Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Ayrık

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Protez (Sabit ve hareketli protezler)

Soru: Ön dişlerimin ayrık. Bu ayrıklıktan kurtulmak için ne yaptırmam gerekiyor?

Cevap: Hemen bir diş hekimine giderek bu ayrıklıktan belki tek seansta kurtulabilirsiniz, yani artık yarım saat 45 dk sonra istediğiniz gibi birleşik dişleriniz olabilir. Dişlerinizde başka sorunlar olup olmamasına, ayrıklığın derececesine göre alternatif tedaviler uygulanabilir, bunlar en zorundan en kolayına doğru ortodontik tedavi (dişlerinize tel takılması), dişlerinizin tamamen kaplanması yada sadece ön yüzü kaplanarak laminate yapılması yada en basiti kompozit dolgu yapılması olabilir. Sorunun nasıl giderileceğine diş hekiminizle birlikte rahatlıkla karar verebilirsiniz.

610 Responses to “Ön Dişlerim Ayrık”

Sayfalar: [7] 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 609
  dt.fnur Says:

  Başka tedavi yöntemi yok.

 2. 608
  murathan uysal Says:

  üst ön dişlerimin ikisi öne doğru çıktı tel taktırmak porselen ve operasyon yaptırmak istemiyorum başka ne gibi tedavi yöntemleri olabilir olursa nekadar mal olur?

 3. 607
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişim döneminde belki kapanabilir aradaki boşluk. Ama yine de kontrol amaçlı bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 4. 606
  Aleyna Says:

  Merhaba ben 12 yasindayim on iki disim buyuk ve çok olmasa da ayrik kisa surede gecermi yoksa hayatin boyunca oylemi kalicak gerekli islemleri yapabilirmiyim

 5. 605
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusu bulunduğunuz bölgeye ve yapan hekime göre değişir. Yaptırmayı düşündüğünüz doktordan daha sağlı bilgi alabilirsiniz.

 6. 604
  ozturk Says:

  mrb benim ön iki dişim ayrık bunun tedavisi için lamine yöntemini düşünüyorum fiyatı hakknda bilgilendirebilir misiniz ?

 7. 603
  dt.fnur Says:

  Diş teli dişlerin erken dökülmesine neden olmaz. Dişlerin arkasından takılan ve şeffaf teller zararlı değil. Diş teli takılınca dişlerinizin hareket etmesine neden olur, bu haraketler sırasında dişlerin ağrıması, tellerin acıtması yada konuşmanızın bozulması gibi bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

 8. 602
  devran Says:

  Dis teli ilerde dislerin erken dokulmesini mi saglar veya takilinca nasi bir etkisi olur pelteklik falan bide dislerin arkasindan ve seffaf teller zararli midir

 9. 601
  dt.fnur Says:

  Diğer yöntemler kalıcı değil, belli aralıklarla yada sorun çıkması halinde yenilenmeyi gerektirir.

 10. 600
  selin Says:

  Tel taktirma haric hangi yontem en etkili ve kesin kalicidir internete baktim 10 yil omru var falan yaziyordu benimde dislerim ayrik

 11. 599
  dt.fnur Says:

  Evet başka bir şey büyüme gelişiminiz devam ettiği için uygun olmaz. Kendi kendine düzeldiği de olabiliyor bazen, dişlerinizle alakalı bir durum bu.

 12. 598
  eda Says:

  15 yasidaki biri icin tel tedavisi haric baska bi sekilde operasyon yapilmasi imkansiz mi ayrik disler kendiliginden duzelebilirmi

 13. 597
  dt.fnur Says:

  Büyüme gelişiminiz tamamlandıktan sonra porselen kaplama alternatifleri yada kompozit dolgu ile düzeltilebilir.

 14. 596
  selen Says:

  Merhaba 15 yaşındayım öndeki 4 dişimin arası açık tel taktırmak istemiyorum hangi yöntemle kalıcı olarak düzenleme yapılabilir?

 15. 595
  dt.fnur Says:

  Tel takılarak birleştirilebilir. Yada yaşınız müsaitse porselen kaplama alternatifleriyle de düzeltilebilir.

 16. 594
  sehadet kaya Says:

  slm bnim on alt ve ust dislerim 6 yerden ayrik ne yapmaliyim

 17. 593
  dt.fnur Says:

  Geçebilir, ama kesin geçer diyemeyiz. Dişlerinin durumunu göremiyoruz çünkü.

 18. 592
  çağatay Says:

  Merhaba yasim 14 yan ust dislerim aralik durumda sut dislerim gec cikti yan dislerimde 7.sinifin sonunda ciktilar.ailemde hic aralik disli yok hatta sulalemde bile yok.abimde boyleymis 18 yasinda gecmis annemde ablamda abimde gecer diyorlar.gecermi sizce ?

 19. 591
  dt.fnur Says:

  Hayır.

 20. 590
  Yıldız Says:

  Merhaba. 16 yasındayım ve ortadakı ıkı dısım cok ayrık neredeyse bı dıs kadar doktor bana ustte damagın oldugunu soyledı bı operasyonla o damagın kesılmesı gerekıyomus tel takılması ıcın. Fakat ben tel taktırmak ıstemıyorum tel taktırmadan ve o damak kesılmeden baska tedavı uygulanabılırmı acaba?

 21. 589
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile bahsettiğiniz gibi dişlerinizde küçültme vs. işlemi yapılmadan dişleriniz düzeltilebilir.

 22. 588
  aylin Says:

  Merhaba…benim üst orta iki dişım arasında bayağı aralık var yani küçük yarım bir diş kadar.ve benim dişlerım normal dişlere göre küçük ..ama boşluk olanin yanındaki iki dişımde diğerlerine göre biraz büyük..bu durumda ne tür bir tedavi olabilir..ben sağlam dişlerme herhangi bir uygulama yapılmadan yani küçültme işlemi vs oolmadan düzeltilmesini istiyorum bu mümkün mu..yaşım 22..ve ayrıca bu dişlerım önceden öyle değildi..gittikçe de açılıyor gibi..

 23. 587
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Dolgu için yaşı küçük. 18-20 yaşını beklemesi gerekir. Bu yaşlarda en uygun tedavi ortodontik tedavi yani tel takılarak dişlerinin birleştirilmesi. Devlet hastanelerinde tedavilerini yaptırabilirsiniz.

 24. 586
  ayse Says:

  Merhaba benim kizim14 yasında on disleri ayrik kompozit dolgu yapilabilirmi devlet hastanesinde yaparlarmi yoksa ozel hastaneye gitmek gerekirmi tesekkurler verdiginiz bilgiler icin

 25. 585
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Herhangi bir şey yaptırmak için 18-20 yaşınızı yani büyüme gelişiminizin tamamlanmasını beklemeniz gerekiyor. İllaki düzelsin istiyorsanız bu yaşlarda yapılacabilecek tek tedavi ortodontik tedavidir.

 26. 584
  zeynep Says:

  meraba ben 14 yasındayım ön dişlerimin arası çok az ayrık diğer dişlerim çok düzgün ne önerirsiniz ve nerelerde yaptırabilirim teşekkürler

 27. 583
  dt.fnur Says:

  Doktorunuza kontrol amaçlı tekrar muayene olmanız gerekir. Eğer bozulmalar varsa hareketli yada sabit koruyucu tedavilerle önlenebilir. Kalıcı pekiştiriciler uygulanabilir. Eğer bozulmalar ileri seviyeye ulaşırsa yeniden tel takmanız gerekir.

 28. 582
  aslı Says:

  merhaba ben 29 yaşındayım 5 yıl önce ortodonti tedavisine başladım. yaklaşık 3 yıl sürdü,ardından şeffaf pekiştirici verdi doktorum yaklaşık 2 yıl da onu kullandım daha doğrusu kullanmaya çalıştım 2 ay önce doktorum artık tedavimin bittiğini söyledi ancak şimdi sağ alt ve sağ üst yan dişimde çok az da olsa ayrılık var,çok aşırı değiller ama ben yine de rahatsız oluyorum.bu durumda tekrar tel tedavisine mi başlamam gerekir? ayrıca diğer dişlerimde de bozulmalar olacak diye korkuyorum gerçi şimdilik bir sorun yok ama öyle bir durumda tekrardan nasıl bir tedavi uygulanır? hareketli ortodonti diye bir tedavi yöntemi varmış bu küçük diş ayrılıklarında bir faydası olur mu ?

 29. 581
  dt.fnur Says:

  Dişinizin durumuna göre değişir, buna doktorunuz karar verecek.

 30. 580
  kevser Says:

  devlet hastanesine gittim kanal tedavisi yapp sonra dolgu yapacagn ve 30 dk sürecegini söyledi tek seansta bitermi yoksa iki üç kere gidermiyim ?

 31. 579
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusunda bilgim yok. Çok fark olduğunu sanmıyorum. Alt dişlerinize tel takmaya gerek olup olmadığına doktorunuz karar verecek.

 32. 578
  sıla Says:

  Peki son bir sorum daha olucak kusura bakmayın bu şeffaf diş telleri varmış normal diş teline oranla daha pahalı mı? birde alt dişlerimde hiç bi sorun yok sadece üst dişlerime tel taktırmam doğru olur mu?

 33. 577
  dt.fnur Says:

  Tel taktırabilirsiniz. Kompozit dolgu yaptırmak için büyüme gelişimin tamamlanmasını beklemeniz uygun olur. Çünkü büyüme-gelişim esnasında aradaki boşluk kapanabilir.

 34. 576
  Sıla Says:

  Merhaba ben 17 yaşındayım üst iki dişimde çok az da olsa bi ayrıklık var 20 lik dişimin çıkmasından sonra yaklaşma olur mu?Eğer kompozit dolgu yaptırırsam şimdiden 20 lik dişim çıktıktan sonra bir sorun yaşar mıyım?Bir de yan kesici dişlerim hafiften çıkış biraz ayrık bu durumda tel taktırabilir miyim?

 35. 575
  dt.fnur Says:

  Merhaba. İdeal görüntü elde edilemiyor çoğu zaman sizinki gibi bir durumda. Ama yine de sonucun nasıl olacağına doktorunuzla siz birlikte karar vereceksiniz. Görmeden pek bir şey söylemek mümkün değil.

 36. 574
  gözde Says:

  Merhaba ben 26 yaşındayım üst 2 kesici disim eksik ve dislerim ayrık.Dislerimin birbirine yaklasmasi için 3 buçuk aydır tel tedavisi görüyorum doktorum tel tedavisi bittikten sonra torpuleme işlemi yapılarak islemin sonlanacagini belirtti sizce köpek disleri o dişlerin yerini alıp estetik bir görünüm sağlanabilir mi teşekkür ederim

 37. 573
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Pek sandığın şekilde bir büyüme olmaz. Belkide dişlerinin yapısı küçüktür. Kontrol amaçlı bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 38. 572
  murat Says:

  merhaba benm arka dişlerim kücük 14 yaşındaym yaş gittikçe gelişme dönemindeym vitaminle proteinle düzelir diye düşünüyorum cunku kucuk yani normal buyuklerın gıbı degıl

 39. 571
  dt.fnur Says:

  Değil.

 40. 570
  sule Says:

  Merhaba. Ön iki dişimin arası acik ama fazla değil ve ben rahatsız oluyorum. Gulemiyorum, psikolojimi bozuyor. 16 yasindayim sizce o boşluğu kapatmak için yasim uygun mu ?

 41. 569
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Dişlerinizin ve ayrıklığın durumunu görmek gerekiyor. Protez yapılabilmesi için büyüme gelişiminizin tamamlanmış olması gerekiyor. Yani 18-20 yaşına gelmeniz lazım. 20 lik dişlerinizin çıkmış olmasına gerek yok.

 42. 568
  yagmur Says:

  merhaba ben 16 yaşındayım üst dişim ayrık önceden çok doktora gittim ve 2 dişim eksikmiş bu yüzden ayrıkmış tel takamazlarmış anca 20 likler çıkınca protez yapılabilirmiş ama ben rahatsız oluyorum su nda yapılabilecek bir tedavi varmıdır

 43. 567
  dt.fnur Says:

  Diğer dişlerinize de müdahele etmek gerekebilir. O yüzden 1 yıldan önce düzelmez.

 44. 566
  Ahmet Says:

  Merhaba.sağdaki yan köpek dişim arası ayrık.çenemde bozukluk yok. dişlerimde yamuklukda yok sadece arkadaki dişlerimden biri yamuk sanki geriye doğru tahminen ne kadar süre tel takılır takılırsa tahmin bekliyorum.

 45. 565
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Muayene etmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Muayene sonrası tel tedavisiyle elde edilecek sonuç değerlendirilir. Eğer bu sonuç yeterli gelmezse yada tel tedavisinin bir işe yaramayacağı düşünülürse protetik tedavi alternatifleri (metal destekli porselen kaplama, empress, zirkonia destekli porselen kaplama vs gibi ) değerlendirilir. Sizin için hangisi daha uygun bir tedavi olacaksa o tercih edilir.

 46. 564
  Tugay Says:

  Merhabalar.Ön üst dişlerimin arası ayrık ve köpek dişimin yan çıkmasından dolayı orda da aralık var ve bir diş eksikmiş gibi görünüyor.Ne gibi bir tedavi önerirsiniz.Tel takıldığında diş eksikliği olacaktır zannımca.

 47. 563
  dt.fnur Says:

  Hayır problem olmaz. Zaten zirkonia kaplamalar estetik olduğu için daha çok ön dişlerde tercih edilir.

 48. 562
  PINAR Says:

  merhaba 28 yasındayım ön dört dişim ayrık dişçim bugün muayene ettikten sonra metal destekli kaplama yapacağını söyledi.ben zirkonyum kaplama yaptırmak istediğimi söyledim.mbana zirkonyumun ön iki diş arasındaki bağlantının kopabileceğinde bahsetti.ama bunu pazartesiye kadar düşünelim dedi.sizden de bi hekim olarak görüş almak istiyorum.ön dört diş bağlantılı zirkonyum böyle bir problem yaratır mı?tesekkür ederi

 49. 561
  dt.fnur Says:

  Kesilecek ve dikiş atılacak, ameliyat kadar zor bişey değil, basit bir işlem. Herhangi bir diş hekimi bu işlemi yapaabilir. Ama bu işlemi yaptırmadan önce bir ortodonti uzmanıyla görüşüp nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilmesi gerekiyor. Doktorunuz işlemi kendisi yapabilir yada sizi yapılması için uygun gördüğü bir başka doktora yönlendirebilir.

 50. 560
  fama Says:

  tesekkur ederım. bu ıkıön dıslerımn aeasına sarkan et ıcın normal bı devlet hastanesıne gıtmem yeterlı mı yada ozel bır dıscıyemı gıtmelıyım.. bahsettıgınz etın kesımı :) amalıyar gıbı bırsey mı :)

 51. 559
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Kapana da bilir kapanya da bilir. Bunu önceden %100 kestirmek pek mümkün değil, ama yine de fikir almak amaçlı bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 52. 558
  yaman Says:

  Merhaba.14 yaşındayım ikinci kesici dişim ayrık yanındaki dişten.Ailem Yaşın Gittikçe kapanıcak dediler.Sizce kapanır mı ailemde dişleri ayrık olan yok.

 53. 557
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Önce bahsettiğiniz dişetinin kesilerek alınması gerekiyor. Dişleriniz büyük olduğu için dolgu yada kaplama alternatifleri dişlerinizin daha büyük gözükmesine neden olur. O yüzden tel takılarak düzeltilmesi estetik açıdan daha güzel olur. Bunun için bir ortodonti uzmanına yada ortodontik tedavi yapan bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

 54. 556
  fatma Says:

  merhaba benım ondekı ıkı dısım ayrık ve dıslerm buyuk yda bana buyuk gelıyo bırlestrmek ıstıyorum yalnz dıserımn arasnda et var yukardakı damagım sarkmıs gbı hanı bırk-lesrırsem oda araya sıkışcak gıbı duruyor. acaba onu aldırmam mı gerekıyo yada o sarkıklıgı yok etmenın baska yoku var mı? Bırde dıslerımı bırlestrcem ama naapmam gerektıh-gını bılmıyorum dolgumu dıslermı kucultup bırlestrmek mı yda tel mı .. :(

 55. 555
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Arkadan tel takılabilir ama dilinizi çok rahatsız eder. Çok sık kullanılan bir yöntem değil. Fiyat konusunda doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

 56. 554
  yaşar Says:

  Merhaba ben diş teli taktırmak istiyorum ama arkadan taktırıcam dişlerimin arkasından bu mümkünmü bide fiyatı ne kadar dır hastaya gore değişir duruma göre demeyin bi fiyat soyleyin yaklaşık olarak yada daha once bıldıgınıze bırıne yapılmıssa kaça yapılmış bunu soylemenızı ıstıyorum…

 57. 553
  dt.fnur Says:

  Teşekkür ederim. Her dişi ayrık olan kişi sizin kadar şanşlı olmuyor malesef. Ve yaş ilerledikçe tedavi süresi uzayıp tedavi alternatifleri daralıyor. O yüzden bu tarz dişsel bozukluklara erken yaşta müdahele etmek daha doğru olur.

 58. 552
  koray Says:

  Merhaba.Şunu belirtmek istedim iyi hatırlıyorum 15 yaşında dişlerim ayrık diye doktora gittim.Doktor tel takalım dedi.Annem büyüklerim ise yaşın gittikçe düzelicekler yani birleşecekler dedi.Ve dedikleri oldu.18 yaşındayım dişlerim tamamıyle birleşti.Gerçekten bu doktorlar para alsın diye milleti tuzağa düşürüyorlar.Sizi sevdim ama iyi bir doktorsunuz.

 59. 551
  dt.fnur Says:

  Maalesef yok. Ortodontik tedavi (tel tedavisi) yada kaplama alternatifleriyle düzeltilir dişleriniz. Başka bir yöntemi yok.

 60. 550
  emrhn Says:

  ya peki ayrıklık olsun bunlar sadece tellemi düzeltilebilir. tel takmak istemiyorum açıkçası daha pratik yontem yokmu kaplama fln da istemiyorum doğal olsun dıslerım yapay şeyler takmak istemiyorum.

 61. 549
  dt.fnur Says:

  Pek mümkün değil. Müdahele gerekebilir. Bir diş hekimine muayene olursanız, görerek daha doğru karar verilebilir.

 62. 548
  emrhn Says:

  Merhaba. bir sorum daha var peki benim bide arkada dişim var bitane o diş geride diğer dişlerim önde yani bunun zamanla yaş giderek düzelmesi mümkünmüdür? (14 yaşındayım).

 63. 547
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Evet kapanma ihtimali var. Ama buna karar verebilmek için dişlerininizin durumunu görmek gerekiyor.

 64. 546
  emrhn Says:

  Merhabalar. Bnm ikinci kesici disim bitanesi orta on disimle arasi ayrik . 14 yasindayim gelisme donemindesin birlesicek dediler.yasim gittikce birlesmesi mumkunmu

 65. 545
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Kompozit dolgu ile istediğiniz şekilde düzgün olmayabilir. Dolgu ile sadece aradaki boşluklar kapatılabilir, önde olan dişleriniz geri alınamaz. Porselen kaplama yapılarak belki daha estetik bir görüntü sağlanabilir.

 66. 544
  Esra Says:

  merhaba ben 20 yaşındaym ve ön dişlerim ayrık ve yandaki dişlerm ayrık ön dişler birazda önde benim tel taktıracak durumum yok kompozit dolgu yaptrmak istiyorum ama olur mu olmaz mi bilmiyorum doktora gitmekten korkuyorum çünkü olmaz demesinden korkuyorum bana bi çözüm önerin lütfen :( gülmekten bile çekinr oldum

 67. 543
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Bir kısmını karşılar. Bildiğim kadarıyla tamamını karşılamıyor. Özelde yaptırmak isterseniz hiç karşılamaz.

 68. 542
  emrah Says:

  meraba hocam ben 23 yasindayim on dislerim ayrik yanindakilerde ayrik doktor tel takmam gerektigini soyledi benim ssk var masraflarimi karsilarmi ssk

 69. 541
  dt.fnur Says:

  Her ikisi de olabilir. Ne yapılacağına muayene sonrası karar verilebilir.

 70. 540
  Ozan Says:

  merhaba 19 yaşındayım ön üst ve alt 6 dişimde boşluk var sızce nasıl bi tedavi yapılır tel’mi yoksa laminate falan’mi şimdiden teşekürler

 71. 539
  ahmet Says:

  Merhabalar doktor hanım.Benim üst 3 dişimde ayrıklık var çok aşırı aralık değil.sanırım 1 dişimin küçük olmasından kaynaklanıyor.hangi tedaviye başvurmamı önerirsiniz 20 yaşındayım.Tel tedavisi yaptırsam 6 ayda tahmini olarak kapanır mı? son sorumda tel taktırdıgımı düşünürsek ben teli 1 sene sonra çıkartmak istesem sakıncası olur mu o süre içerisinde kapanan boşluk tekrar esk hakline döner mi…Teşekkürler…

 72. 538
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Tel takılıp takılmayacağına karar verebilmek için dişlerinizi görmek gerekiyor. Eğer yapı olarak küçük olmalarından kaynaklı bir ayrıklık söz konusuysa tel takılmaz, bunun yerine protetik tedavilerle dişleriniz düzeltilebilir. Protetik tedavi alternatiflerinin uygulanabilmesi için büyüme gelişiminizin tamamlanmış olması gerekiyor. Yani 18-20 yaşında tedavi edilir. Tel tedavisine hemen başlanabilir.

 73. 537
  kardelen Says:

  vede tel takılması mümkünmü?

 74. 536
  kardelen Says:

  merhaba 13 yaşındayım ve bütün üst dişlerim ayrık ve ben bundan rahatsız oluyorum tedavisi nedir?

 75. 535
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Eğer tel tedavisi ile düzelmesi mümkünse ortodontik tedaviyi uygulatmanızı tavsiye ederim. Eğer tedavi bitmeden telleri çıkarttırmak isterseniz hem eski haline geri dönebilir hemde daha çirkin bir görüntü olabilir. Yani eğer ortodontik tedavi yaptırırsanız tedavinin başarılı bir şekilde sonlanmasını beklemeniz gerekir. Tedavinin ne kadar süreceği tamö olarak ne yapılacağına göre değişir. 6 ayda olabilir, 2 yılda. Eğer dişinizin küçük olmasına bağlı bir ayrıklık varsa küçük olan dişinize ayrı bir müdahele gerekebilir, porselen kaplama gibi.

 76. 534
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Çeşitli tedavi alternatifleri var, muayene sonrası sizin için en uygun olan tedavi yöntemi, seçilebilir.

 77. 533
  suleyman Says:

  16 yaşındayım ön diişlerim 3mm kadar ayrık tedavisi nedir

 78. 532
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusunda doktorunuzdan daha net bilgi alabilirsiniz. Nasıl bir tel tedavisi uygulanacağına göre fiyat değişir.

 79. 531
  ayse Says:

  Anladım peki ücret konusunda sadece alt dişler için tel tedavisinde bi fikriniz varmı?

 80. 530
  dt.fnur Says:

  Tel taktırmak istemiyorsanız kompozit, laminate yada benzeri porselen kaplama alternatiflerini tercih etmeniz gerekiyor. Tel tedavisi yaptırmanızı tavsiye ederim. Ne yapılmasını istediğinize göre değişir tedavi süresi. Tel tedavisi 6 aydan fazla sürebilir, diğer porselen kaplama alternatifleri 7-10 günde tamamlanır.

 81. 529
  AYSE Says:

  Merhaba, ben alt ön dişlerim arasında bir yarım diş kadar boşluk var bugun diş hekimine gittim tel tedavisi uygulanmasını söyledi tel taktırmak istemiyorum kompozit ve lamineninde iyi durmayacağını söyledi napmam gerekiyor tedavi süreci ne kdar sürer sizce?

 82. 528
  dt.fnur Says:

  Evet tedavi edilebilir, diğer dişlerine müdahele etmeden.

 83. 527
  melike Says:

  iyi günler iki ön dişimin arası biraz açık zor bit tedavi olacağını düşünmüyorum ama diğer dişlerde bir aşındırma vir değişiklik olmadan tedavi edilir mi?

 84. 526
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusunda tedavinizi yapacak olan doktordan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Çünkü hem yapılacak işleme hemde yaptırdığınız yere göre fiyat değişir.

 85. 525
  Seher Says:

  Ne kadara yapılır peki?

 86. 524
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile sorununuz çözülebilir. Tedavi süresi biraz uzun olabilir, 1-2 yıl gibi. Ne kadar süreceğine muayene sonrası karar verilebilir.

 87. 523
  yağmur Says:

  merhaba ben 16 yasındayım. Ön ıkı kesıcı dısımın arası cok acık ve dıger dişlerime göre cok buyuk.Dişlerimdekı bu sorunu çözebilir mıyım ? Çözersem ne kadar surer? Şimdiden tesekkurler.

 88. 522
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Tel tedavisi ile dişleriniz birbirine yaklaştırılır, daha sonrada ön 4 yada 6 dişe kaplama yapılarak görüntü düzeltilebilir. Tel tedavisi en az 6-8ay sürer, sonraki işlemde 5-6 gün. Eğer tel tedavisi yaptırmam diyorsanız ön 2 dişiniz çekilir, 2 ay çekim yarasının iyileşmesi beklenir. Daha sonra da ön 6 dişe porselen kaplama yapılır.

 89. 521
  Adnan Says:

  Merhaba iyi çalışmalar , fotoğrafını koyduğum dişlerim için tavsıye edecegınız yöntem nedir? size böyle gelen bir hastaya siz ne uygulardınız.Uygulacagınız tedavi ve süreleri ne kadar bilgilendırırsenız sevınırım iyi çalışmalar.
  http://imageshack.us/photo/my-images/850/qy9s.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/607/3pz0.jpg/
  http://imageshack.us/photo/my-images/191/glak.jpg/

 90. 520
  dt.fnur Says:

  Diğer dişlerinizin de tedaviye dahil edilmesi gerektiği için bir kaç aydan daha uzun sürer. Tedavinin kapsamına göre süre değişir.

 91. 519
  Barış Says:

  Merhaba. 22 yaşındayım. Ön üst iki dişim ayrık. Çapraşıklık yok. Sadece sorun 2-3 mm kadar arası ayrık olması. Bunun için kaplama yaptırmak yerine tel taktırmak istiyorum.Yalnız diş telini genelde 1.5 2 yıl civarı takanlar var. Benim iki dişim de bu kadar uzun sürer mi yoksa birkaç ayda düzelme ihtimali var mı ? Teşekkürler.

 92. 518
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Diş çekilebilir ama buna doktorunuz karar verecek. Diş çekilirse tedaviniz uzayabilir.

 93. 517
  bilge Says:

  Merhaba,ben 12 aydan beri tel tedavisi gmrüyorum normalde biraz dişkektim ama tedaviden önce böyle de düzelir dediği için diş çektirmeyi reddettim eğer isteseydim üstten birinci küçük azı dişlerim çekilecekti. Dört aydan beri de lastik takıyorum. Dün lastiklerin yeri değişti çünkü düzelmek için önde hizalanan dişlerim daha dişlek bir görünüm oluşturdu bunu dğzeltmemiz lazım. Tedavinin sonlarına geldik ama bir sürü sorun baş gösterdi ısırma problemi, alt ve üst azı dişlerimin birbirini karşılaşmaması, üst yazılarımın dışta kalması gibi.. Ve yemek yerken rahatsız ediyor. Bu aşamadan sonra diş çekilir mi?Dişlek olmayı seviyorum ama azı dişleeimdeki problemler çok rahatsız ediyor. Ne yapmam lazım? Teşekkürler.

 94. 516
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir dişleriniz.

 95. 515
  burcu Says:

  merhaba ben 15 yasındayım.ön dişlerimin ikisinin arası cok acık ve bu da dalga konusu oluyor. ayrıca bu iki on dişim diğer dişlerimden çok buyuk .Ne yapabılırım ?Simdiden çok teşekkur ederim.

 96. 514
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile düzeltilebilir dişleriniz. Bunun için 18 yaşını beklemenize gerek yok.

 97. 513
  merve Says:

  merhaba ben 14 yaşındayım ön dişlerim biraz ayrık arkadaşlarımla konuşamıyorum iletişim kuramıyorum ayrık dişlerimin tedavisi için 18 yaşını beklemem gerektiğini öğrendim bu tedaviyi bu yaşta yaptırmak istiyorum ne önerirsniz ??

 98. 512
  leyla Says:

  merhaba tekrar rahatsızlık veriyorum ama bu arada benim kesici dişlerim den biri eksik köpek dişimin yanındaki ben onu zamanında daha sallanmadan çekmiştim bayağı bir zorlayarak acaba ondanmı yerine yenisi gelmedi çözüm olarak ne önerirsiniz

 99. 511
  dt.fnur Says:

  Şikayetleriniz için bazı tedavi yöntemleri var. Eksik ve ayrık dişleriniz için ortodontik tedavi uygulanabilir. Diş boyları için de dişeti operasyonlarıyla diş boyu uzatılabilir. Bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

 100. 510
  sedef çetinkaya Says:

  merhaba.benim üst ön dişlerim ayrık ve yan kesici dişlerimin ikiside eksik.üstelik azı dişimin birisi çapraz.dişlerimin boyuda kısa.bunun için yapılabilecek bir tedavi varmıdır.gülerken dişetlerim gözüküyor.ne yapılmalıdır yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfalar: [7] 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply