Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Köpek Dişlerim Yukarıdan Çıktı

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Ortodonti (Tel Tedavisi)

Soru: Köpek dişlerimin her ikisi de yukarıdan çıktı, epeyce bir yukardan. Alttaki kısımda çok az bir boşluk var, diş girebilecek kadar bir boşluk yok. Acaba tavsiyeleriniz neler?

Cevap: Dişlerinize tel takılarak ortodondik tedavi görebilirsiniz. Böylece köpek dişleriniz, arkadan diş çekilerek yada çeneniz darsa genişletilerek yerine yerleştirilebilir. Tam olarak ne yapılacağına karar verebilmek için ağız içindeki durumu görmek lazım, o yüzden bir diş hekimine muayene olmanızı tavsiye ederim.

115 Responses to “Köpek Dişlerim Yukarıdan Çıktı”

Sayfalar: [2] 1 » Show All

 1. 115
  dt.fnur Says:

  Fiyat konusunda doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Öncelikle süt dişiniz çekilir. Sonrasında gerek görülürse tel tedavisi uygulanabilir.

 2. 114
  off Says:

  Benim sol köpek dişim yukarıda çıkmış ama altında bosluk yok fakat eski kopek disim dusmedi. Asagısında duruyor. Ne yapmalıyım. Tel takılır diyorlar. Ne kadar tutar acaba?

 3. 113
  dt.fnur Says:

  Diş yapınızdan pek bir şey anlamadım. Tedavi süresi diğer dişlerinizin durumuna, yapılacak tedaviye göre ve kişiden kişiye göre değişir. En az 1,5-2 yıl sürer sizin durumunuzda. Boşluğun durumu tedavi sürecinde değerlendirilir. Hafif bir boşluğun arka dişlerde kalması sorun teşkil etmez.

 4. 112
  ayse Says:

  Oncelikle merhabalar …
  Benim bir sorum olacakti”’

  (___)(___)(__)(__)(_o_)(_o_)–\_/(___)(___)

  Benim bu sekilde dis yapim var
  Kopek disim ustte solundaki dis ise altta ikisinede yer yok.
  1-) 17 yasindayim ve dise yer acmak icin tum dislerin hareket ettirilerek
  Tel tedavisi suresi nedir?

  2-) Veya sagdaki buyuk dis cekilerek yer acilirsa duzelme suresi nasil olur ?

  3-) Ve eger buyuk dis cekilerek iki yamuk disim yerlestiginde bosluk kalir gibi duruyor
  Bu bosluk nasil kapatilir?
  Yani tel tedavisi boslugun kapanmasini saglar mi ?

  Cevabiniz icin tesekkurler ….

 5. 111
  dt.fnur Says:

  Yer varsa gerekmez.

 6. 110
  mine Says:

  Merhaba doktor hanim ben 15 yaşındayım ve köpek dişlerimin ikiside üstten geldi fakat biri 2 sene önce çıktığı için aşağıya indi. Diğeri yukarıda damakta belirtmiş durumda .Süt dişimi çıkarınca gelmeye yeri olacak .sizce tel taktiram gerekir mi ?

 7. 109
  dt.fnur Says:

  Boşluk köpek dişinin sığabileceği büyüklükteyse sadece köpek dişinize uygulamak yeterli olur. 3-4 hafta da tedavi bitebilir. Ama boşluk azsa, yer açmak gerekir ki bunun için de diğer dişlerinize de müdahele etmek gerekir. Daha uzun süreli (6-8ay veya daha fazla) bir tedavi olur.

 8. 108
  Fırat Says:

  meraba hocam ben sol köpek dişi yukarıya doğru çıkmış diğer dişlerim dümdüz ve köpek dişimde altında boşluk var hocam bana yapılacak uygulama sadece köpek dişimemi olur ve bu işlem kaç haftada gerçekleşir

 9. 107
  dt.fnur Says:

  Tedavinin kapsamına göre süre değişir.

 10. 106
  ahmet Says:

  Merhaba doktor benim iki tane üst köpek dişim yukardan geldi biri çekilecek tel tedavisi kaç ay sürer

 11. 105
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir.

 12. 104
  Mehmet Says:

  Merhaba, benim sağ üst köğek dişim ve onun solundaki dişim üstte . 20 yaşındayım ve bunu beni rahatsız ediyor . Nasıl bi tedavi öneriyorsunuz ?

 13. 103
  dt.fnur Says:

  Evet. Yenilemek diş köklerine zarar vermez.

 14. 102
  yeliz Says:

  Ama tel hsricinde bi tedavisi yok degim mi Kendi disimi kaybetmeden. Peki yenileme surecinde Kendi dis koklerime bi zarar verir mi

 15. 101
  dt.fnur Says:

  Sağlam bir köpek dişini çektirmek hiç sağlıklı değil. Kaplamanın ömrü sizin ağız hijyeninize ve ne kadar iyi yapıldığına göre değişir. Ama yaşınız genç, çok iyi yapılmış olsa bile zaman zaman yeniletmeniz gerekebilir.

 16. 100
  yeliz Says:

  Merhaba 20 yasindayim sol kopek disim ustte ve on iki disimin biraz ayrik doktorum tel tedavisini onerdi ama ben tel kullanmak istemiyorum doktorumda zirkonyum kaplama yapabiliriz dedi sizde kopek disini cektirmek ne kadar saglikli ve zirkonyum kaplamanin omru ne kadar acaba

 17. 99
  dt.fnur Says:

  Tel takılarak düzeltilebilir.

 18. 98
  Yağmurr Says:

  Benim köpek dişlerim yukarıda çıktı. Sağ taraftaki indi sadece çok az bir yer kaldı diğerleri ile aynı olmasına. Sol taraftaki inmedi bunun için ne tedavisi uygulanır ve ücreti ne kadar olur?

 19. 97
  dt.fnur Says:

  Çekilirken operasyon gerekeceğini sanmıyorum. Çekildikten sonra köprü ya da implant yapılabilir.

 20. 96
  ferhat Says:

  kolay gelsin sağ üst köpek dişim biraz üstten çıktı ve dışa doğru çıkık altında boşluk var ama bu dişim şu an çürük ve apseli doktor kökün çürüdüğünü söyledi ön diş olduğu için ve anormal olduğu için çekilirken operasyon gerekirmi ve çekildikten sonra boşalan yer nasıl doldurulur.. köprü olmuyo bildiğim kadarıyla ön dişlere 27 yasındayım tesekkrler şimdiden

 21. 95
  dt.fnur Says:

  Şeffaf tel var, takılabilir.

 22. 94
  mall Says:

  Doktor hanim sadece bir tane kopek disim ustte doktora gitmedim 12 yasindayim seffaf tel var mi takarlarmi

 23. 93
  dt.fnur Says:

  Köpek dişleri köşe dişidir ve hem dudak desteği hemde gülüş estetiği için önem arzeden dişlerdir. O yüzden o dişleri çekmek en son başvurduğumuz yöntemdir. Kötü bir görüntü olup olmayacağına karar vermek için diğer dişlerinizin durumunu görmek gerekir. Çektirmeden önce bence başka diş hekimlerine de muayene olarak onlardan da görüş alabilirsiniz.

 24. 92
  Muammer Says:

  Hocam merhaba.Ben dün doktorla görüştüm dişlerime baktı ve üstten cıkan köpek dişlerimin cekilmesi yönünde oldu alınan karar ve bu karar benim gibi hastalar için geçerliymiş.çok nadir kişilere söylenirmiş köpek dişleriniz cekilecekdir diye.sizcede cektirmelimiyim üstten gelen dişlerimi. gülerken kötü bi görüntü cıkarmı ortaya bir sıkıntı olurmu bilgilendirirmisiniz

 25. 91
  dt.fnur Says:

  dişinizin durumunu bilmediğim için süre konusunda bir şey söylemek zor.

 26. 90
  beyza Says:

  Vede köpek dişimin ineceği yer açık eğer sürerse ne kadar sürede sürer

 27. 89
  beyza Says:

  Teşekkür ederim doktorum sürmemeyedebilir dedi ama inşaallah sürer

 28. 88
  dt.fnur Says:

  Dişinizin konumu ve uygulana tedavi hakkında tam bilgi sahibi değilim. Doktorunuz sürer diyorsa yavş da olsa sürer.

 29. 87
  beyza Says:

  17 yaşındayım ve sağ üst köpek dişim damağımda açısı yamuk bir şekilde gömük kalmış tel tedavisine başladım yaklaşık 2 ay oldu acaba dişim sürermi sürme ihtimali varmı çok tedirginim sizin fikrinizide almak istedim

 30. 86
  dt.fnur Says:

  Süre konusunda doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Tedavinin kapsamını bilemediğim için süresini de bilemem.

 31. 85
  yagmur Says:

  merhaba benim iki kopek disim ustteydi bir ay once dis teli taktim bir ayda gozle gorulur bir fark oldu dislerim hafif indi ama tedavi surecimi bilmiyprum sizce ne kadar surecek ? bu arada 17 yasindayim

 32. 84
  dt.fnur Says:

  Ameliyat gerekmez. Normal diş çekimi gibi çekilir. Öncesinde uyuşturulur ve acımaz.

 33. 83
  Muammer Says:

  Merbahalar hocam.ilk öncelikle sizlere teşekkürlerimi sunarım böyle bi ortam sunduğunuz için.Benim yaşım 20.köpek dişlerim üstten çıktı ve uzun bi süredir bu şekilde.ortodontik uzmanı ile görüştüm 2 dişin cekilip üstten cıkan dişlerin tel ile aşagı çekilecegi hakkında bilgi aldım.çekilecek olan dişler ameliyatlamı çekilecek cekilirken hissedermiyim acıkcası korkuyorum biraz.sizinde bi fikrinizi alayım.

 34. 82
  dt.fnur Says:

  Çekilir.

 35. 81
  hilal Says:

  Hocam meraba 15 yasındayım sol köpek dişim üstten geldi eğer onu çektirirsem dişimde bi bozuklıuk kalmıyor çektirebilir miyim ?

 36. 80
  dt.fnur Says:

  Tedavi süresi tel tedavinizin kapsamına göre değişir, eğer sadece o dişinize yönelik bir tedavi uygulanacaksa uzun sürmez. Bir kaç haftada dişiniz iner aşağıya.

 37. 79
  özgür Says:

  merhaba benim sağ köpek dişim yukarda. bu diş aşağıya inmesi için köpek dişi yanında ki dişin çekilmesi gerekiyor sonra tel tedavisi başlayacak. diş çektirdikten ne kadar zaman sonra köpek dişi aşağıya iner ? ne kadar süre boşluk olacak uzun süre mi ?

 38. 78
  dt.fnur Says:

  Çekilme durumuna ve telin ne kadar süre kalacağına muayene sonrası karar verilebilir.

 39. 77
  Ali Says:

  Merhabalar :) 15 yaşındayım Üstten köpek dislerim çıktı yaklasik 1,5 senedir var:( Tel takılması gerektiği söyleniyor, fakat:cesaret edemiyorum :( ve çok uzun süre duracagindan korkuyorum sizce
  1-Tel ne kadar durur ?
  2-Bu dişler iyice aşağı geldi çekilme durumu var midir?

 40. 76
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir.

 41. 75
  sude solmaz Says:

  Benim on iki dişim yamuk kopek dişlerimde baya yukarıda acaba nasıl bir tedavi uygulanır ?

 42. 74
  dt.fnur Says:

  Kısa süreli bir tedavi olmaz. Diğer dişlerinizin durumuna göre tel tedavisi 1 yılı bulabilir. Alabileceğiniz pek bir önlem yok. Okulunuzu etkileyecek bir durum söz konusu değil. Süt dişiniz çekilip tedaviye başlanabilir.

 43. 73
  Sena yıldırım Says:

  Mesajım gitmedi galiba ama sonuç olarak sormak istediğim bir köpek dişinin büyümesi ne kadar zamanı alır

 44. 72
  Sena Says:

  Hocam merhabalar. Öncelikle yaptığınız gönüllü bilgilendirmeden dolayı çok teşekkür ederim köpek dişim uzun zamandır gömülüydü ben 20 yaşındayım. Dün farkettimki beyazlamış patlayacak bir kaç güne. Çıkması için boşluk var lakin çok küçük bi boşluk. Üniversitesiteye gidiyorum süt köpek dişimi çektirirsem o boşlukla okula gitmem imkansız diş bir kaç güne patlamadan alabileceğim bi önlem var mı? Eğer alttaki dişi çektirirsem yeni köpek dişinin çıkması ne kadar sürer tahminen dönem ortasında yaptırsam büyüyene kadar okula gitmesem ne kadar zamanda büyür teşekkürler

 45. 71
  dt.fnur Says:

  Zararı olmaz. Telle düzelttirmenizi tavsiye ederim.

 46. 70
  ceyda Says:

  Meraba benim üstten 2 tane daha dişim çıkttı doktorlar (ortodonti uzmanı) tel ile tedavi edile bileceğini söledi peki tavsiyeniz nedir gülüşüm bozuldu :( ne yapabilirim bana zararı olur mu ?

 47. 69
  dt.fnur Says:

  3yıldır boşluk dolmadıysa bundan sonra da kendi kendine dolmaz. Tel takılması gerekir.

 48. 68
  sümeyye Says:

  Mrhba doktor hanm bnm de 15 yasmda sol kopek dism ckti 18 yasndaym su an yarsi geldi ama hala bosluk var disimim koku sızlyo asagi ineri mi bosligu doldur mu yoksa tel tedavisi mi uygulanr ????

 49. 67
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir.

 50. 66
  ErY Says:

  Merhaba DOKTOR hanim ben 13 yasindayim sol kopek disim biraz yukarida ve bu beni rahatsiz ediyor sizce me yapmaliyim

 51. 65
  irfan Says:

  anladım teşekkür ederim yardımınız için..

 52. 64
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile yani tel takılarak düzeltilebilir. Ortalama 8-12 ay sürer ama süre tedavinin kapsamına göre de değişir. Maliyet konusunda yaptırmak istediğiniz doktordan daha net bilgi alabilirsiniz.

 53. 63
  irfan Says:

  iyi günler merak ettiğim birşey var; 18 yaşındayım. benim sağ üst köpek dişim diğer dişlere göre yukarıda duruyo ama arkasında hemen hemen sığabileceği kadar bi boşluk var. Bunun tedavisi nedir? nekadar sürer? ve ortalama maliyeti ne kadar tutar cevaplarsanız sevinirim…

 54. 62
  dt.fnur Says:

  İmkanınız yoksa şu an için hiç bir şey yapılmaz. Diş çekimi ve protez için büyüme gelişiminin tamamlanmasını yani 18-20 yaşını beklemeniz gerekiyor.

 55. 61
  murat taskin Says:

  Benim çocuk 12yasinda üst damakta köpek dişi çıktı.Doktor tel tedavisi önerdi. 4500tl istedi,vermem zor, neyapabilirim.Cektirsem altta inemedigi boşluğa protez yaptirsam olurmuş?

 56. 60
  dt.fnur Says:

  Çok anormal bir çökme olmaz. Rahatsız edici bir görüntü olmasa da estetik olarak hoş bir görüntü olmayabilir.

 57. 59
  zeynep Says:

  Hocam merhabalar
  Benimde sorunum bir çok kişiyle aynı iki köpek dişim de diğer dişlerimin üstünde çıktı bugün doktora gittim alt dişlerimin düzgün olduğunu aralarında çok boşluk olmadığını ve istersem çekilebileceğini söylediler.Ama bu seferde üst dudağımın çökebileceğini söylediler.Bu çökme çok fazla olur mu?Hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı?

 58. 58
  dt.fnur Says:

  Tel takmanız gerekiyor, kaplamayla değişen bir şey olmaz diye düşünüyorum. Ama yinede kesin bir şey söylemek için dişlerinizin durumunu görmek gerekiyor.

 59. 57
  ali Says:

  solköpek dişim kucukken cıkmadı ve yukarıdan cıkmaya baslayınca sut dısı cekildi ve cok dısta gozukuyor tel taktırtmak istemiyorum bu dıs kesilerek oraya takma bir diş konuşulrumu

 60. 56
  dt.fnur Says:

  İnsan gibi yardımcı olmaya çalışıyorum bende ama 7/24 internet başında nöbetçi doktor değilim. Sonuçta gönüllülük esasına dayalı kurmuş olduğum bir site. Acil yada anlık cevap bekliyorsanız sanal değil de reel ortamları tercih etmenizi tavsiye ederim.

 61. 55
  villl Says:

  İnsan gibi soru sorduk iki kelime yazmaya usendin !!! Olmadi bu doktlooooooooooor .p

 62. 54
  dt.fnur Says:

  Kalma süresini tedaviyi yapacak olan doktorunuz belirler.

 63. 53
  vildan Says:

  Peki tel ne kadar kalir disimde

 64. 52
  dt.fnur Says:

  Ameliyatla alırlar. Uzun sürmez.

 65. 51
  vildan Says:

  Merhaba ben gecen gun doktora gittim ve bana üst damagimda köpek disim oldugunu soyledi ama görünmüyo bana cene cerrahisine git dedi o disleri napcaklar nasil aldircam ve ne kadar sürer ?

 66. 50
  dt.fnur Says:

  Tel tedavisi en az 2 yıl sürer. Çektirirseniz de gülüş estetiği bozulabilir. Muayene sonrası tel tedavisine alternatif ne yapılacağı dair daha net bir şeyler söylenebilir.

 67. 49
  Asım Says:

  Ben 20 yaşındayım kücüklükten beridir köpek dişlerim var yukarda 2 tane büyüyorlar gülümseyeyorum.doktora gittim tel takılacagı söylendi ama ben tel takmak istemiyorum.direk kaldırsak ne gibi bi zararı var? Tel takılırsa kaç ay veya kac yıl sürer tel tedavisi?

 68. 48
  dt.fnur Says:

  Tel olmadan asağı inmez.

 69. 47
  İlayda Koç Says:

  Merhaba ben 16 yaşında dövüşçü bi kızım. Milli sporcuyum ve maçlara teller ile çıkamam. Yukarıdan çıkan 1 tane köpekdişim var aşağısı boşlık o en kısa sürede nasıl aşağıya inebilir? afyonda oturuyorum ve güvenebileceğim hiçbir sişçi yok..

 70. 46
  dt.fnur Says:

  Bir kaç gün kanayabilir normal. Çekim yarası iyileştikçe oyuk da kapanır.

 71. 45
  selen Says:

  Ben 17 yasindayim üsstten köpek cisim vardi saglamdi bugün cektirdim ve orasi oyuk gibi oldu ve sürekli durmadan kaniyir

 72. 44
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi uygulanır. Yani tel takılarak düzeltilir.

 73. 43
  Humeyra Says:

  Merhaba ben 10 yaşındayım köpek
  Dişlerim ustten çıktı nasıl bir tedavi
  yapilabilir

 74. 42
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden bir şey söylemek mümkün değil. Kendi kendine de düzelebilir, tel tedavisi de gerekebilir.

 75. 41
  murat Says:

  Merhaba doktor hanim benim sut dislerim 12 13 yaslarimda dusmedi. O yüzden köpek dislerim yukardan çıktı. Su anda süt dislerimde köpek dislerimde cok saglam 19 yasindayim. Uzun sureli bir tel tedavisi istemiyorum. Sut dislerim cekilse kopek disleri zamanla yerine gelir mi? yoksa tek care tel midir? Ayrica tel tedavisi ortalama ne kadar sürer ve tedavi zorlumudur ayrı bir dişçi fobim var :) .
  Teşekkürler

 76. 40
  dt.fnur Says:

  Endodonti bölümünde çürük dişlerinize kanal tedavisi yapılır. Tel takılarak düzelmesi için Ortodonti bölümüne başvurmanız gerekiyor. Dişlerinizin durumunu bilmediğim için nasıl bir tedavi uygulanacak bilemiyorum.

 77. 39
  merve Says:

  merhaba adim merve 98.liyim geçen hafta doktora gittim benim bi üstten dişim vardi onun sol taradindakini yani üst dışimim bi alttaki ni çektiler cok kotu duruyo şu an diyebilirim ben usttekini ceker diye tahmin etmistim ama oyle olmadi iste ve bana zamanla o üstteki dişin duzelicwgini soyledi ve bana okmeydani endodenti bölümünden randevu almami söyledi doktor hanim rabdevu şu an almaya calistim alamiyorum benim size sormak ve öğenmek istedigim o üstteki diş tel felanmi takicaklar yoksa kendiliginden belli bi sureden sonra sol tarafa dogru kayarak aşşagi gelirmi o dis ve beni neden endodenti bölümüne yönlendirdi orda napicaklr dişlerimi merak ediyorum ve bana daha diş cektirmemi soylediler ve çene resmim vardi onu da gittigin doktora goster dedi doktor hanim dedigim gibi dişlerim nasil olucak düzelicek çok merak ediyorum yandan güldüğümde cok kötü gözüküyo ve benim daha süt dişlerim de duruyormuş bana biraz yardimci olursaniz cok sevinirim .

 78. 38
  dt.fnur Says:

  Değil.

 79. 37
  melike Says:

  Çok teşekkür ederim doktor hanım :)

 80. 36
  dt.fnur Says:

  3-4 hafta sürebilir.

 81. 35
  melike Says:

  Peki ne kadar zamanda iner. Şuan dişim duşeli 5 gün kadar oldu pek bi ierleme yok

 82. 34
  dt.fnur Says:

  Yer varsa muhtemelen iner. İnmezse tel takılarak düzelmesi sağlanabilir.

 83. 33
  melike Says:

  Dr hanım merhaba 17 yaşındayım sut dişim zamanında duşmediği için sol kopek dişim yukarıdan çıktı ama zamanla aşağı inmeye başladığını farkkettim. Aşağıda yeterince boşluk var alttaki dişi çektirirsem diş aşağı iner mi? Teşekkurler

 84. 32
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile düzeltilebilir.

 85. 31
  55 Says:

  merhaba benim köpek dişlerim önden çıktı ve bu beni çok rahatsız ediyor .nasıl düzeltebilirim

 86. 30
  dt.fnur Says:

  İnebilir.

 87. 29
  melike Says:

  Merhaba dr hanım ben 17 yaşındayım sol üst kopek dişim sut dişim zamanında duşmediği için yukarıdan çıktı ama zamanla inmeye başladığını farkettim sut dişim çekilirse diş aşağı iner mi çunku altında yeterince boşluk var. Teşekkür ederim

 88. 28
  dt.fnur Says:

  Buna tedaviyi yapacak doktorunuz karar verecek ama yazdıklarınıza göre en az 2 yıl sürebilir.

 89. 27
  berra Says:

  üst damağımda köpek dişim çıktı. doktora gittik ve üst çenemin dar olduğunu önce sabit damaklık takmam gerektiğini sonrada tel tedavisi uygulayacağını söyledi. henüz 16 yaşındayım bu tedavi ne kadar sürer ?

 90. 26
  dt.fnur Says:

  Evet tel takılabilir. Tel tedavisi ile ilgili resimleri internetten bulabilirsiniz. Ne kadar süreceği dişlerinizin durumuna bağlı.

 91. 25
  fazilet Says:

  meraba doktor hanım bn 14 yasındayım dıslerım aynı yukarıda yazdıgınız gıbı cenemde br sorun yok olduguna gore tel tedavisimi olur acaba ve bu tel nasıl bi sey merak edıyorumve bu tedavi ne kadar sürer acaba cevabınızı bekliyorum

 92. 24
  dt.fnur Says:

  İniyor olabilir. Yine de ağrının başka bir nedeni varmıdır diye kontrol amaçlı doktorunuza muayene olabilirsiniz.

 93. 23
  reyhan Says:

  Ben diş tedavisi görūyorum dis teli taktirdim fakat yukardaki bir tane köpek dişim asagiya inmedi 2 ameliyat oldum yine inmedi doktor iniyo ama yavas dedi simdi köpek disi agri yapiyo asagiya iniyomudur

 94. 22
  dt.fnur Says:

  Tel tedavisi uygulanabilir yada porselen kaplama yapılabilir dişlerinize. Her bölgenin ve hekimin fiyatı farklılık gösterdiği ve yapılacak olan tedaviyi net olarak bilemediğim için fiyat konusunda bilgi vermiyorum.

 95. 21
  dilek yılmaz Says:

  merhabalar, benim sağ üst dislerim kısa sebebi de küçükken çok kalem isirmak gibi seylermis sanırım diş etime baktigimda sağ taraftakiler oldukça yukarı çekilmiş haliyle gulumsedigimde sağ dislerim yok gibi bunun tedavisi tel midir lazer mi ve dislerim yamuk değil gayet düzgün gorunumluler bu dislerimin diğerleri gibi aşağıda olması için uygulanan tedavinin masrafi aşağı yukarı nedir bir fiyat araligi verebilir misiniz ?

 96. 20
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Dişinizin durumunun röntgen filmi ve muayene ederek değerlendirilmesi gerekir. Daha sonra ne yapılacağına karar verilebilir.

 97. 19
  Yusuf Says:

  merhaba benim sağ üst köpek dişim damagımın ortasında ama cıkmadı sizce nasıl bi tedavi izlemeliyim çok uzun sürermi birde ortalama fyiat ne olur acaba ?

 98. 18
  dt.fnur Says:

  Dişlerin girebileceği yer varsa 1-6ay gibi bir sürede tedaviniz tamamlanabilir. Ücret konusunda doktorunuzdan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 99. 17
  miraç Says:

  merhabalar benim köpek dişlerimin her ikisi de yukarıdan çıktı. şuan bana estetik görünüm dışında hiçbir zararı yok. arkalarında dişlerin girebileceği kadar yer de var. merak ettiğim ortodontik tedavi ne kadar sürer ve ne kadara mal olur

 100. 16
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Tedaviniz zaten en az 2 yıl süreceği için bence bir an önce tedavinize başlamalısınız. Herhalukarda okul dönemlerininde de tedaviniz devam edecek. Ne kadar erken yaşta tedavinize başlarsanız o kadar kolay sonuç alırsınız tedaviden. Yaşınız ilerledikçe diş hareketleri yavaşlayacağı için tedavi süresi uzar.

Sayfalar: [2] 1 » Show All

Leave a Reply