Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Ayrık

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Protez (Sabit ve hareketli protezler)

Soru: Ön dişlerimin ayrık. Bu ayrıklıktan kurtulmak için ne yaptırmam gerekiyor?

Cevap: Hemen bir diş hekimine giderek bu ayrıklıktan belki tek seansta kurtulabilirsiniz, yani artık yarım saat 45 dk sonra istediğiniz gibi birleşik dişleriniz olabilir. Dişlerinizde başka sorunlar olup olmamasına, ayrıklığın derececesine göre alternatif tedaviler uygulanabilir, bunlar en zorundan en kolayına doğru ortodontik tedavi (dişlerinize tel takılması), dişlerinizin tamamen kaplanması yada sadece ön yüzü kaplanarak laminate yapılması yada en basiti kompozit dolgu yapılması olabilir. Sorunun nasıl giderileceğine diş hekiminizle birlikte rahatlıkla karar verebilirsiniz.

654 Responses to “Ön Dişlerim Ayrık”

Sayfalar: [7] 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 649
  dt.fnur Says:

  Boşluk 4 dişinize de dolgu yapılmasını gerektiriyorsa 4 diş ücreti, 2 dişe dolgu yapınca kapanacak bir boşluksa 2 diş ücreti ödersiniz. Doktorunuzun nasıl bir uygulama yapacağına göre değişir yani.

 2. 648
  nurdan Says:

  merhaba benim ön 2 disim ayrik degil ama yanlarindaki sag ve sol taraflarinda 2 tane bosluk var. kompozit dolgu yaptırırsam 4 dolgu ucrti mi uygulanir 2 dolgu ucreti mi? tesekkurler

 3. 647
  dt.fnur Says:

  Yapılacak tedaviye göre değişir fiyat.

 4. 646
  Ada Says:

  Peki diş tellerinin fiyatları ne kadar tutar ?

 5. 645
  dt.fnur Says:

  Evet düzelir.

 6. 644
  Ada Says:

  Benim dişlerimde hem ayrıklık var hem de biraz önde 14 yaşındayım diş teli taktırsam düzelir mi?

 7. 643
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişiminiz tamamlanınca yani 18 yaşından sonra dişlerinize porslen kaplama yapılarak istediğiniz gibi olması sağlanabilir.

 8. 642
  Beyza Says:

  15 yaşındayım dişlerim küçük ve bu nedenle hepsi ayrık gülünce dişlerim gözükmüyor çok kötü bir görüntü oluyor küçük dişten kaynaklanan ayrık dişlerim olduğundan tel işe yaramaz diye biliyorum ben dişlerim hem daha büyük hem de ayrık olmamasını istiyorum. Ne yaptırabilirim?

 9. 641
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişimin tamamlandıktan sonra yani 18-20 yaşlarında bonding tedavisi uygulanabilir. Bu yaşlarda sadece tel tedavisi uygulanır.

 10. 640
  Emir .s Says:

  Merhaba doktor hanım benim yaşım 14 öndeki 4 dişim ayrık ve öndeki tavşan dişlerimin yanındaki dişler sivri tel taktırmak istemiyorum onun yerine bonding tedavisi yapılabilirmi böyle bişey mümkün mü ve sivri dişlerin tedavisi nedir şimdiden teşekkürler

 11. 639
  dt.fnur Says:

  Ayrıklık azmış dolguylada kapattırabilirsiniz. Tel tedavisi de olabilir, tercih sizin. Tel tedavisinin çok uzun süreceğini sanmıyorum. Ne kadar süreceğine doktorunuz karar verebilir.

 12. 638
  gulsah Says:

  Merhaba benim on iki disim ayrik yasim 18 tel tedavisi mi uygulamaliyim yoksa dolguyla kapatmalimiyim yaklasik 0.5 mm bir ayrik var ve ayrıca tel tedavisi uygulatsam kac ayda sonuca ulasirim

 13. 637
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Bahsettiğiniz tedaviler yapılabilir. Fiyat konusunda doktorunuzdan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 14. 636
  Eda Says:

  Merhaba. ben 16 yaşındayım ve ön iki dişim biraz ayrık ama öyle çok da değil, biraz. Tel takmayı hiç istemiyorum. İnternette araştırdım bonding ve laminate tedavisi yaptırabilir miyim? yaptırabilirsem fiyatı sizce ne kadar olur? simdiden teşekkürler

 15. 635
  dt.fnur Says:

  Eğer yapabilecek doktor varsa yapılır, çünkü her diş hekimi yapamayabilir. Ayrı bir beceri ve eğitim gerektiren bir ameliyat. Ücret alınmaz.

 16. 634
  neslihan Says:

  Merhaba, sinus lifting ameliyati devlet hastanesinde yapiliyormu ve devlet ucret aliyormu? Simdiden tesekkurler..

 17. 633
  dt.fnur Says:

  Buna doktorunuz karar verecek, en erken 1hafta sonra başlar.

 18. 632
  Melike Says:

  Teşekkür Ederim.Peki kalın olan dişeti kesildikten sonra tel tedavisi ne zaman başlar ?

 19. 631
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Tel takılabilir, dişinizin çekilmiş olması buna engel değil. Tedavinin durumuna göre altlı üstlü yada tek üste takılır. Buna muayene sonrası karar verilir. Fiyat konusuda uygulacak tedaviye göre değişiklik gösterir.

 20. 630
  tugce Says:

  merhaba benim ön dişlerim ayrık tel taktırmak ıstıyorm ama arkada bir dişimi cektirmistm tel takılabilir mi bide altlı üstlü mü takılıyor yoksa sadece üstte takılsa oluyormu bide fiyatları tahminen ne kadardır dislerim büyükte degil küçükte orta

 21. 629
  dt.fnur Says:

  Ameliyat dişlerinizle ilgi bir durum değil. Kalın olan dişeti kesilecek, zor bir işlem değil ve herhangi bir kötü sonuca neden olmaz. Bu işlemin başka bir alternatifi yok.

 22. 628
  Melike Says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım ön dişlerim ayrık ve boşlukta çok fazla doktara gittim tel tedavisine ihtiyacın var dedi ama ondan önce arka dişlerinde çürük var bunlara dolgu yapılması gerektiği ve daha sonra ön dişler arasındaki etin kalın olduğundan kesilmesi lazım dedi bu ikisi yapılmadan tel tedavisine başlayamayız dedi ameliyat hakkında hiçbir bilgim yok ve korkuyorum ameliyattan sonra dişlerim dahada kötü olursa diye sizce ameiyat yerine başka seçenek var mı ?

 23. 627
  dt.fnur Says:

  Arasından diş ipi geçmesi gerekiyor, yapışık olmaması lazım. Doktorunuza durumu söylerseniz düzeltecektir, yada yeniden yapacaktır. Birbirine benzemediği için görüntüsünden de rahatsız olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

 24. 626
  neslihan Says:

  Merhaba, ben tel tedavisi goruyorum.ayrica ust ikinci dislerimin sekli bozuk, biri kucuk ve sivri digeri de ondan biraz daha genisti. Tel tedavimin sonuna yaklastik ve o iki dise estetik kompozit dolgu yaptirdim ama santral disimle arasi yapisik, dis ipi kullanmaya kalktim asagi inmedi. Sizce bu normal birsey mi? Zaten iki dis yine birbirine benzemedi :( bir de yapisik olmasi moralimi bozdu. İki dis niye birlesik olsun ki

 25. 625
  dt.fnur Says:

  Direk kaplama yapmak için dişlerinizin arasındakii açıklığın büyüklüğü önemli. Muayene sonrası başka tedavi alternatifleri değerlendirilebilir.

 26. 624
  aslı Says:

  peki tel takmadan tedavi etmek gibi bir imkan var mı ?

 27. 623
  dt.fnur Says:

  Tahminen tel tedavisi ile ayrık olan dişleriniz birleştirilir ve köpek dişinizin yanındaki eksik olan dişlerinize yer açılır. Bu tedavi 1 yılı bulabilir. Ayrıklık birleşip eksik olan dişlerinize yeteri kadar yer sağlandıktan sonra o boşluğa implant yada porselen kaplama yapılabilir. Bu da eğer implant yaptırırsanız 3-4 ay sürer, kaplama yapılırsa 5-7 günde biter. Daha sağlıklı ve kesin bir değerlendirme için muayene etmek ve flimlerinizi görmek gerekiyor.

 28. 622
  aslı Says:

  Merhaba ben 18 yaşındayım. ön dişlerim ayrık. Ve bu boşluk çok fazla. ön dişlerimin hemen yanında köpek dişlerim var.sizce en uygun tedavi ne olmalıdır ve bu tedavi tahminen ne kadar sürer ?

 29. 621
  dt.fnur Says:

  Yaşınıza göre sadece tel tedavisi uygulanabilir.

 30. 620
  gizem Says:

  iyi gunler bn 15 yasindayim ön disimin ve azi disimin arasinda ayriklik var tel taktirmak istemiyorum sizce yasima uygun nasil bi tedavi uygulanabilir?bunun maliyeti ne kadar olur ?yasima uygun hangi uygulanabilr hangis daha uzun sureli olur ortalama kac yil kullanabilirim ayriklik ortalama 3mm simdiden tesekkurler…

 31. 619
  dt.fnur Says:

  Tel takılması gerekiyor, başka türlü düzelmez.

 32. 618
  Pelin Says:

  Merhaba benim altta ön üç dişim ve üstteki ön dişimin arasında ayrık var ama altta daha fazla var
  Ben 13 yaşındayım tel taktırmadan öndeki dişlerin ayrılığının giderilmesi mümkün müdür ?
  Şimdiden teşekkürler

 33. 617
  dt.fnur Says:

  Eğer yer darlığı yoksa düzelebilir. Düzelmezse tel takılarak düzeltilebilir. Çürükten kaynaklı bir ayrıklık olduğunu sanmıyorum. Genetik olarak ailenizde ayrıklık olmasa bile fizyolojik ve mekanik nedenlerden dolayı sizde ayrıklık olmuş olabilir.

 34. 616
  Kenan Says:

  Merhaba 15 yaşındayım köpek dişlerimin sağdakinin arası ayrık birazda yukarda sanki öbür köpek dişime göre sizce zamanla düzelir mi?Ailem düzelir diyor ailemde yamuk veya ayrık dişli yok bendede olmaması lazım genetik olarak sizce geçermi? Daha yeni 15′e girdim bide süt dişlerim bnm biraz geç çıktı.Sağ süt dişim çürükdü kücükken ondan kaynaklı olabilirmi ayrıklık ?

 35. 615
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Fiyat ne tür bir kaplama yapılacağına ve bulunduğunuz bölgeye göre değişir. Bir diş hekimine başvurursanız daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 36. 614
  meltem Says:

  merhabalar..

  23 yasındayım ve ön dişlerim ayrık bunları kaplatmak istiyorum.acaba bu kaplatma işi çok mu pahalıdır.fiyat aralığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

  iyi günler.

 37. 613
  dt.fnur Says:

  Geçebilir ama geçip geçmeyeceğini garanti edemeyiz. Bir diş hekimine yada ortodonti uzmanı olan bir diş hekimine muayene olmanızı tavsiye ederim.

 38. 612
  ozan Says:

  Merhaba yan dişlerimde ayrıklık var ve birazda yamukluk yamuklugu geçtim ayrıklıklar zamanla geçer mi 14 yaşındayım. süt dişlerim 7.sınıfın sonunda çıktı geç çıktı yani şuan lise 1 deyim. Ailemde geçer diyor 4 kardeşiz abimin de öyleymiş.geçmiş büyüyünce geçmesi mümkünmü?

 39. 611
  dt.fnur Says:

  Ağrılarınız normal. Diğer randevunuzun zamanını bekleyebilirsiniz. Ağrılarınız şiddetlenirse doktorunuza başvurmalısınız. Geçmiş olsun.

 40. 610
  cengizhan okur Says:

  2 gün önce yanyana 2 dişimin kanal tedavisi bitti. normalde ikisindede ağrı yok fakat baskı yapınca bir tanesi ağrıyor . şuan üzerlerinde geçici dolgu var. ne önerirsiniz normalmidir

 41. 609
  dt.fnur Says:

  Başka tedavi yöntemi yok.

 42. 608
  murathan uysal Says:

  üst ön dişlerimin ikisi öne doğru çıktı tel taktırmak porselen ve operasyon yaptırmak istemiyorum başka ne gibi tedavi yöntemleri olabilir olursa nekadar mal olur?

 43. 607
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişim döneminde belki kapanabilir aradaki boşluk. Ama yine de kontrol amaçlı bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 44. 606
  Aleyna Says:

  Merhaba ben 12 yasindayim on iki disim buyuk ve çok olmasa da ayrik kisa surede gecermi yoksa hayatin boyunca oylemi kalicak gerekli islemleri yapabilirmiyim

 45. 605
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusu bulunduğunuz bölgeye ve yapan hekime göre değişir. Yaptırmayı düşündüğünüz doktordan daha sağlı bilgi alabilirsiniz.

 46. 604
  ozturk Says:

  mrb benim ön iki dişim ayrık bunun tedavisi için lamine yöntemini düşünüyorum fiyatı hakknda bilgilendirebilir misiniz ?

 47. 603
  dt.fnur Says:

  Diş teli dişlerin erken dökülmesine neden olmaz. Dişlerin arkasından takılan ve şeffaf teller zararlı değil. Diş teli takılınca dişlerinizin hareket etmesine neden olur, bu haraketler sırasında dişlerin ağrıması, tellerin acıtması yada konuşmanızın bozulması gibi bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

 48. 602
  devran Says:

  Dis teli ilerde dislerin erken dokulmesini mi saglar veya takilinca nasi bir etkisi olur pelteklik falan bide dislerin arkasindan ve seffaf teller zararli midir

 49. 601
  dt.fnur Says:

  Diğer yöntemler kalıcı değil, belli aralıklarla yada sorun çıkması halinde yenilenmeyi gerektirir.

 50. 600
  selin Says:

  Tel taktirma haric hangi yontem en etkili ve kesin kalicidir internete baktim 10 yil omru var falan yaziyordu benimde dislerim ayrik

 51. 599
  dt.fnur Says:

  Evet başka bir şey büyüme gelişiminiz devam ettiği için uygun olmaz. Kendi kendine düzeldiği de olabiliyor bazen, dişlerinizle alakalı bir durum bu.

 52. 598
  eda Says:

  15 yasidaki biri icin tel tedavisi haric baska bi sekilde operasyon yapilmasi imkansiz mi ayrik disler kendiliginden duzelebilirmi

 53. 597
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişiminiz tamamlandıktan sonra porselen kaplama alternatifleri yada kompozit dolgu ile düzeltilebilir.

 54. 596
  selen Says:

  Merhaba 15 yaşındayım öndeki 4 dişimin arası açık tel taktırmak istemiyorum hangi yöntemle kalıcı olarak düzenleme yapılabilir?

 55. 595
  dt.fnur Says:

  Tel takılarak birleştirilebilir. Yada yaşınız müsaitse porselen kaplama alternatifleriyle de düzeltilebilir.

 56. 594
  sehadet kaya Says:

  slm bnim on alt ve ust dislerim 6 yerden ayrik ne yapmaliyim

 57. 593
  dt.fnur Says:

  Geçebilir, ama kesin geçer diyemeyiz. Dişlerinin durumunu göremiyoruz çünkü.

 58. 592
  çağatay Says:

  Merhaba yasim 14 yan ust dislerim aralik durumda sut dislerim gec cikti yan dislerimde 7.sinifin sonunda ciktilar.ailemde hic aralik disli yok hatta sulalemde bile yok.abimde boyleymis 18 yasinda gecmis annemde ablamda abimde gecer diyorlar.gecermi sizce ?

 59. 591
  dt.fnur Says:

  Hayır.

 60. 590
  Yıldız Says:

  Merhaba. 16 yasındayım ve ortadakı ıkı dısım cok ayrık neredeyse bı dıs kadar doktor bana ustte damagın oldugunu soyledı bı operasyonla o damagın kesılmesı gerekıyomus tel takılması ıcın. Fakat ben tel taktırmak ıstemıyorum tel taktırmadan ve o damak kesılmeden baska tedavı uygulanabılırmı acaba?

 61. 589
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile bahsettiğiniz gibi dişlerinizde küçültme vs. işlemi yapılmadan dişleriniz düzeltilebilir.

 62. 588
  aylin Says:

  Merhaba…benim üst orta iki dişım arasında bayağı aralık var yani küçük yarım bir diş kadar.ve benim dişlerım normal dişlere göre küçük ..ama boşluk olanin yanındaki iki dişımde diğerlerine göre biraz büyük..bu durumda ne tür bir tedavi olabilir..ben sağlam dişlerme herhangi bir uygulama yapılmadan yani küçültme işlemi vs oolmadan düzeltilmesini istiyorum bu mümkün mu..yaşım 22..ve ayrıca bu dişlerım önceden öyle değildi..gittikçe de açılıyor gibi..

 63. 587
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Dolgu için yaşı küçük. 18-20 yaşını beklemesi gerekir. Bu yaşlarda en uygun tedavi ortodontik tedavi yani tel takılarak dişlerinin birleştirilmesi. Devlet hastanelerinde tedavilerini yaptırabilirsiniz.

 64. 586
  ayse Says:

  Merhaba benim kizim14 yasında on disleri ayrik kompozit dolgu yapilabilirmi devlet hastanesinde yaparlarmi yoksa ozel hastaneye gitmek gerekirmi tesekkurler verdiginiz bilgiler icin

 65. 585
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Herhangi bir şey yaptırmak için 18-20 yaşınızı yani büyüme gelişiminizin tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor. İllaki düzelsin istiyorsanız bu yaşlarda yapılacabilecek tek tedavi ortodontik tedavidir.

 66. 584
  zeynep Says:

  meraba ben 14 yasındayım ön dişlerimin arası çok az ayrık diğer dişlerim çok düzgün ne önerirsiniz ve nerelerde yaptırabilirim teşekkürler

 67. 583
  dt.fnur Says:

  Doktorunuza kontrol amaçlı tekrar muayene olmanız gerekir. Eğer bozulmalar varsa hareketli yada sabit koruyucu tedavilerle önlenebilir. Kalıcı pekiştiriciler uygulanabilir. Eğer bozulmalar ileri seviyeye ulaşırsa yeniden tel takmanız gerekir.

 68. 582
  aslı Says:

  merhaba ben 29 yaşındayım 5 yıl önce ortodonti tedavisine başladım. yaklaşık 3 yıl sürdü,ardından şeffaf pekiştirici verdi doktorum yaklaşık 2 yıl da onu kullandım daha doğrusu kullanmaya çalıştım 2 ay önce doktorum artık tedavimin bittiğini söyledi ancak şimdi sağ alt ve sağ üst yan dişimde çok az da olsa ayrılık var,çok aşırı değiller ama ben yine de rahatsız oluyorum.bu durumda tekrar tel tedavisine mi başlamam gerekir? ayrıca diğer dişlerimde de bozulmalar olacak diye korkuyorum gerçi şimdilik bir sorun yok ama öyle bir durumda tekrardan nasıl bir tedavi uygulanır? hareketli ortodonti diye bir tedavi yöntemi varmış bu küçük diş ayrılıklarında bir faydası olur mu ?

 69. 581
  dt.fnur Says:

  Dişinizin durumuna göre değişir, buna doktorunuz karar verecek.

 70. 580
  kevser Says:

  devlet hastanesine gittim kanal tedavisi yapp sonra dolgu yapacagn ve 30 dk sürecegini söyledi tek seansta bitermi yoksa iki üç kere gidermiyim ?

 71. 579
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusunda bilgim yok. Çok fark olduğunu sanmıyorum. Alt dişlerinize tel takmaya gerek olup olmadığına doktorunuz karar verecek.

 72. 578
  sıla Says:

  Peki son bir sorum daha olucak kusura bakmayın bu şeffaf diş telleri varmış normal diş teline oranla daha pahalı mı? birde alt dişlerimde hiç bi sorun yok sadece üst dişlerime tel taktırmam doğru olur mu?

 73. 577
  dt.fnur Says:

  Tel taktırabilirsiniz. Kompozit dolgu yaptırmak için büyüme gelişimin tamamlanmasını beklemeniz uygun olur. Çünkü büyüme-gelişim esnasında aradaki boşluk kapanabilir.

 74. 576
  Sıla Says:

  Merhaba ben 17 yaşındayım üst iki dişimde çok az da olsa bi ayrıklık var 20 lik dişimin çıkmasından sonra yaklaşma olur mu?Eğer kompozit dolgu yaptırırsam şimdiden 20 lik dişim çıktıktan sonra bir sorun yaşar mıyım?Bir de yan kesici dişlerim hafiften çıkış biraz ayrık bu durumda tel taktırabilir miyim?

 75. 575
  dt.fnur Says:

  Merhaba. İdeal görüntü elde edilemiyor çoğu zaman sizinki gibi bir durumda. Ama yine de sonucun nasıl olacağına doktorunuzla siz birlikte karar vereceksiniz. Görmeden pek bir şey söylemek mümkün değil.

 76. 574
  gözde Says:

  Merhaba ben 26 yaşındayım üst 2 kesici disim eksik ve dislerim ayrık.Dislerimin birbirine yaklasmasi için 3 buçuk aydır tel tedavisi görüyorum doktorum tel tedavisi bittikten sonra torpuleme işlemi yapılarak islemin sonlanacagini belirtti sizce köpek disleri o dişlerin yerini alıp estetik bir görünüm sağlanabilir mi teşekkür ederim

 77. 573
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Pek sandığın şekilde bir büyüme olmaz. Belkide dişlerinin yapısı küçüktür. Kontrol amaçlı bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 78. 572
  murat Says:

  merhaba benm arka dişlerim kücük 14 yaşındaym yaş gittikçe gelişme dönemindeym vitaminle proteinle düzelir diye düşünüyorum cunku kucuk yani normal buyuklerın gıbı degıl

 79. 571
  dt.fnur Says:

  Değil.

 80. 570
  sule Says:

  Merhaba. Ön iki dişimin arası acik ama fazla değil ve ben rahatsız oluyorum. Gulemiyorum, psikolojimi bozuyor. 16 yasindayim sizce o boşluğu kapatmak için yasim uygun mu ?

 81. 569
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Dişlerinizin ve ayrıklığın durumunu görmek gerekiyor. Protez yapılabilmesi için büyüme gelişiminizin tamamlanmış olması gerekiyor. Yani 18-20 yaşına gelmeniz lazım. 20 lik dişlerinizin çıkmış olmasına gerek yok.

 82. 568
  yagmur Says:

  merhaba ben 16 yaşındayım üst dişim ayrık önceden çok doktora gittim ve 2 dişim eksikmiş bu yüzden ayrıkmış tel takamazlarmış anca 20 likler çıkınca protez yapılabilirmiş ama ben rahatsız oluyorum su nda yapılabilecek bir tedavi varmıdır

 83. 567
  dt.fnur Says:

  Diğer dişlerinize de müdahele etmek gerekebilir. O yüzden 1 yıldan önce düzelmez.

 84. 566
  Ahmet Says:

  Merhaba.sağdaki yan köpek dişim arası ayrık.çenemde bozukluk yok. dişlerimde yamuklukda yok sadece arkadaki dişlerimden biri yamuk sanki geriye doğru tahminen ne kadar süre tel takılır takılırsa tahmin bekliyorum.

 85. 565
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Muayene etmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Muayene sonrası tel tedavisiyle elde edilecek sonuç değerlendirilir. Eğer bu sonuç yeterli gelmezse yada tel tedavisinin bir işe yaramayacağı düşünülürse protetik tedavi alternatifleri (metal destekli porselen kaplama, empress, zirkonia destekli porselen kaplama vs gibi ) değerlendirilir. Sizin için hangisi daha uygun bir tedavi olacaksa o tercih edilir.

 86. 564
  Tugay Says:

  Merhabalar.Ön üst dişlerimin arası ayrık ve köpek dişimin yan çıkmasından dolayı orda da aralık var ve bir diş eksikmiş gibi görünüyor.Ne gibi bir tedavi önerirsiniz.Tel takıldığında diş eksikliği olacaktır zannımca.

 87. 563
  dt.fnur Says:

  Hayır problem olmaz. Zaten zirkonia kaplamalar estetik olduğu için daha çok ön dişlerde tercih edilir.

 88. 562
  PINAR Says:

  merhaba 28 yasındayım ön dört dişim ayrık dişçim bugün muayene ettikten sonra metal destekli kaplama yapacağını söyledi.ben zirkonyum kaplama yaptırmak istediğimi söyledim.mbana zirkonyumun ön iki diş arasındaki bağlantının kopabileceğinde bahsetti.ama bunu pazartesiye kadar düşünelim dedi.sizden de bi hekim olarak görüş almak istiyorum.ön dört diş bağlantılı zirkonyum böyle bir problem yaratır mı?tesekkür ederi

 89. 561
  dt.fnur Says:

  Kesilecek ve dikiş atılacak, ameliyat kadar zor bişey değil, basit bir işlem. Herhangi bir diş hekimi bu işlemi yapaabilir. Ama bu işlemi yaptırmadan önce bir ortodonti uzmanıyla görüşüp nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilmesi gerekiyor. Doktorunuz işlemi kendisi yapabilir yada sizi yapılması için uygun gördüğü bir başka doktora yönlendirebilir.

 90. 560
  fama Says:

  tesekkur ederım. bu ıkıön dıslerımn aeasına sarkan et ıcın normal bı devlet hastanesıne gıtmem yeterlı mı yada ozel bır dıscıyemı gıtmelıyım.. bahsettıgınz etın kesımı :) amalıyar gıbı bırsey mı :)

 91. 559
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Kapana da bilir kapanya da bilir. Bunu önceden %100 kestirmek pek mümkün değil, ama yine de fikir almak amaçlı bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 92. 558
  yaman Says:

  Merhaba.14 yaşındayım ikinci kesici dişim ayrık yanındaki dişten.Ailem Yaşın Gittikçe kapanıcak dediler.Sizce kapanır mı ailemde dişleri ayrık olan yok.

 93. 557
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Önce bahsettiğiniz dişetinin kesilerek alınması gerekiyor. Dişleriniz büyük olduğu için dolgu yada kaplama alternatifleri dişlerinizin daha büyük gözükmesine neden olur. O yüzden tel takılarak düzeltilmesi estetik açıdan daha güzel olur. Bunun için bir ortodonti uzmanına yada ortodontik tedavi yapan bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

 94. 556
  fatma Says:

  merhaba benım ondekı ıkı dısım ayrık ve dıslerm buyuk yda bana buyuk gelıyo bırlestrmek ıstıyorum yalnz dıserımn arasnda et var yukardakı damagım sarkmıs gbı hanı bırk-lesrırsem oda araya sıkışcak gıbı duruyor. acaba onu aldırmam mı gerekıyo yada o sarkıklıgı yok etmenın baska yoku var mı? Bırde dıslerımı bırlestrcem ama naapmam gerektıh-gını bılmıyorum dolgumu dıslermı kucultup bırlestrmek mı yda tel mı .. :(

 95. 555
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Arkadan tel takılabilir ama dilinizi çok rahatsız eder. Çok sık kullanılan bir yöntem değil. Fiyat konusunda doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

 96. 554
  yaşar Says:

  Merhaba ben diş teli taktırmak istiyorum ama arkadan taktırıcam dişlerimin arkasından bu mümkünmü bide fiyatı ne kadar dır hastaya gore değişir duruma göre demeyin bi fiyat soyleyin yaklaşık olarak yada daha once bıldıgınıze bırıne yapılmıssa kaça yapılmış bunu soylemenızı ıstıyorum…

 97. 553
  dt.fnur Says:

  Teşekkür ederim. Her dişi ayrık olan kişi sizin kadar şanşlı olmuyor malesef. Ve yaş ilerledikçe tedavi süresi uzayıp tedavi alternatifleri daralıyor. O yüzden bu tarz dişsel bozukluklara erken yaşta müdahele etmek daha doğru olur.

 98. 552
  koray Says:

  Merhaba.Şunu belirtmek istedim iyi hatırlıyorum 15 yaşında dişlerim ayrık diye doktora gittim.Doktor tel takalım dedi.Annem büyüklerim ise yaşın gittikçe düzelicekler yani birleşecekler dedi.Ve dedikleri oldu.18 yaşındayım dişlerim tamamıyle birleşti.Gerçekten bu doktorlar para alsın diye milleti tuzağa düşürüyorlar.Sizi sevdim ama iyi bir doktorsunuz.

 99. 551
  dt.fnur Says:

  Maalesef yok. Ortodontik tedavi (tel tedavisi) yada kaplama alternatifleriyle düzeltilir dişleriniz. Başka bir yöntemi yok.

 100. 550
  emrhn Says:

  ya peki ayrıklık olsun bunlar sadece tellemi düzeltilebilir. tel takmak istemiyorum açıkçası daha pratik yontem yokmu kaplama fln da istemiyorum doğal olsun dıslerım yapay şeyler takmak istemiyorum.

Sayfalar: [7] 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply