Ne gibi tedavi olmalıyım . Yardımcı olursanız sevinirim

 71. 736
  dt.fnur Says:

  Pahalı bir tedavi, fiyat konusunda doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

 72. 735
  esra Says:

  benim ön dişlerim ayrık ama tel taktıracak kadar değil lamina tedavisi varmış fiyatı en fazla ne kadardır?

 73. 734
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurursanız estetik için gerekli tedaviler uygulanabilir.

 74. 733
  cemal Says:

  Merhaba bnm on dişlerinin arasında boşluk var vr bu durumdan rahatsız oluyorum on iki diş arasi boşluk ve alt çenede iki küçük dizim hic gelişmemiş ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim

 75. 732
  dt.fnur Says:

  Dişleriniz kaplanabilir, o şekilde aralar kapanır.

 76. 731
  samet Says:

  Hocam Merhabalar.

  Benim ön dişlerim ayrık durumda vede hergün fircalamama rağmen yinede çok sararmakta. Araların kapatilmasi nasıl olabilir tel tedavisini istemiyorum farklı bi yöntem varmidir ? Iyi çalışmalar

 77. 730
  dt.fnur Says:

  Tel tedavisi ile ayrıklık birleştirilebilir. Büyüklük içinde eğer gerek görülürse porselen kaplama yapılarak küçültülür.

 78. 729
  Nesrin Says:

  Merhaba ben 16 yasindayim ön iki disim birbirinden cok fazla ayrik ayrica digerlerinden de cok buyuk ve bu beni cok rahatsiz ediyor . Guleken bir bana bakacak diye cok korkuyorum .Gulmeye bile utaniyorum .Sizce bunun tedavisi nasil olabilir ve cok gec kalinmis bir sey mi ? Simdiden tesekkur ederim .

 79. 728
  dt.fnur Says:

  Hayır.

 80. 727
  Serdar Says:

  Merhaba,
  Çene agrisi ile gittigim çene cerrahina cekilen rintgen sonucu Yirmilik dişlerim ters çıktigi farkedildi., çene cerrahı, alt 2 disime dolgu yapilmasini ve agrilar devam ederse ameliyat ile alinmasini belirtti. Dislerin ters cikmasi ciddi sorun yaratir mi ? Tesekkurler.

 81. 726
  dt.fnur Says:

  Tel tedavisi haricinde yapılacak olan tedaviler çene gelişimini bozacağı için büyüme gelişimin tamamlanması gerekiyor. Yani 18-20 yaşını beklemeniz gerekiyor maalesef.

 82. 725
  Özden Gazi Says:

  merhaba, ben 13 yasindayim dişlerimin ön tarafı ayrık ve olduğundan küçük, tam net bir muayene yaptırmadım ama dişlerim küçük olduğu icin tel tedavisi olmuyor diye biliyorum 18 yaşından önce alternatif tedavi yapılamazmi gerçekten sağlık ve görüntü açısından çok rahatsız oluyorum. Teşekkürler şimdiden

 83. 724
  dt.fnur Says:

  Porselen kaplama yapılırsa laboratuvar ücretini karşılamaz. Bu ücret de hastaneden hastaneye değişir. Dolgu yapılırsa tamamını karşılar.

 84. 723
  fatma ş Says:

  merhaba bn 22 yaşındayım dişlerimin arası biraz ayrık aralarını doldurtmak istiyorum bu işlemi ssk karşılıyormu ? karşılıyorsa maliyeti ne kadar olr?

 85. 722
  dt.fnur Says:

  Telle düzelir. 1,5-2 yıl sürebilir.

 86. 721
  gözde Says:

  merhaba yaşım 15. benim on deki iki dişimmin arasında boşluk var doktar 20 lik dişlerin çıkınca biraz kapanır demişti ama pek tatmin edici bulmadım.tel taktırsam düzelirmi ve ne kadar bir süre beklerim.

 87. 720
  dt.fnur Says:

  1-3 yıl arası.

 88. 719
  Poyraz Yıldırım Says:

  ön yan kesici diş eksikliğinde ortodontik tedavi süresi (tel takılırsa vs.)ne kadar sürer?

 89. 718
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden karar verilemez. Bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 90. 717
  irem Says:

  Merhabalar ben 12 yaşındayım ağzımda 27 diş var yani 1 dişim eksik yani kesici dişlerimden birisi eksik
  Ve üst dişlerimde 5 ayrık var. Diş telinin bir faydası dokunurmu?
  Lütfen yardımcı olun…..

 91. 716
  dt.fnur Says:

  Eksik diş sayınız fazla. 28 dişiniz olması gerekiyor. Tel tedavisi ile istenilen sonuç elde edilemeyebilir. Bir diş hekimine muayene olursanız dişlerinizin durumuna göre alternatif tedaviler değerlendirilir.

 92. 715
  ebru Says:

  merhaba ben 16 yaşındayım ve toplam 18 tane dişim var. dişlerim çok seyrek diş teli kullansam düzelirmi?

 93. 714
  dt.fnur Says:

  Porselen kaplama alternatifleri yada kompozit dolgu yapılabilir. Ayrıklığın büyüklüğüne göre ne yapılacağına karar verilir.

 94. 713
  Sercan Says:

  Merhaba ben 19 yaşındayım ön iki dişim ayrık tel taktırmadan tevasi mümkün olurmu

 95. 712
  dt.fnur Says:

  Girebilirsiniz diye biliyorum.

 96. 711
  Poyraz Yıldırım Says:

  Merhabalar,dişlere or.tedavi veya porselen kaplama yaptırırsak askeri okullara girebilirmiyiz.

 97. 710
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile boşluk giderilebilir. Ben bu tedaviyi yapmıyorum ama özelde yapan ortodonti uzmanlarını araştırıp yaptırabilirsiniz yada diş hekimliği fakültelerinde de yaptırabilirsiniz.

 98. 709
  Hilal korkul Says:

  Merhaba benim ön iki dişim arasında baya büyük bi boşluk var ve oldukça rahatsız oluyorum yaşım daha 16 ne gibi bi tedavi uygulatabilirim ve yorumlarında bir çocugunu okudum ön dişlerim küçükte degil bide önerebileceginiz bi doktor var mı veya sizin muaynaneniz varsa adres verirmisiniz lütfen?

 99. 708
  dt.fnur Says:

  Diş teli ile düzeltilebilir. Tedavi 1-2 yıl sürer.

 100. 707
  Sena Nur Says:

  Merhaba,
  Öncelikle size böyle birşey yaptıgınız ve halkımıza yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.
  Ben 14 yaşındayım.Seneye liseye geçeceğim.Lisede güzel dişlere sahip olmak istiyorum.
  Benim bir kalıcı köpek dişim çıktı bu sebeple dişlerim seyrekleşti.Öndeki 7 dişimin arasında boşluklar var.Ne yapmam gerekir keşke büyük olsaydım kaplama yaptırabilseydim ama maalesef yaptıramıyorum.Diş teli veya dolguyla düzeltilebilir mi? Eğer diş teli olursa nekadar süre kalmalı? Anlayışınız için teşekkürler.

  Hayırlı çalışmalar :)

Sayfalar: [9] 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply