Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Çürük

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Çürükler ve Dolgu

Soru: Ben 16 yaşında ve bir lise öğrencisiyim. Ön dişlerimin 2 tanesinde ise çürük var ve bu beni çok rahatsız ediyor. Sizce bu çürüklerin beyazlatılması mümkün mü?

Cevap: Çürük dişlerin beyazlatılmaz, çürükler temizlenip dolgusu yapılır, böylecede beyazlamış olur :) Bunun için bir dişhekimine gitmen yeterli.

795 Responses to “Ön Dişlerim Çürük”

Sayfalar: [8] 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 786
  dt.fnur Says:

  Dolgu ile iyi olur. Gerek görülürse başka tedaviler uygulanır.

 2. 785
  hakan Says:

  Merhaba. Ben 16 yasindayim ve en öndeki iki disimin yanlarındaki dişlerde (ikinci kesici diş deniyor sanirim) sorun var. Sağdaki kenardan kirik ve dişin içerisi bos. Soldakinde de on tarafta üsten ufak bir delik, arkada ise biraz daha büyük delik var. Sizce dolgu ile gulumserken vb. fark edilmeyecek derecede iyi olur mu yoksa farklı tedaviler uygulanır mi? Şimdiden tesekkurler.

 3. 784
  dt.fnur Says:

  Hayır kısalmaz. Orjinal dişiniz gibi olur.

 4. 783
  beren Says:

  Birde ön dişime dolgu yapılacak olursa, dişim kısaltılır mı? Yani takma diş gibi mi durur? :(

 5. 782
  dt.fnur Says:

  Dolgu diş köküne zarar verir diye bir şey söz konusu değil. Sanırım o konuda doktorunuzla aranızda bir yanlış anlaşılma olmuş olabilir. Eğer gerekliyse dolgu yapılır. Dolgu gerektirmeyecek kadar yüzeysel ve küçük bir renklenme tarzı bir şeyse dolguya gerek olmaz, düzenli fırçalarsanız ilerleme olmaz. Düzenli yıllık diş hekimine muayene olursanız çürükleriniz daha erken tesbit edilip müdahele edilir, ilerleme olursa gereken yapılır.

 6. 781
  beren Says:

  Merhaba.Benim ön sol dişimle yanındaki diş arasında kafif bir çürük var. Diş doktoruna gittim eğer dolgu yaparsa diş köküm zarar görürmüş. Düzenli bakımını yaparsam çürüğün ilerlemeyeceğini ve bir zararı olmayacağını söyledi. Dolgu için daha erkenmiş. Ama çürük ilerler diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım??

 7. 780
  dt.fnur Says:

  Porselenlerinizin yenilenmesi gerekir.

 8. 779
  Behlül Says:

  iyi günler. bir yıl kadar önce yukarı sol köpek dişimin yanındaki iki diş çürüdüğü için porselen yapıldı.ancak dikkatli bakınca farkediliyor.sağşam dişleri bozdurmadan görüntü farkından nasıl kurtulabilirim?önerilireniz nelerdir teşekkürler…

 9. 778
  dt.fnur Says:

  Gerek olursa yani dişin sinirleri darbeden etkilendiyse kanal tedavisi yapılır yoksa dolgu ile kırık tamir edilebilir.

 10. 777
  hanife Says:

  merhaba ben 16 yasindayim dun on dislerimden biri bir sakarlifgim sonucu kirildi hemen doktora gidemedim ancak yarin gidebilecegim ama korkuyorum . nNasil bir tedavi uygulanir. Dis kirigim o kadar buyuk degil ama biraz sizliyor.

 11. 776
  dt.fnur Says:

  Morluklar çürük nedeniyle oluştuysa çürük temizlenip dolgu yapılır. Çürük değilde başka bir şeyse muayene sonrası ne yapılacağına karar verilir.

 12. 775
  Beyza Says:

  On iki disimdr morluklar vardi sonra iki disimede atladi ona ne tedavi yapilabilir

 13. 774
  dt.fnur Says:

  Dişiniz iltihap yapmış gibi gözüküyor yazdıklarınıza göre. Kanal tedavisi yapılması gerekir. Sizin göremediğiniz bir yerinde çürük vardır muhtemelen.

 14. 773
  burcu Says:

  merhaba ön azı dişime dokunduğumda ağrı yapıyor ve yanağım şişti biraz çürük mü var göremiyorum da.. dolguyla mı tedavi edilir?

 15. 772
  dt.fnur Says:

  Hayır çekilmez. Tedavi edilir.

 16. 771
  Orkun Says:

  Merhaba ben orkun yaşım 15 yaklaşık 1.5 2 senedir ön sağ köpek dişinin yanındaki kesici dişimde çürük var kötü gözüküyor ve çürük dişin arka tarafında beyaz dişin arkasında siyah gözüküyor ve yanından biraz aşındığı içinde direk siyah şeklindede gözüküyor 2 senedir gitmeye korkuyorum ve 10 yaşımda 4 diş çektirip 5 dolgu yaptırmıştım ve şu an 2 dişimin dolgusu düştü ve kırıldı şu an 2 kırık diş ve bir önde çürük var doktora gitsem ön dişim çekilirmi ? Teşekkürler.

 17. 770
  dt.fnur Says:

  Acımaz.

 18. 769
  pelin Says:

  ön dişlerimin ortasında çürük var doktora gitmek istiyorum ama çok korkuyorum bazı kişiler dolgu yapar diyor ,dolgu içinde önce temizleyip sonra dolgu yapılacak diyorlar sizce canım acır mı ? Şimdiden teşekkürler .

 19. 768
  dt.fnur Says:

  Dişiniz dökülmez ama çürük büyüyüp dişinizin kırılmasına neden olabilir yada çürükdükçe dişinizdeki oyukluk artar.

 20. 767
  pelin Says:

  ön dişlerimin ortasında bir çürük var bu çürük için doktora gitmezsem çürük büyüyüp dişlerim döküle bilir mi ? Şimdiden teşekkürler

 21. 766
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurursanız gerekli tedaviler yapılır. Muhtemelen dolgu yapmak yeterli olacakatır.

 22. 765
  Semih Akgül Says:

  Merhabalar;
  BEN 14 YAŞINDAYIM 2 ÖN DİŞİMİN YANLARI KIRIK VE 2 ÖN DİŞİMİN ORTASINDA DELİK AÇILMIŞ BUNUN İÇİN NE YAPMAK GEREKIR DOKTORLARDAN COK KORKTUGUM İÇİN GİDEMİYORUM GÜLÜMSEYEMİYORUM BUNUN İÇİN NE YAPMAK GEREKIR DOLGUMU PORSELEN Mİ NOLUR YARDIM OLUN

 23. 764
  dt.fnur Says:

  Eğer çürükse dolgu yapılır. Renklenme yada diştaşıysa temizlemek yeterli olur. Doktorunuzun kontrol etmesinde fayda var.

 24. 763
  Gülşah Sakın Says:

  bu arada dişimde herhangi bir ağrı sızı yok.

 25. 762
  Gülşah Sakın Says:

  Merhabalar;
  4 sene önce ön dişlerimin tam ortasında bir siyahlık vardı. Çürüme diye düşünerek korkup doktora gittim.Dişim temizlenip,sanırım dolgu işlemi gördü.Geçen ay kaza sonucu on dişimin ucu kırıldı. En yakın zamanda randevu olup dişimi eski görünümüne getirdiler lakin bugün dişlerime bakarken ön dişlerimin tam ortasındaki,damağımın birazcık altında siyahlık gördüm. Bunu farketmem dişlerimi biraz kurcalamamla oldu çünkü çok görülebilecek yerde değil. Endişelenip sormak istedim. Tam tarif edemiyorum ama sanırım neresi olduğu konusunda kafanızda taslak oluşmuştur. ön iki dişimin tam ortası ,biraz yukarıda damağıma yakın bir yerde , damak kapatıyor, kurcalamak gerek gormek için. şimdi buraya nasıl bir işlem yapılır. diş kırılır mı? çatlar mı? o siyah şey çürük büyük ihtimalle nasıl yok edilir. Yine böyle uzun bir zaman sonra tekrar başıma böyle birşey gelecek mi? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 26. 761
  dt.fnur Says:

  Çürümeye başladıysa bunu durdurmanız pek mümkün değil, çürük temizlenip dolgu yapılması gerekir. Düzenli fırçalayarak çürüğün ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz.

 27. 760
  Asya Says:

  Merhaba benim ön iki dişimin ortasında anlam ceremediğim bir renksizlik var ancak gördüğüm ve tahmin ettiğim kadarıyla iç çürüme gibi gözüküyr benim o çürümyi durdurabilmem mümkün mü ?

 28. 759
  dt.fnur Says:

  Yanlış düşünüyorsunuz. En kötü dolgu bile çürük dişten daha iyi durur. Kaldı ki dişinizle uygun renkte bir dolgu yapılır ve yapılan dolgular çoğunlukla hiç belli olmaz. Dolgudan sonra 1-2 gün dişin ağrı yapması normal.

 29. 758
  Mert Says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım ve ön dişlerimden 2 tanesi çürük. Dolgu yapılacakmış ama ön diş olduğu için dolgu kötü durur diye düşünüyorum. Sizce sorun olur mu ? Arkadaşlarım aynı renkte olmaz ve çok kötü durur diyorlar. Gerçekten öyle mi ? Ve bir soru daha sormak istiyorum . Dolgudan sonra 1 2 gün dişin acıması normal mi ?

 30. 757
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yada kanal tedavisi yapılır.

 31. 756
  Caner Says:

  Merhaba 15 yaşındayım ve ağzımda 3 diş çürük , ancak bir tanesi çürükve diş delinmiş durumda buna nasıl bir tedavi uygulanır.

 32. 755
  dt.fnur Says:

  Tedavi ettirmek istemiyorsanız çekilebilir, ama çekilirse yerine diş gelmez. Dişleriniz çok düzgünmüş madem korkularınızı yenerek tedavilerinizi yaptırmanızı ve dişlerinizi düzenli fırçalamanızı tavsiye ederim. Dişinizin içine kaçan şeyde bu esnada temizlenmiş olur, dişiniz uyuşmuş olacağı için bu işlemler yapılırken acı hissetmezsiniz.

 33. 754
  Büşra Says:

  Merhabalar benim ön dişlerimin arası çürük değildi açılmaya başlamıştı sonra içinde çürük olmaya başladı ama sadece bir çizgi gibi gülmek istemiyorum bunun yüzünden ağzımı kapatıyorum gülerken ve dişlerim çok düzgün cidden tam herkesin istediği düzeyde herkes çok güzel dişlen var diyor. Ben dişçiden utanıyorum1 ay olmadı gittim ilk defa kanal yaptı adam önceden küçüktüm koltuktan ağlayarak kalkmıştım yaptırmamıştım:( şimdi arkada da var eğer kanal tedavisi gerekirse ben istiyorsam çekebilir mi? Ve yerine yeni diş çıkar mı? Bilmiyorum ama dişçilerden nefret ediyorum hiç bayan dişçi rastlamadım. O dişimin içine bir şey girmişti sanırım o gün de misafirlikteydik dişlerimi fırçalayamamıştım orda saplanmış oraya yerinden azcık oynatmaya çalışınca canım yanıyor ne olur orası?

 34. 753
  dt.fnur Says:

  Siyahlıklar renklenme olabilir. Eğer öyleyse dolgu yada başka bir işleme gerek olmaz.

 35. 752
  Kerem Says:

  Merhaba ben 2 tane dolgu yaptırdım bugün bir üniversite hastanesinde doktor başka randevuya gerek yok dedi ama hala 3-4 tane siyahlık var bazı dişlerimde bu normal mi?

 36. 751
  dt.fnur Says:

  Rahat olmanız yeterli. Korkulacak hiç bir şey yok.

 37. 750
  remzi mert Says:

  BEN 14 Yaşındayım ön dişimdi çürük oldu gülünce kötü duruyor çok yarın dişçiye gideceğim ama çok korkuyorum iğneden falan napmam lazım öneriniz olurmu

 38. 749
  dt.fnur Says:

  Kötü gözükmez yada kırılma problemi olmaz. En kısa zamanda tedavinizi yaptırmanız gerekir. Yoksa ilerleyen dönemlerde dişinizi çektirmek zorunda kalabilirsiniz.

 39. 748
  aynur Says:

  Ön dişim bundan 5 ay önce çürüdü arası . Daha sonra 2 ay sonra diş hekimine gittim . Temizleyip dolgu yaptı. AmA ŞU an biraz daha çürük var ve sızlıyor . başka bir diş doktoruna gittim ve kanal tedavi olması gerek dedi . Hem acıycak diye korkuyorum hemde ön dişim olduğu için estetik açıdan kötü gözükebilir mi veya bir iki sene sonra kırılır mı*

 40. 747
  dt.fnur Says:

  Bunun için sadece kanal tedavili dişinize özel ayrı bir ağartma tedavisi uygulanır. Diğer dişleriniz bu tedaviden etkilenmez.

 41. 746
  gülhan Says:

  Kanal tedavisi olan disteki kararma beyazlatmayla gecmez mi nasil gecirebilirim ve beyazlatma olursa diger dolgularim belli olur mu

 42. 745
  dt.fnur Says:

  Tekrar doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Dişinizin durumu değerlendirilip ona göre karar verilecek.

 43. 744
  gülhan Says:

  Iyi gunler 17 yasindayim en on uc disimin aralarinda curuklerim vardii dolgu yaptirdim bi tanesi tekrar curudu ve yine yaptirdim belli bi zaman sonra agri yapti ve doktoruma basvurdum oda kanal tedavisi uyguladi simdi hala biraz agrim var ve kararma oldu cok rahatsiz oluyorum bana ne onerebilirsiniz ?

 44. 743
  dt.fnur Says:

  Çürük temzilenip dolgu yapılabilir.

 45. 742
  Melek Says:

  Ön tarafta , iki dişimin arasında küçük bir çürük var. Tedavi olabiliyor mu ? Oluyorsa nasıl ?

 46. 741
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılır.

 47. 740
  oğulcan Says:

  merhaba adım oğulcan 18 yaşındayım ön dişlerimden 1 tanesinin arkasında sararma yada çürük var herhalde yanındaki dişede bulaştı nasıl bi tedavi uygulanabilir buna

 48. 739
  Gülşah Sakın Says:

  Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
  İyi Günler.

 49. 738
  dt.fnur Says:

  Alırsınız.

 50. 737
  Gülşah Sakın Says:

  Peki tedavi sonrasında olumlu sonuç alamaz mıyım?

 51. 736
  dt.fnur Says:

  Sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Renk uyumu sağlanmazsa dolgu yeniden yapılabilir yada porselen kaplama alternatifleri düşünülebilir. Eğer dikkatli kullanırsanız dolgunuz kolay kolay düşmez. Düşer yada kırılırsa yeniden yapılabilir. Şeffaflaşma için muayene etmek gerekiyor. Asit erezyonu dişlerin dip kısımlarında aşınmalara neden olabilir ama şeffaflaşma yapmaz. Dişlerinizde bir bozulma söz konusu ise bunu eski haline getiremezsiniz, bir diş hekiminin muayene ve tedavi etmesi gerekir.

 52. 735
  Gülşah Sakın Says:

  Bir konuda daha sizden bilgi alabilir miyim? Dişlerimin ucunda bir şeffaflaşma söz konusu,araştırdığım kadarı ile asit erezyonu deniyor. Bu şeffaflaşmayı nasıl eski haline getirebilirim. Asitli şeyler içmiyorum fakat mide rahatsızlığım var buda etki eder mi?

 53. 734
  Gülşah Sakın Says:

  İşim sadece doktora mı kalıyor, benim yapabileceğim bir şey yok mu? Renk uyumunu yapamadı bir daha düzelmez mi? Ayrıca daha sonra ki dönemlerde dolgu düşer mi?

 54. 733
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Dolguda renk uyumu sağlanabilirse pek de belli olmaz.

 55. 732
  Gülşah Sakın Says:

  Merhabalar
  Benim ön dişim kaza sonucu kırıldı kökünde bir sıkıntı yok sadece dişimin ucundan
  fakat belli oluyor, çokta azımsanacak kadar küçük bir kırık değil.
  Doktordan randevu aldım fakat internetten arastırdığım kadarıyla dolgu olması gerekıyormus
  ön diş olduğu için de korkuyorum acıkcası. belli olur mu nasıl bir tedavı uygulanır?

 56. 731
  Mahir Says:

  Teşekkür ederim hocam içime su serptiniz dediklerinizi dikkate alacam çürük derdim falan yok ama yinede bu aralar doktora gidip alınması gereken önlemleri alıp tel taktirma ve ağartma tedavi lerinide inşallah ileride yapacam. Tekrardan teşekkür ler

 57. 730
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Her tel tedavisinde diş çekimi gerekmez, ama eğer çekim gerekecek olursa ağrı ve acı hissetmezsiniz, çünkü dişiniz uyuşmuş olur çekimden önce. Dişlerinizin büyüklüğü için yapılacak bir şey olduğunu sanmıyorum ama yinede muayene sonrası daha net karar verilir. Ön dişinize dolgu yapılabilir. Eğer dişlerinizin ana rengi sarıysa bu ancak ağartma tedavileri ile beyazlatılabilir, fırçalamayla beyazlamaz. Ama tabiki dişlerinizin sağlıklı olması, çürümemesi için fırçalamaya devam etmelisiniz. Çürük varlığından bahsetmemişsiniz. Eğer ağzınızda hiç çürük yoksa bahsettiğiniz problemler aciliyeti olan problemler değil. Bir kaç yıl sonra tedaviye başlamanız sorun olmaz. Ama çürük varsa en kısa zamanda tedavi edilmesi gerekir.

 58. 729
  Mahir Says:

  Merhaba hocam size bikaç sorum olacaktı 1-ön dişlerim eğri ilerde tel taktırmayı düşünüyorum ama sağlam diş lerin çekildiğini duydum ve bu beni baya ürküttü, saglam dişin çekilmesi çook zor ve acı verici degilmi 2-azı dişlerimde normalden baya büyükler sırıtıyorlar bunlar için yapılabilecek bisey varmı 3-on dislerimden birinin köşesi mavimsilesti saydamlastı cok kotu duruyor dolgu falan yapılıyormu 4-bukadar diş sorunu olan biri dişlerini hiç fırcalamiyor diyeceksiniz ama valla fircaliyom ama ona ragmen dislerim sapp sari buda baya rahatsiz edici.. hocam gordugunuz gibi dislerimdeki sorun ortadoguda yok :-) suan 4 4 luk bi dis bakimi yaptiramiyorum bi kac yil sonra bu saydiklarim icin doktora gitsem cook gec kalmis olurmuyum..bu arada yaşım 19.. simdiden cevaplariniz icin cok cok tesekkurler.

 59. 728
  dt.fnur Says:

  Doktora gitmeniz gerekiyor, korkulacak hiç bir şey yok.

 60. 727
  arzu Says:

  ben 13 yaşındayım dişimin ortasında cürük var ve doktora gitmeye cok korkuyorum ve napacagımı bilmiyorum yardım edin lütfen

 61. 726
  dt.fnur Says:

  Hayır.

 62. 725
  musa Says:

  peki o dişi çektirdikten sonra ordan tekrar aynı koku gelirmi

 63. 724
  dt.fnur Says:

  Koku dişinizin içindeki pisliklerden, yiyecek artıklarından geliyordur. Tedavi edilecek durumda değilse dişinizin çekilmesi gerekir.

 64. 723
  musa Says:

  merhaba arka dişlerim kırıla kırıla küçük bir parça kaldı ve içinden pis bir koku geliyor ve birazcık derin bunun sebebi ve çözümü nedir acaba

 65. 722
  dt.fnur Says:

  Dolgu yapıldıktan sonra kaplama yapılabilir. Ama yinede renk uyumu ayarlanırsa dolgu ek gibi durmaz ve öyle bariz bir şekilde de belli olmaz.

 66. 721
  burak Says:

  Dolguda büyük bir iz kaliyormus ama yani ayni renkte olmuyormus bide ek gibi gorunuyormus başka tedavisi yokmu

 67. 720
  dt.fnur Says:

  Dolgu tutmaz diye bir şey olmaz. başka bir doktora gidin.

 68. 719
  burak Says:

  Mrbalar ben 16 yasindayim on tarafta iki disimin arasında büyük bir çürük var nerdeyse yarisi birisinde diğer yarisi diğer disimde bir kere doktora gittim orada dolgu tutmaz dedi ne yapmam lazim

 69. 718
  dt.fnur Says:

  Çürükleriniz tedavi edilebilir. Azı dişinizin de muayene edilmesi gerekiyor. Sizin farkedemediğiniz bir çürük olabilir.

 70. 717
  Alper Says:

  merhaba,öncelikle soracağım 2 sorum var..
  1.sorum
  benim öndeki dört dişimde çürük ama bunlarla bitmiyor 3 tanede arkada çürük dişim var.(1 tanesi çok derin)
  acaba bunlar tedavi edilebilir mi ?
  2.sorum
  sol azı dişim çürük olmamasına rağmen ağırıyor,acaba bu neden olabilir ?

 71. 716
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip yeniden dolgu yapılır yada kanal tedavisi yapılır.

 72. 715
  gözde Says:

  benim dişim çrk sonra dolgu apırdım ama o dolgu erinden çıkı şimdide çok acıor dişcie gisem ne apar

 73. 714
  dt.fnur Says:

  Hiç canınız yanmaz, korkmanıza kesinlikle gerek yok.

 74. 713
  eliz Says:

  selam.. beinm ön kesici dişlerimin ortası çürük ve doktora gıtmekten çok korkuyorum evde yapabileciğim bir şey olmadıgında bılıyorum.. gülerken ağzımı kapatmaktan sıkıldım herksın dalga gecmesınden sıkıldım doktoro gıdecegım ama yazın peki doktorda çok canım yanarmı o korku var bende bna yardım olurmusun lutfen??

 75. 712
  dt.fnur Says:

  Başka bir doktorun daha göürüşüne başvurabilirsiniz. Belki sadece kanal tedavisi ile kurtulabilir ama filmini ve dişinizin durumunu görmeden kesin bir şey söylenemez.

 76. 711
  Mert Says:

  Merhaba ben 22 yaşındayım ön dişimde hafif bir çürük var, ancak o çürük yukarıya doğru iltihaplanma yapmş ve kalıcı bir iltihap oluşturmuş, doktorum film çekti ve dolguya uygun degil ameliyat olman gerekiyor önce iltihabı alıcaz sonra dolgu olur dedi, yalnız ben gerçekten kesinlikle ameliyat olmak istemiyorum… Alternatif bir çözümü yokmudur ??

 77. 710
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Çürüklerin derinliğine göre ve ağrı şikayetlerinize göre kanal tedavisine gerek olup olmadığına karar verilir. Çürüklerinizin ne kadar sürede oluştuğunu kestirmek pek mümkün değil. 1-1,5 ayda ciddi sorunlar meydana gelmez ama en kısa sürede yaptırmanız gerekiyor. Geçmiş olsun.

 78. 709
  yusuf Says:

  18 yaşındayım. Ön alt dişlerimin 4 tanesinde çürük olduğunu fark ettim geçenlerde aynaya bakarken. Çürükler arka, ağız içi kısmında olduğundan geç fark etmişim ve bayağı bi ilerlemiş. Yanlardaki ikisinin yarısından çoğu, ortadaki ikisninin ise yarıya yakını çürük. Benim sorum bu çürüğün ne kadar zamanda oluşmuş olabileceği ve daha ne kadar müdehale edilmezse ciddi sorunlara yer açabilir? Zira şuan üniversite öğrenimim için İstanbuldayım ve okulum son derece yoğun. 1 – 1,5 ay sonra diş hekimine gitsem çok geç olur mu? Bir de kanal tedavisine gerek var mıdır?
  Teşekkürler, iyi çalışmalar

 79. 708
  dt.fnur Says:

  Muayene edilmesi gerekiyor. Muayene etmeden bir şey söylemek mümkün değil. Bir diş hekimine başvurabilirsiniz.

 80. 707
  esra Says:

  merhaba. Ben 17 yaşındayım. Azı dişlerimin arkasındaki küçük damakta şişkinlik var. Zaman zaman çıkıyor ayda 1 kez diyebilirim yaklaşık olarak. Bugün de çıktı. Acı vermiyor fakat rahatsızlık veriyor. Bunun sebebi nedir 20 yaş dişi falan çıkmaz dimi daha ?

 81. 706
  dt.fnur Says:

  Dişlerinize dolgu yapılması gerekiyor, yoksa çürük ilerler ve daha da kötü bir görüntü oluşur. İyi bir dolgu yapılır ve düzenli fırçalanırsa öyle kolay kolay renk değiştirmez.

 82. 705
  deniz aksu Says:

  Merhaba :Dd benim ön dişlerimin arasında çürük var ve
  Bu gülerken köyü bir görünüm sağlıyor. Ben arka dişlerine dolgu yaptırmıştım dişlerimi fırçalamama rağmen rengi değişti ön dişlerime dolgu yaparsam aynı rengi alır diye çok korkuyorum ne yapmalıyım

 83. 704
  dt.fnur Says:

  Diş tedavileri zorunluluk olmadığı sürece bayıltılıp yapılmaz. Ücret konusunda doktorunuzdan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 84. 703
  Bengü Says:

  Merhaba bahsettiiniz işlem bayıltılıp yapılabiliyomu ve ücreti ne kadar ?

 85. 702
  dt.fnur Says:

  Diş tedavileri zorunluluk olmadığı sürece bayıltılıp yapılmaz. Ücret konusunda doktorunuzdan daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 86. 701
  Bengü Says:

  Bu bahsettiğiniz işlem bayıltılıp yapılabiliyomu ve ücreti ne kadar ?

 87. 700
  dt.fnur Says:

  Acı veren bir işlem değil.

 88. 699
  asdfgh Says:

  Merhba ben 16 yaşında bi genç kızım ve ön dişlerim çürük bu çürükleri git gide büymeye ve çoğalmaya başladı :( Ve çok rahatsız olmaya başladım . Tedavisini yukarıda okudum peki acı veren bi işlem mi ? Şimdiden Teşekkürler :)

 89. 698
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi yaptırabilirsiniz, yaşınız sorun olmaz. Ağrısız çürük olur, en kısa zamanda tedavinizi yaptırın.

 90. 697
  ozan Says:

  Doktor hanim merhabalar,
  benim ön dislerimde bozukluk var. Normalde üst dişler önde olur fakat benim tam ortadan itibaren sol tarafta alt disler önde yani üst dişlerimin yarısı önde yarısı arkada. Yaşım da 18 sizce Ortodontik tedavi için çok mu geç kalmisimdir. Bir de benim arka dislerimden biri fındık kirarken ucu kırıldı. Içinde hafif bir siyahlik gözüküyor. Galiba çürük olduğu için kırıldı. Fakat hiç ağrı yapmıyor. Ama bayağı da oyuk gözüküyor. Ağrısız çürük olur mu.

 91. 696
  dt.fnur Says:

  Belli olur.

 92. 695
  mert Says:

  Peki beyazlatmadan sonra dolgum belli olur mu

 93. 694
  dt.fnur Says:

  Dolgunuzun rengi değişmez. Beyazlatma işleminden sonra dolgunuzun yenilenmesi gerekir.

 94. 693
  mert Says:

  Merhaba tavsan dislerimin arasi curuktu ve 2yil once yaptırdım kanal tedavisi yapip dolgu yaptı hekim ama dolgunun rengini tutturamadi ve belli oluyor ben simdi dislerimi beyazlaticam onde ki dolgum ne olur ev tipi beyazlatmada gecer mi olurunedir

 95. 692
  dt.fnur Says:

  Evet onarılabilir.

 96. 691
  Yasemin Says:

  Merhaba ben 17 yaşındayım sağ ön dişimin yanındaki dişimle arasında boşluk oluştu. Çatlak kırık boşluk delik veya adı her neyse acaba dişimin onarımı söz konusu mudur?

 97. 690
  dt.fnur Says:

  Dişlerinizin ve diştaşlarınızın bir diş hekimi tarafından temizlenmesi gerekiyor. Devlet hastanelerinde yada özelde tedavinizi yaptırabilirsiniz.

 98. 689
  selma Says:

  merhaba bende ön dişlerime normal ip kullanmıştım. zamanla aralanma oldu ve tartar oluştu aralarında.bunu temizliği nasıl olur. dişlerimi fırçaladığım halde sarı görüntü gitmiyo. bi de bu siyahımsı görüntü beni rahatsız ediyor. özel doktora gitmeden halledilebilir mi

 99. 688
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Çok estrem bir durum olmadığı sürece bayıltma yapılmaz.

 100. 687
  kaan erkek Says:

  merhaba benim ön dişlerimin ikiside çürük ve yaptırmak ıstıyorum ıgneden korktum ıcın yaptıramıyorum doktora soylesem benı bayıltıp yapamazmı

Sayfalar: [8] 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply