Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Çok Şiddetli Dişim Ağrıyor

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Kanal Tedavisi

Soru: Dişlerimi sürekli olarak fırçalamama rağmen bazen kısa süreli ağrılar oluyordu. Ama hafif ve çok kısa süreliydi. Şu an sağ tarafımda çok şiddetli bir ağrı çekiyorum. Soğuk şeylere karşı aşırı hassasiyet var. Sanırım iki dişin arasında hafif bir çürük oluşmuş. Bu ağrı kulağıma da vuruyor. Hem üst çenemin sağ kısmı hemde başımın sağ kısmı tamamen yaklaşık bir yıldır çok şiddetli ağrıyor. Önce bir süre sensodyne sonra da colgate sensitive diş macunlarını kullandım. Ama neredeyse hiç faydası olmadı. Bu iki diş macununu da diş hassasiyetlerini giderdiği söylendiği için kullanmıştım. Anlamadığım şey dişlerimi sürekli fırçalamama rağmen bu çürükler neden oluşuyor ve bu kadar küçük bir çürük nasıl böyle şiddetli bir ağrıya neden oluyor? Bu ağrıyı yok etmek için ne yapabilirim? Bir de benim ağzımda 28 diş var. 22 yaşındayım. Sağlıklı bir insanın ağzında 32 diş olur biliyorum, acaba bunun nedeni nedir?

Cevap: Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız çok güzel, ama asıl önemli olan düzenli ve doğru şekilde, maksimum diş yüzeyine temas ederek fırçalamak. Birde fırçalamak her zaman tek başına yeterli değildir, dişlerimizin bir birine değen ara yüzeylerini temizlemek içinde diş ipi kullanmak lazım. Sizin probleminize gelince: Bu ağrılarınızdan tek başınıza kurtulmanız mümkün değil bir an önce bir diş hekiminden yardım almanız gerekiyor. Ağrılarınızın nedeni muhtemelen bahsettiğiniz o küçük çürük, ama tabiki size göre küçük bir çürük. Çürükler dişin ilk katmanı olan mineyi geçtinden sonra daha hızlı ve yayılarak ilerlerler. O yüzden çürüğünüz sandığınız kadar küçük olmayabilir. Böyle yaygın ve derin bir çürük bahsettiğiniz ağrılara neden olabilir. Ve bu ağrılar kesinlikle hassasiyet giderici macunlarla geçmez. O macunlar dişte herhangi bir çürük vs gibi ciddi bir problem yokken, çatlak gibi nedenlere bağlı meydana gelen hassasiyetlerde faydalı olabilirler, ama çürüğe bağlı bir ağrıyı gidermezler. Ağrıyı yok etmek için çürük güzelce temizlenip dişinize kanal tedavisi yapılacak.Yani çürük temzilenip köklerdeki sinirler alınacak, kökler güzelce temizlenip ağrılarınız geçtikten sonra köklerine dolgu yapılıp üst dolgusu da tamamlandıktan sonra probleminiz hallolmuş olacak inş. Eğer ağrılarınız ilk oluşmaya başladığında bir diş hekiminden yardım almış olsaydınız, kanal tedavisine gerek kalmadan sadece çürük temizlenip dişinize dolgu yapılarak sıkıntınızdan kurtulabilirdiniz.Çürüğün oluşma nedenlerinden en önemlisi dişlerimizi güzel temizleyememek, onun haricinde tükrüğün yapısı, beslenme şekli gibi bir çok faktör çürük oluşumunda rol alır. Ağzınızda 28 diş olması gayet normal. Altta ve üstte, sağda ve solda birer tane 20 yaş dişleriniz henüz çıkmamış. Ama bu dişler bazı kişilerde ya hiç yoktur bazılarında da çıkacak yer bulamadığından gömülü kalabilir. 20 yaş dişlerinizin ne durumda olduğunu öğrenmek içinde bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

90 Responses to “Çok Şiddetli Dişim Ağrıyor”

 1. 1
  acı çeken çocuk Says:

  ben 12 yaşındayım.dişimde oyuk var ve doktor bana önce kanal tedavi ve sonrada dolgu olacak dedi annemde çekseniz olmazmı diye sordu doktor çekerseniz bidaha yerine çıkmaz o diş dedi.ama annem hala çektircez diyor birde bu ağrı yüzünden deliricem galiba çok şiddetli bir ağrı ve kulağıma birde başıma vuruyor.çektirirsek sorun olurmu?.Birde ben dişlerimi fazla fırçalamam ondan oldu galiba şuan ağrıdan ölüyorum çok şiddetli.

 2. 2
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Eğer tedavi ettirmeyecekseniz mutlaka çektirmen gerekiyor. Yoksa hem ağrılarından kurtulamazsın hemde dişin sürekli iltihaplanır. Çektirmemeni tavsiye ederim ama çektirirsende ciddi bir soruna neden olmaz.
  Geçmiş olsun.

 3. 3
  AAAAAAA Says:

  aaaaaa dişim ağrıyor yaa iğrenç bi şey :((((((((((

 4. 4
  sıla Says:

  şuan sağ dişim çok feci ağrıyor ne yapmam gerekir

 5. 5
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 6. 6
  ECE Says:

  dişim çok ağrıyor ama doktora gidemeyiz gece ağrı kesici olarak ne öneririsiniz acaba

 7. 7
  dt.fnur Says:

  Allerjinizin olmadığı herhangi bir ağrı kesici alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 8. 8
  deniz Says:

  meraba ben deniz yaklaşık yarım saat önce köpek dişime pansuman yapıldı kanal başlangıcı diye ve içine fazlaca bi ilaç koyuldu çok şiddetli ağrım var bu böyle devam edermi yoksa geçermi

 9. 9
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Ağrı kesici ile ağrılarınız hafifler. Bir kaç gün devam edebilir. Eğer hafiflemeyip şiddetleniyorsa doktorunuzla görüşmelisiniz. Geçmiş olsun.

 10. 10
  Mert Says:

  Merhaba,13 yaşındayım ikinci azı dişimde oyuk var ama nerdeyse dişin ön tarafının yarısı oyuk.Oyuğun içindede çürük var.Çok keskin bir ağrı oluyor bir şey yediğimde soğuk yada sıcak birşey yediğimde ağrıdan duramıyorum. Doktora gidemediğim zamanlar için ağrının inmesi için ne önerirsiniz????

 11. 11
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Doktora gitmeniz ve dişinize kanal tedavisi yapılması gerekiyor. Yoksa ilerleyen zamanlarda daha şiddetli ağrılarınız olur. Ağrı için de doktora başvurmalısınız.

 12. 12
  ahmet Says:

  meraba dişime 5 gün önce kanal tedavisi başlandı. Diş hekimim bunun bi kaç seans süreceğini söyledi bugün geçici dolgu yaptı ve bunun 3 hafta duracağını söyledi. geçici dolguda dökülmeler olabilir o tarafla yemek yiyebilirsin dedi ama ben yemek yerken korkuyorum. çünkü dolgu yumuşak yemek parçalarından aşınıyo sizce bu normal midir?

 13. 13
  dt.fnur Says:

  Geçici dolguda ufak tefek dökülmeler olması normal ama 3 hafta geçici dolgu için uzun bir süre. Eğer dolgunuzda çok fazla dökülme olacak olursa doktorunuza başvurmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

 14. 14
  emir Says:

  Dişim 1 Yıl ağrı vardı doktora gittim dolgu dedi yarın yaptırcaz ama çok ağrıyor ne yapmalıyım bide o dişim köpek dişim ve yarısı ağzımdan nefes alınca ağrı gidiyor verince yine başlıyor bide 12 yaşımdayım şekeri hiç sevmem dişimi arada fırcalıyorum ne önerirsiniz?

 15. 15
  dt.fnur Says:

  Zaten dişinize dolgu yapılacakmış, dolgu yapılınca ağrı ve diğer şikayetleriniz geçer. Günde en az 2 sefer dişlerinizi fırçalamaya özen gösterirseniz iyi olur.

 16. 16
  Mustafa Says:

  Iyi Günler ,
  Ben 16 yaşındayım. Benim tüm dişlerime tedavi ediliyordu. Ilk azı dişimi çektirdiler ardından üstteki azı dişimi cekmemi söyledi ve ben tedavime devam etmedim. Şuan o dişim çok ağrıyor üzerine geçici dolgu takılı duruyor 1 aydan beri tedavime devam etmek istemiyorum lütfen yardım edin.

 17. 17
  dt.fnur Says:

  Tedavinize devam etmeniz gerekiyor. Başka alternatifiniz yok. Geçmiş olsun.

 18. 18
  Ahmet Says:

  17 yaşındayım ve 3 tane dişim çürük sağ üst alt sol alt dişim 3 tane dişimi cektirirsem yerine diş cıkmıcanı biliyorum ama dolgu yaptırıcak kadar büççem yok 3ünü cektiricek kadar büççem var ama bu seferde ağzımda diş kalmıyooo ://////

 19. 19
  ALper Says:

  MErhaba ben birşey anlatmak istiyorum.
  şimdi bundan 4,5 ay once dişlerimi fırçalamaya başladım sonra aradan bi kaç gün geçtikten sonra diş eti kanamalarm oldu dişimde ağrılar olmaya başladı korktum dişimi fırçalamayı bi süre bıraktım sonra ağrılar gitti bi gün fırçaladım bir ağrı saplandı ok gibi ağlıyorum dişimin arısından biraz dindikten sonra dişçinin yolunu tuttum (tabi köpek dişimin onundeki diş yılan deliği gibi delik vardı) yolda yürürken her adımımda dişimde garip bi hareketlilik hissediyordum sanki aşşağıya doğru düşecek gibi sanki kalbim orada atıyor gibi gittim dişçiye orda kanal tedavisi yapaiblirz fala filan dedi sonra o delikli dişimi gördü çürümüş dedi istersen ikisine birden kanal tedavisi yapıp kurtarabilirz ama bu sana 900 t maal olur dedi yarın gel dedi ve ogun sadece dişimdeki oyuğu dahada büyütüp içerdeki siniri alınca rahatladım. uyuşturucunun etkisi geçince iki dişiminde ağrısının yok olduunu fark ettim ve eringeçliğimden ve birazda maddi durumdan doktora gitmekten vaz geçtim aradan yaklasık bi kaç hafta sonra diimin arka tarafı kırılıp gitti. sadece ön tarafı kaldı oda 3 hafta sonra falan kırıldı şuan sadece dişim yok sadece kökü var kökü kaldı oda şuan ağrı yapıyor daha doğrusu o mu sebep oluyor arkadaki çürük dişin ağrıamsına bilmiyorum. neyse ondan sonra düzenli olarak (her yemekten once birde yatdan once dişlerimi fırçalardım) şuan kulağıma vuruyor ağrısı ve utancımdan dişçiye gidemiyorum. adam diycek be kardeşim senin dişin kırılmış kökü burda kalmış neden gelmiyorsun falan utanıcam… her dişçiye gittiğim zaman odadaki çalışanları odadan çıkartmak için rıca ediyorum utanıyorum.. Birde bu yazımı okuyacak arkadaşlara teşekkür ederim benim yazdığımı okudukları için halk arasındaki diş ağrılarına iyi gelir dedikleri dişine rakı bas falan arakdaşlar sakın yapmayınn rakı dişin sinirini öldürüyormuş ve kurtarılıcak olan diş kurtarılamıyormuş. sinir öldüğü için çektirtmek zorunda kalıyormuş.

 20. 20
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Muhtemelen dişiniz artık çekilir, pek dolgu yapılabilecek bir diş kalmamış anlaşılan. Ama yinede dişin çekilip çekilmeyeceğine doktorunuz karar verecek. O yüzden daha fazla vakit kaybeden artık dokrorunuza başvurmanız gerekiyor.

 21. 21
  dertli Says:

  Disim cok agriyor dayanamiyoom devamli agri kesici aliyorum intaplamis sisi inince cektirecegim simdi ne yapmaliyim

 22. 22
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine muayene olursanız size gerekli ilaçları yazacaktır. İltihap için önce antibiyotik kullanmanız gerekiyor.

 23. 23
  kursat Says:

  14 yaşındayım alt sağ en arkadaki dişin bir önündeki dişimde oyuk war.Diş hekimine gittik hekim kanal tedawisi yapılması gerekiyor dedi.Açıkçası dişlerimi hiç fırçalamayan biriyim.Aynı zamanda kanal tedawisi yapılıçak diş iltahaplı abze war we ben antibiyotik kullanıyorum.Kanal tedawisi yaparken,uygulanırken dişde acı olurmu biliyorum uyuşturuyorlar fakat abzeli olduğu için acı olurmu?
  Birde bazen özellikle son zamanlarda dişlerimi fırçaladıktan sonra dişin oyuk olan yerin zemininden yukarı doğru basınç oluyor we çok şiddetli ağrı oluyor bu kötü bişeymi?

  we her dakka,her saniye ağrı war.Antibiyotik şu an için kullanamıyorum ne yapmam gerek..

 24. 24
  dt.fnur Says:

  Antibiyotik kullanıyorsanız iltihabınız hafifler va ağrınız-acınız olmaz. Ağrı ve basınç dişinizde iltihap olduğunu gösterir. Önce antibiyotik kullanıyorum yazmışsınız sonra da kullanmıyorum yazmışsınız. Şu anda yapmanız gereken bir diş hekimine başvurup doktorunuzun uygun gördüğü antibiyotiği düzenli olarak kullanıp gerekli tedavileri yaptırmanız.

 25. 25
  ilayda Says:

  benim azimda dis kalmadi neredeyse hepsi curuk ve cok agriyo suan azimi parcalayasim var doktora gittigimizde anne sutu aldinmi diye sordu bende hayir dedim bu yuzden curuk olusuyir dedi ama su an crok kotu agiyor sag alt disim ne yapabilirim

 26. 26
  dt.fnur Says:

  Ağrı kesici alabilirsiniz. Bunun haricinde en kısa zamanda doktora başvurmanız gerekiyor. Ben anne sütüyle çok alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

 27. 27
  yavuz Says:

  Ben disime yaklaşık 1 hafta once dolgu yaptirdim dolgudan once biseyim yoktu dolgudan sonra sadece yemek yerken agriyordu ama gitgide kotulesti ve suan devamli agriyor agri kulagima yanagima da vurdu ve sanki damarlarim agriyor yarin doktora gidecegim ama yinede sormak istedim bu agri neden olabilir ve komple kafamin sag tarafinida agritmasi normalmi

 28. 28
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Dolgunuz derinse ondan dolayı olabilir. Dolgudan yada çürükten sinirler etkilenmiştir ve dişinizde iltihaplanma olmuş olabilir. Dişinize kanal tedavisi yapılması gerekiyor. Geçmiş olsun.

 29. 29
  yavuz Says:

  Doktor hanim bugun gittim doktora dediginiz gibi dolgu iltihap yapmis ve 2 tane antibiyotik verdi pazartesi kanal tedavisi yapilcak. Orda soracaktim ama unuttum. Kanal tedavisi acilimi ve ne zaman disi eskisi gibi kullanmaya baslarim agri sizi olurmu birde kanal tedavisi disi cektirmekten daha iyi olur degilmi ?

 30. 30
  dt.fnur Says:

  Evet kanal tedavisi dişi çekmekten daha iyidir. İşlem öncesi dişiniz uyuşmuş olacağı için işlem sırasında ağrı acı hissetmezsiniz. Sonrasında bir kaç gün ağrınız olabilir, normal. Tedaviniz bittiğinde dişinizi eskisi gibi kullanabilirsiniz. Tedavinizin kaç seans da biteceğine dişinizin durumuna göre doktorunuz karar verecek.

 31. 31
  yavuz Says:

  Peki kanal tedavisinden sonraki ağrı sadece yemek yerkenmi oluşacak yoksa devamlimi? ve bu ağrı minimum kac max kac gun sürer? Son olarak max kac seans sürebilir bu tedavi? Ilginiz icin Teşekkürler. .

 32. 32
  dt.fnur Says:

  Sorularınızın cevabı dişinin durumuyla doğru orantılı. Ağrı yemek yerken de olabilir devamlı da, hiç olmyada bilir. Ağrı bir kaç gün sürebileceği gibi tedavi bitinceye kadar da devam edebilir. Tedaviniz tek seansda da bitebilir 3-5 seans da sürebilir. Tedaviden netice alınamayıp dişiniz çekiledebilir. Daha öncede belirttiğim gibi bunlar tamamen dişinizin durumuyla alakalı.

 33. 33
  Cansu Says:

  Sol arka dişim çok ağrıyor.Özellikle temas ettiğim zaman.P.tesi kesinlikle dişçiye gidicem fakat p.tesiye kadar bu ağrıyla nasıl durucam merak ediyorum.bi öneriniz var mı?

 34. 34
  dt.fnur Says:

  Ağrı kesici almak dışında pek bir şey öneremem sizi muayene etmediğim için

 35. 35
  tayfur Says:

  Merhaba en arkadaki dis bir onundeki disim cok agriyor 2 tane doktor gittim bisey olmadigini soyledi dislik verdi kullaniyorum 3 aydir halen agrilarda gecme yok halen cok agriyor ne yaptimsa kurtulamadm agridan yardimci olun lutfen

 36. 36
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden yardımcı olabilmek mümkün değil maalesef. Röntgen çekilerek ayrıntılı muayene edilmesi gerekiyor, ağrının olduğu bölge.

 37. 37
  Yagmur Says:

  Merhaba,
  Bugüne kadar dişime dolgu vb.yapılmadı. 13 yasına kadar düzenli muayenelerimde cürük vb hic görülmedi. Son 5-6 yıldır ihmal ettim dişciye gitmedim. Simdi son 4-5 ayda bazı dişlerim zaman zaman sızlıyo, 1-2 dakika sızlıyo sonra geciyo bazen agrıyo. Ama soguk sıcak hassasiyeti yok.. Sizce sebebi nedir? Ne yapılmalı

 38. 38
  dt.fnur Says:

  Çürük başlangıcı olabilir. Bir diş hekimine başvurmanız uygun olur.

 39. 39
  Sena Says:

  Merhabalar ben 16 yaşındayım.Arka Dişimde çürük var içi oyuk ve siyah durumda.ve dişimin bir parcasi kirildi.Dişim kulagima ve başıma vuruyor.Doktora gitmeden olmayacak biliyorum ama korku var icimde.Kafayı yiyecek gibi oluyorum dişim sancidiginda..sizce gidersem ne gibi bir tedavi olur ve canim cok yanar mi

 40. 40
  dt.fnur Says:

  Dişinizle kanal tedavisi yapılır yada tedavi edilebilecek durumda değilse çekilir. Her ikisinde de acımaz.

 41. 41
  Yılmaz Kayabey Says:

  Benim 8 saat önce dolgu yapıldı ama şuanda agriyor su icincede geçiyor , ağrilarim geçer mi

 42. 42
  dt.fnur Says:

  Dolgunuz daha yeni yapıldığı için ağrıyabilir, normal. Zamanla hafifleyip geçer. Eğer ağrılarınız hafiflemeyip artarsa doktorunuza başvurabilirsiniz.

 43. 43
  Yılmaz Kayabey Says:

  Bide birşey daha sorucam , dişine bastırınca çok acıyor , 1,5 gün geçti ama hala birşey yiyemiyorum , birde disim canlı dismis nu yüzden mi oluyor

 44. 44
  dt.fnur Says:

  Doktorunuz dişinizin durumunu kontrol edebilir. Belki kanal tedavisi gerekebilir, üzerine basamadığınız için. Dişinizin canlı olmasıyla pek alakali değil ağrılarınız.

 45. 45
  eda :(( Says:

  Merhaba bende nerdeyse hergün dişlerimi fırçalıyorum. Ama 2buçuk yıldır bir ağrı var binbir çeşit ilaç kullandım. Ama hiçbir faydası olmadı.Ve gittikçe dişim deliniyor. Her türlü diş macunu diş ipi kullandım ama zarar veriyor ve kötü ediyor dişimi, doktor ilk gittiğimde dolgu ikinci gittiğimde kanal tedavisi dedi. Ama korktuğum icin yaptıramadım dişimin en son ne hal alacagını bilmiyorum ama çok ağrıyor. Kafama, kulağıma ve diğer dişlerime ağrı yapıyor. Ben 14 yaşındayım doktor o dişi çekersek dişin çıkmaz dedi. Ne önerirsiniz ne kullanmalıyım ?

 46. 46
  dt.fnur Says:

  Dişini tedavi ettirmen gerekiyor, kullandığın hiç bir şey çürüyen dişi tamir etmez ve çürük ilerledikçe de ağrıların artar. Eğer ihmal ederde bir an önce tedavini yaptırmazsanız dişin çekilmek zorunda kalınır.

 47. 47
  sevim Says:

  Selam ben 29 haftalik hamileyim yaklasik bir haftadir dis agrisi cekiyorum iki gundur cok siddetlendi dolgu olan disim agriyor hic bisi yiyemiyorum minoset ictim hic fayda etmedi tuzla gargara yapiyorum gene bisi yok gece sanci ve titremeyle uyaniyorum neyapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim :-)

 48. 48
  dt.fnur Says:

  Antibiyotik kullanmanız gerekiyor. Bir diş hekimine muayene olmalısınız.

 49. 49
  esengul Says:

  Mrb.ben 38+3ggunluk hamileyim 2gundur dis agrisindan duramiyorum ne yapicagimida bilmiyorum onere bileceginiz birsey varmi ayrica agri kesici olarak parol ve minoset biseye yaramiyor bende ara ara novalgin kullaniyorum cvp.bekliyorum

 50. 50
  dt.fnur Says:

  Antibiyotik kullanmanız gerekiyor. Bir diş hekimine muayene olabilirsiniz.

 51. 51
  serdar Says:

  Mrb bundan 3 yil once sag yan taraftaki disime ust kisimdaki curugu alarak dolgu yapti doktor fakat 3 gundur oyle bir aci varki didimden cok elmacik kemigimin hafif arka tarafi agriyor bu dislemi alakalidir acildeki doktor agri kesici ve antibiyotik yazdi agri gelip gelip arada geciyor yarin asil randevum var fakat acildeki doktor bakarken dolguya bakti ve diger dislere bastirdi hic birinde o an agri yoktu yani bastirmayla aci hissetmiyorum sanki alttan geliyor gibi

 52. 52
  dt.fnur Says:

  Dişle alakalı olup olmadığına muayene sonrası karar verilebilir.

 53. 53
  nunu Says:

  Merhaba. 1bucuk hafta once kanal tedavisi yapildi ve 2 haftaligina geçici dolgu yapildi. Fakat dolgu yeri çok şiddetli ağriyor. Ağrisi kulağima ve başima vuruyor. Ağri kesiciler işe yaramiyor. Bu normal mi? Kalici dolgudan sonra da bu kadar acı çeker miyim

 54. 54
  dt.fnur Says:

  Olası bir durum. Dişiniz iltihaplanmıştır muhtemelen. Doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

 55. 55
  ali Says:

  Disim cok kotu agriyor ici oyuklu ve disim bazen kiriliyor kucuk parcalr halinde ne yapmliyim ve alt disime geciyor bi ust disime agri

 56. 56
  dt.fnur Says:

  Ağrıyı alt üst dişlerde hissetmeniz normal. Dişiniz tedavi edilebilecek durumdaysa kanal tedavisi yapılabilir yada çekilir. Bunun için bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

 57. 57
  tolga Says:

  öncelikle merhaba 15 yaşındayım. ben bundan yaklaşık 1 ay önce bir dişimi çektirdim. dün erik yerken birden çektirdiğim dişin yanlarında çok şiddetli bir ağrı oluştu sağ tarafımda çok şiddetli ağrılar çekiyorum. tuzlu suyla çalkalayınca, dişimi fırçalayınca birazcık rahatlıyor ama ara sıra gidip gidip geliyor. Normal bir ağrı değil bu çok feci şekilde ağrım var lütfen yardım edin.

 58. 58
  dt.fnur Says:

  Dişinizde yada dişlerinizde çürük vardır. Bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor. Geçmiş olsun.

 59. 59
  ali uguz Says:

  Ben 5gun once dişlerimi gosterdim ve bana kanal tedavisi dedi ve alveres agrı kesici ve antipoyük verdi bunları kullan 13gün sonra gel yapalm dedi ama daha 8gun var ve ara ara agrilarim oluyor ve cok şitdetli oluyor doktoruma gidene kadarbi care bulmak gerek yardimci olursanz sevibirim

 60. 60
  dt.fnur Says:

  Doktorunuzla görüşürseniz gerek görürse takviye antibiyotik tedavisi uygulayabilir.

 61. 61
  Funda Says:

  Merhaba

  Benim 4 gün önce disim cok agrıdi icin dokdora gitdim.
  Dedi distaşı var onları temızledi simdi arka disim cok zizliyor ve cok agrim var
  Normalmi bu röngenimi cekdi cürük yok dedi
  Bunun sonucu sizce kanal tedevisimi?

 62. 62
  dt.fnur Says:

  Ağrının kaynağı dişse kanal tedavisi gerekir.

 63. 63
  Ümit Deniz Says:

  Merhaba ben doktora gittim film çekti sağ üst damak iki diş arasında derin çürük varmış kanal tedavisi yapalım dedi ama önce Augmentin 625mg verdi ve bununla iltihabı sökwlim dedi ama benim dişim çok ağrıyor apranax yazdı prospektüsünü okudum günde maksimum 4 tane diyor 6 saatte bir alıyorum ama bir işe yaramadı ağrım soğuk suyla damağımı dondurarak geçiriyorum yoksa ağrı dayanılmaz oluyor daha etkili bir ağrı kesici önerebilirmisiniz

 64. 64
  dt.fnur Says:

  Daha etkili bir ağrı kesiciden ziyade daha etkili bir antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

 65. 65
  seda Says:

  Merhaba ben 7 tane dolgu yaptırdım fakat bir tanesi sürekli ağrıyor. yaptirali 1 ay oldu nerdeyse ama doktorum ağrılar normaldir diyor. Ağrı kesici içerek agrimi hafifletiyorum. Doktorum normaldir deyip duruyor sizce ne yapmalıyım

 66. 66
  dt.fnur Says:

  Ağrılarınız hafifse normal olabilir. Ama şiddetliyse, zonklar tarzdaysa, durduk yere kendi kendine başlıyorsa, sıcak soğuktan aşırı etkileniyorsa, üzerine basınca ağrı yapıyorsa dişinize kanal tedavisi yapmak gerekir.

 67. 67
  809 Says:

  merhaba 12 yaşındayım bir ara sol alt azı dişim acayip derecede fazla ağzıdı kolumu tertere ile kesseniz bu kadar aglamam resmen. bundan 10 veya 20 dakika sonrada sol alt dişim ağrımaya başladı ikisinin ağrısı bir gelince gözümde yaş kalmadı hiçbir ağzı kesici işe yaramıyor Cipro diye bir ilaç varmış o işe yarar mı bir de bir bilgi vermem gerek sol üst azı dişim nedense sağ tarafa göre daha uzun ve kökü boşmuş gibi hissediyorum. doğruyu söylemek gerekirse dişimi çok az fırçalıyorum
  ama hiç fırçalamadığım dönemlerde bile hiç ağrımamıştı azcık bile ama son 3 gündür dişlerimi fırçalıyorum fırçalamam ile bir nedeni olabilir mi ciddi ağrımadan önceki gün neden çok sızladı beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 68. 68
  dt.fnur Says:

  Dişleriniz iltihaplanıyor olabilir. İlaç kullanmadan önce bir diş hekimine muayene olmanız gerekir. Fırçalamanızla ilgili bir durum değil.

 69. 69
  samet Says:

  23 yasındayım dün dişim ağrımaya başladı azı dişim çürük sol taraftan ağrı dönem dönem başıma çıkıyor yada çene altıma vuruyor ne yapmalıyım

 70. 70
  dt.fnur Says:

  Dişinize kanal tedavisi yapılması gerkebilir. Bir diş hekimine başvurmalısınız.

 71. 71
  erol Says:

  Mrb sag alt azı disim cok agriyor fakat ilk basladigı gün agriyla birlikte yanagimdada içe dogru bi şişlik vardi simdi indi ağrı devam ediyor ve agzimda kötü bi koku var nedeni ne olabilir? Ne yapabilirim ?

 72. 72
  dt.fnur Says:

  Dişinizde iltihap olabilir. Bir diş hekimine başvurmalısınız.

 73. 73
  Ece Says:

  Bugün normal bir şekilde bilgisaydaydım ceviz yedikten sonra dişim çok fena ağrımaya başladı doktora gidemiyorum korkuyorum ne yapöalıyım çok fena ağrıyor

 74. 74
  dt.fnur Says:

  Doktora gitmelisiniz.

 75. 75
  Beritan Says:

  Yaa kanal tedavissi oldum ama hala acıyo iltihap varmis ve su anda ölücem

 76. 76
  dt.fnur Says:

  Doktora gitmelisiniz. dişiniz iltihaplanmış olabilir.

 77. 77
  Beyzanur Says:

  Merhaba ben Beyza benim köpek dışında oyulmuş gibi ve kötü bir görüntü var içine yemek kalıntıları doluyor ama ağrı sızı çekmiyorum ne yapmalıyım

 78. 78
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurursanız varsa bir sorun gerekli tedaviler yapılır.

 79. 79
  Zarif Says:

  Hayırlı günler üc haftadır alt azi disim çok agiriyor doktora gittim hem kanal istiyor dedi hemde 20 disin cikacak finallerim yaklaştığı için kanal günü gidemedim ağrılar cok arti hafta sonu Acile gittim Yirmilik diş cikarmiyosun sadece dolgu istiyor dedi salj günü doktora gittim dolgu yaptı ama disjm hala agiriyor açısı geçmek bilmedi ağrısı kulağıma başına ve koluna vuruyor ve şunu farkettim kolunu oynattikca ağrısı daha bi artiyor sizce 20 lık dış olabilir mi teşekkür ederim

 80. 80
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden bilemem. Olabilir de olamayabilir de.

 81. 81
  Rabia Says:

  Merhaba ben cuma günü küçük azı dişimi çektirdim ve öbür küçük azı dişimin yanında iki küçük süt dişim kalmış onlarıda çektirdim ama küçük azı dişim çok ağrıyor kulagıma kadar vuruyor agrsı yanındaki dişler çekildiği için mi agrıyor yoksa onundamı çekilmesi gerekiyor dişimde çürük faln da yok

 82. 82
  Rabia Says:

  Pardon büyük azı dişimi çektirdim

 83. 83
  dt.fnur Says:

  Muayene etmek gerekiyor. Çekim yerleri de ağrıyor olabilir.

Leave a Reply