Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Çürük

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Çürükler ve Dolgu

Soru: Ben 16 yaşında ve bir lise öğrencisiyim. Ön dişlerimin 2 tanesinde ise çürük var ve bu beni çok rahatsız ediyor. Sizce bu çürüklerin beyazlatılması mümkün mü?

Cevap: Çürük dişlerin beyazlatılmaz, çürükler temizlenip dolgusu yapılır, böylecede beyazlamış olur :) Bunun için bir dişhekimine gitmen yeterli.

927 Responses to “Ön Dişlerim Çürük”

Sayfalar: [10] 9 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 924
  dt.fnur Says:

  Yeniden dolgu yapılması gerekiyor.

 2. 923
  kubra Says:

  Merhaba ön dişlerimin arası çürük iki kere dolgu yaptırdım ikisndede karardı cok cirkin duruyo ne yapmam lazm beyazlatmak icin

 3. 922
  dt.fnur Says:

  Ön dişinizin dolgusu yenilenir, çürük temizlenir ve dolgu yapılır.

 4. 921
  Burak Says:

  Merhaba 16 yaşındayım 10 yaşında ön dişimin yarısı kırılmıştı ve oraya dolgu yapmışlardı. O dolgu 3 senedir sağlam dişimle arasında sarı bir çizgi oluşturdu çok kötü görünüyor ve şimdi ön 2 dişimin arasında çürük oluşmaya başladı. Ne yapmam gerekir diş hekimi nasıl tedavi uygular? Teşekkürler

 5. 920
  dt.fnur Says:

  Dişin durumuna göre nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilir. Tedavi edilmesi mümkün değilse çekilir.

 6. 919
  Ali Haydar Says:

  peki bi diş tamamen çürümüşse onun tedavisi mümkünmüdür nasıl bir tedavi yapılması gerekir

 7. 918
  dt.fnur Says:

  Dibine kadar çürük dişinizin tedavi olabileceğini sanmıyorum, diğeri belki olabilir. Ama yine de kesin bir şey söylemek için muayene etmek gerekiyor.

 8. 917
  Ali Haydar Says:

  Merhaba doktor hanım benim bi köpek dişim dibine kadar çürük bide ön dişim yarısına kadar cürük tedavi olunabilirmi lütfen içimi rahatlatıcak birşeyler söyleyin.

 9. 916
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor yeniden. Muayene etmeden herhangi bir şey öneremem.

 10. 915
  yusuf Says:

  merhaba fatma hanım diş etim çok zarar gördü ben küçükken bebek arabasından düşüp ön dişlerimi kırmışım 3 yaşımdayken sonra o kırık dişler 7 8 yaşımda çıkmadı diş etimden dişin üstüne başka diş çıktı doktora gidip aldırdım fakat şimdi sol üst dişimin üzerinden alınan diş yeri apse yaptı ve canım yanıyor sanki orda başka diş varmış gibi ne önerirsiniz cevap için teşekkürler.

 11. 914
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılır. Çekinecek bir durum yok. Ne kadar çabuk yaptırırsanız o kadar menfaatinize olur. Tedavinizi erteledikçe çürükleriniz artar.

 12. 913
  berkay Says:

  merhaba 21 yaşındayım ön dişlerimden 3 hatta 4 tanesi çürük arka alt ve üst dişlerimde bu zamana kadar hiç dişçiye gitmedim çekinmekten acaba ne gibi bir tedavi uygulanır ? yaptırmak istiyorum ama bir türlü gidemiyorum bir yardımcı olursanız sevinirim.

 13. 912
  dt.fnur Says:

  İmplant tedavisi yaptırabilirsiniz. Ama bunun için kemik gelişiminin tamamlanması gerekiyor. Yani 18-20 yaşını beklemeniz lazım. Takma dişler kendi ana dişimin yerini %100 tutmasa da ana dişi gibi rahat bir şekilde kullanabilir.

 14. 911
  dilara Says:

  Benim oğlum 10 yaşında. Ön dişinin üzerinde kalıcı diş yok. Doktor genetik olabilir dedi. Dişi çürük değil ama eriyor ve kırılıyor. Süt dişi çok küçük olduğu için kötü duruyor. Sizce implant tedavisi yaptırmalımıyız. Ne zaman implant tedavisine başvurabiliriz. 18 yaşından önce yapılması sakıncalımıdır. Takma dişi öz diş gibi olur mu. Şimdiden teşekkürler.

 15. 910
  dt.fnur Says:

  Tedavinizin gidişatına göre doktorunuz gerekli düzeltmeleri yapacaktır. Dişlerinizin konumu en uygun seviyeye gelince tedaviniz bitirilir.

 16. 909
  çiçek Says:

  Iyi gunler oncelikle sunu belirtmeliyimki sayfanizi cok begendim :)
  Ben ortodonti tedavi goruyorum alt dislerim 2 ust dislerim ise 3 aydir tel takili.
  Alt dislerim 2 ayda duzeldi fakat alt dislerimin sag tarafi sol tarafa gire cıkık durumda boyle ustten bakinca sag taraf sola gore onde duruyor bu duzelir mi?
  Bir de ust dislerimden birini cekti kopek disimin yanindakini azi disimi neyse internetten okudugum kadari ile bir dis cekiminde ust orta iki disim ile alt iki disim ust uste olmuyormus yani asimetrik oluyormus ve benim su an oyle ust disim o bosuluga dogru kaydigi icin ust uste degil bu duzelirmi acaba :)

 17. 908
  dt.fnur Says:

  Sert şeylerle dolgunuzu zorlamazsanız uzun süre dayanır, kolay kolay düşmez.

 18. 907
  nane Says:

  yani kendiliğinden düşmez uzun süre dayanırmı çünkü doktorumda dedi set şeyler ısırma diye ama pat diye düşmesinden korkmuştum uzun süre dayanırmı peki mesela bir iki sene yada bir iki ay filan böyle düzenli fırçalasam diş ipi kullansam düşer mi dayanırmı cevap için şimdiden teşekkürler

 19. 906
  nane Says:

  verdiğiniz cevap için teşekürler dişlerimi düzenli fırcalıyorum diş ipi kullanıyorun dişlerim bembeyaz ve düzgünler dişteli kullanmaya gerek yok fakat o kırık tan sonra doldu yaptı dişin alt tarafı olmayınca (iki dişin alt tarafı) dolgu yaptı dayanmaz düşer dedi dolgu beyaz ve şuanda dişlerim bembeyaz ama dolgu düşer diye korkuyordum tüm sıkıntım buydu bu arada kanal tedaviden korkan arkadaşlar hiç acı vermiyor sadece uyuştururken birazcık acı var gerisini hissetmiyorsunuz bile cevap için çok teşekkürler içimi rahatlattınız fatma hanım

 20. 905
  dt.fnur Says:

  Dişini dikkatli kullanırsan,,sert şeyler ısırmazsan kolay kolay düşmez. Hele konulurken öyle bir anda düşmez. Onun için rahat olabilirsin. Düşerse de yerine yenisi yapılır.

 21. 904
  nane Says:

  dişimin dolgusunun düşmemesi için ne yapmalıyım

 22. 903
  nane Says:

  benim ön iki dişimin ortasında bayağı büyük kırık vardı oval şeklinde doktora gittim kanal tedavi yaptı sonra dişimin deliğini dahada büyüttü kocaman oldu ve üzerine dolgu yaptı dolgudan memnunum fakat doktor dişimin yarısından çoğunu dolgu yaptığı için dolgu çurusede çürümesede düşer dedi çok korkuyorum bunun çözümü porselen kaplama imiş fakat doktor yaşın daha küçük dedi düşünsenize okulda öğretmenin verdiği soruya cevap verirken tık dolgu duşer ne yaparım ben buna bir çözüm yokmu yasım 13 ve çok korkuyorum dolgumun düşmesinden ne yapmalıyım

 23. 902
  dt.fnur Says:

  Birleşik dolgu olmaz. Zaten ayrı ayrı yapılması gerekiyordu.

 24. 901
  mkx Says:

  merhaba 27 yasındayım ön dişlerimin arası hafif kararma oldu doktora gittim hafif oldugu için temizledi hatta uyusturmadı bile 5 dk sürdü dolgu yaptı ama ikisini birleştirmiş oldu şimdi ne yesem orda kalıyor kalması sorun değil ama çürüme yeniden basladı ayrık olmadıgı için tam temizleme gercekleşmiyor :( sizce ayrı ayrı yapılabilirmi dolgusu yakın zamanda doktora gdicem simdiden tesekkür ederim…

 25. 900
  dt.fnur Says:

  Zaman konusu dişlerinizin durumuna bağlı tek seansta da bitebilir daha uzun da sürebilir. Kaygılarınızı doktorunuza söylerseniz estetik olarak sizi madur etmeyecek önlemler alabilir.

 26. 899
  esat Says:

  merhaba doktor hanım yine ben öbürkü haftaya doktora gidiyorum artık kesin eminim üyük ihtimal önden 4 dişimede kanal tedavisi uygulayacak cünkü cok cürük veya en az iksine diğer dişlerimede dolgu bu benim görüşüm tabi ön dişe kanal tedavisi zormudur yani kaç seansda tmm lanır ön dişlerim olduğu için nasıl dolaşıcağım etrafta yani bi seansta bi diş bitermi yok tamamen dişim temizlenip belirli bi gün mü geliceğim ön dişlerimin ne zaman tamaamen düzelir.

 27. 898
  dt.fnur Says:

  Takma diş olur ama bence bir başka doktora daha gösterebilirsiniz. Dişler çekilmeden tedavi edilebilirlerse daha estetik sonuçlar elde edilebilir.

 28. 897
  mehmet Says:

  ben 18 yasindayim on 4 dis curuk ve doktora gittigimde yapilack brsey yok cekecegiz dedi sizce ne yapmam lazm takma dis bu yasta olurmu .s.s

 29. 896
  dt.fnur Says:

  Dişlerinize dolgu yaptırmanız gerekir. Yoksa daha kötü olur. Dişlerinizin bozulması yada dolgu düşmesi söz konusu olmaz.

 30. 895
  fatih Says:

  merhaba ben 16 yasındayım on dişlerimin arası çuruk dolgu ypsam dolgu duser dıslerım bozulur bu tür sebeblerden dolayı dıslerımıe dolgu yapamıyorum sizce ne yapalıyım

 31. 894
  dt.fnur Says:

  Çürüklerinizin tedavi edilmesi gerekir. Çürük varken tedaviniz aksar.

 32. 893
  seleenn Says:

  Merhaba ben 17 yaşındayım ve ön dişlerimin ikisi eğri ve tel tedavisine başladım ama ön dişlerimin iki ucu çürüktü dolgu yaptırmıştım önceden ama dolgum düştü ön dişimin ikisinin arası çürük tel takıldığında ve çıkarıldığında o çürükler öyle durursa ilerde sorun yaşarım ve tel taktırmamın hiç bi anlamı olmaz demi.

 33. 892
  dt.fnur Says:

  Dolgu da renk uyumu sağlanabilir, kötü olmaz.

 34. 891
  fatma Says:

  Ön iki dişimin ortası baya bi yuvarlak şeklinde çürük oluştu dolgu yapılırsa renk uyuşmazlığı olur diye korkuyorum o yüzden gitmek istemiyorum ama artık böyle olmasını da istemiyorum sizce kötü durur mu

 35. 890
  dt.fnur Says:

  Çürükler temizlenip dolgu yapılması gerekiyor. Başka türlü geçmez. Fırçalayarak yeni çürüklerin oluşumunu engelleyebilirsiniz.

 36. 889
  elif Says:

  Merhaba . benim ön dişimde ve azı dişlerinde çürükler var. Fırçalarsam çürükler geçer mi. Doğal yöntemlerle geçme ihtimali var mı. Şimdiden teşekkürler.

 37. 888
  dt.fnur Says:

  Dişin ağrıması şart değil. Bazen kanal tedavisi gerektiği halde ağrı olmayabilir. Evet sinirler alındığı için diş tamamen ölü oluyor.

 38. 887
  esat Says:

  kanal tedavisi olması için dişin ağrıması razım değilmi bide kanal tedavisinde diş tamemen ölüyo dimi.

 39. 886
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılması gerekiyor.

 40. 885
  ahmet Says:

  merhaba bn 17 yaşındayım ve ön dişimim biri önce saydamlaşır gibi oluyo ardından da kararıp çürümeye baslıyo sonra cürüyen parca kopuyo yeniden cürümeye devam ediyor ne yapmalıyım

 41. 884
  dt.fnur Says:

  Doktora gitseniz size gerekli tedavileri uygular, neden kızsın ki. Sonuçta siz tedavi edilsin diye gidiyorsunuz. Çürükler çok derinse öncelikle kanal tedavisi yapılır, sonrasında da dolgu yapılır. Eğer yapılan dolgular çok büyük olacak olursa yani dişinizin yarısından fazlası dolgu olursa porselen kaplama yapmak gerekebilir.

 42. 883
  esat Says:

  soruları kabul emedi sonra hepsini birden etti kusura bakmayın

 43. 882
  esat Says:

  ön dişlerim cok cürük cok utanıyorum doktora gitmeye

 44. 881
  esat Says:

  önden 4 dişim cok çürük yarısı nerdeyse dolgu yapılır yoksa başka birşeymi apılır doktorlardan utandığım ve birşey diyecek diye gitmedim fakat böle daha cok utanıyorum gülemiyorum .

 45. 880
  esat Says:

  ben 18 yaşındayım ön dişlerimin 4 ü de cok cürük ikisi yarıya kadar çürük arkadan bakınca önden %25 i bugüne kadar hep korktum dişciden ve utandım birşey diyecek diye dişciye gitsem bana birşey dermi bide ne yapar dişlerime dediğim gibi arkadan bakırdığında iki dişimin yarısı çürük. dolgu olurmu .

 46. 879
  dt.fnur Says:

  Merhaba.

 47. 878
  MURAT Says:

  merhabalar hocam

 48. 877
  dt.fnur Says:

  Dolgu dişinize zarar vermeden temizlenebilir. Dolgu yenilenmesi zor değil. Doktorunuz dolguyu yenilerken gereğinden fazla oymaz, eski dolgunuzun sınırlarını dişinizden ayırt edebilir.

 49. 876
  MERTCAN Says:

  hocam merhabalar.benım 2 sene once ön iki dişim çürüktü . doktora gıttgımde on ıkı dişe dolgunun zor tuttugunu ve çok uğraştırdıgını soyledı. bende ne yapayım mecburen yaptırdım 3 . denemede doktorumda skldı artık ben daha yapamam dedı en son denemede ozensız yaptı . dolgunun bır kenarı sıyah leke oldu .içtiklerımden olsa gerek . ben ayrıca dolgumu yenıletmek ıstıyorum . gulmeyı çok seven bırı olarak malesef dolgu yüzünden içtenlıkle gulemıyorum . dolgunun bır kısmı sol dişimın ustune doğru taşık acaba dolgumu yenıletmek ıstıyorum bu taşan dolgu dişime zarar verılmeden tezlenırmı ordan . ayrıca bu komple dolguyu yenıletcem zormu dolguyu temızlemek. bırde doktor on ıkı dişimin ne kadarının oyuk oldugunu görebılıyormu. ona gore ıyıce dışımı oymasını ıstemıyorumda . yenıden dolgu yaptırmak zormu …

 50. 875
  dt.fnur Says:

  Kirlenen kenarlar temizlenebilir. Dişinizin üzerindeki fazla dolgu alınırken dişinize zarar verilmez. Dolgu yenilenmesi zor bir işlem değil.

 51. 874
  Mert Says:

  Hocam ön iki dişim çürük tu. Dolgu yaptırdım ama dolgumun kenarları kirlendi ayrıca dolgumu yaparken doktor Sol ön dişimin üstüne doğru dolgu var. O dolgu o dişimin üstünden disime zarar verilmeden temizlenirmi. O dolguda temizlenirken ne kadar dişimin ortası oyuldugu görebilirmi. Yoksa dişimi o oyukdan başka olmasın diye. Dolgu yenilemesi zormu.. tesekkurler

 52. 873
  dt.fnur Says:

  Porselenlerinizin miadı dolmuş, artık yenisinin yapılması gerekiyor. Eskiyen ve düşen dolgularınızın yenilenmesi, varsa çürüklerin temizlenmesi gerekir. Fiyat konusunda doktorunuzdan daha net bilgi alabilirsiniz.

 53. 872
  alper Says:

  merhaba benim sorunum 15 yıla askın olan porselen dişte delik oluşmuş diş ağrısı yok ama dolgu düştü ne yapmamı önerirsiniz[yeni porselen diş pahalımı?)selamlar

 54. 871
  dt.fnur Says:

  Çekilirse yenisi çıkmaz. Tedavi edilebilecek durumda değilse çekilir.

 55. 870
  ekoo Says:

  on alt disimin biri felaket otesi dolgu olmasi imkansiz gibi ne yapilabir cekirlirse yenisi cikarmi 16 yasindayim erkwgim

 56. 869
  dt.fnur Says:

  Çürük dişlerinize dolgu yapılabilir. Çeneden gelen ses eklemle ilgili bir durum. Onun için çene cerrahına muayene olmanız gerekir.

 57. 868
  sametss Says:

  selam 17 yasndaym ondeki 3 disim curuk ve cenemde kit kit ses geliyor eskisi gibi acilmiyor agzim ne onerirsinz tskrler

 58. 867
  dt.fnur Says:

  Evet dolgu yapılabilir.

 59. 866
  Selim Says:

  Merhaba yaşım 17 ön iki dişimin arası çürük ve bugün yan dişimde aynı olmaya başlamış dolguyla giderilebilirmi?

 60. 865
  dt.fnur Says:

  Dolgu yapılabilir.

 61. 864
  merr Says:

  merhaba ben 19 yaşında üni öğrencisiyim ön iki dişim yaklaşık 1yıl önce kırıldı ikiside üst kısımda diş etine yakın ve çürüme başlamıştı bu dişlere dolgu yapılma ihtimali varmı acaba ? Sıcak/soğuk su yada hava dan dolayı sızlamıyor sizce dolgu yapılma ihtimali varmıdır.

 62. 863
  dt.fnur Says:

  Süt dişiyse çıkar.

 63. 862
  ezgi Says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım köpek dişim sallanıyor düştüğü zaman geri çikar mı

 64. 861
  dt.fnur Says:

  Dayanabilecek bir acı, burun vs olduğu için ön bölgede biraz yakıyor sadece o kadar.

 65. 860
  ismail Says:

  ön dişlere iğne yapılırken nasıl bi acı oluyor dayanabilecek şekildemi çok korkuyorum. Arkalara yaparken hiç acımıyor ama önlerde nasıl olur bilmiyorum ya

 66. 859
  dt.fnur Says:

  İstediğiniz bir yerde yaptırabilirsiniz. Ön diş için ayrı bir protokol uygulanmıyor, normal kanal tedavisi nasıl yapılıyorsa ön dişe de aynı şekilde yapılır.

 67. 858
  kader Says:

  On dişe kanal tedavisi nasıl yapılır özel bi yerde e mi yaptirmk gerekir yoksa normal polikilinik mi

 68. 857
  dt.fnur Says:

  Tekrar dolgu yapılabilir yada ağrı ve iltihap varsa kanal tedavisi yapılabilir.

 69. 856
  yagiz Says:

  Ön disim dolgulu ama tekrar çürümeye başlamış tekrar dolgu mu olur Suan antibiyotik kullanıyorum

 70. 855
  dt.fnur Says:

  İğne yapıldıktan sonra acımaz. Ön dişlere iğne yapılırken biraz acıyabiliyor.

 71. 854
  ismail Says:

  Selam, Diş hekimi muayenehane miz var dişlerim berbat ve nerdeyse hepsi zirkonyum kaplama olucak sorum şu dişimde enfeksiyon oldugu için antibiyotik kullandim buna ragmen igne yapildigi halde acırmı. Igne yaptirmaktan hiç korkmuyorum ama yaptiktan sonra acırmi. 2.sorum arka dişler için igne yaparken hiç acımıyor ama şimdi önlere yapılcak ve hiç önlere igne yaptirmadim acaba acırmı önlere iğne yaparken

 72. 853
  dt.fnur Says:

  Doktor kontrolünde kullanmanız gerekiyor.

 73. 852
  eren Says:

  Doktor tavsiyesi olmadan eğer iltihap var sa rovamycine kullansam bişey olur mu çünkü daha önce dis etlerimde çekilme ve kanama da olmuştu iltihapli olunca bboyle oluyomus galiba zaten bi dolgulu disim de zonkluyo kalp gibi atiyo

 74. 851
  dt.fnur Says:

  Evet kanal tedavisi gerekebilir, kontrol edilmesi gerekiyor.

 75. 850
  eren Says:

  On disime dolgu yaptırdım fakat doktorum iyi temizleyememis ve kalp gibi atiyo kanal tedavisi mi yapılır

 76. 849
  dt.fnur Says:

  Her ikisi de olabilir. Muayene sonrası anlaşılır.

 77. 848
  büşra Says:

  hocam iyi günler. benim 5 yıl önce ön dişimin sağ keşiminde küçük çürük olduğu için diş hekimine gitmiştim temizledi ışın dolgu yaptı hiçbir sıkıntı olmadı ama şuan aynada baktığımda sarımsı bi renk oluşmuş sizce çürük tekrar mı ediyor yoksa ışın dolgunun renk değişimi midir ?

 78. 847
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılır. Kaplama yapmaya gerek yok.

 79. 846
  ahmet Says:

  Ben 16 yasindayim ön iki disimin arasinda cokda buyuk olmayan bir curuk gibi morluk var.acaba ne yapilabilir kaplama falan mi yapilir ??

 80. 845
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılabilir. Boşluk içinde muayene etmek gerekiyor. Daha sonra ne yapılacağına karar verilir.

 81. 844
  sema Says:

  Merhaba benim ön dişimde çürük var ve ortasında boşluk var sen yapılması gerekir

 82. 843
  dt.fnur Says:

  Dolgu ile düzelir. Her bir dişin dolgusu tek seans da biter.

 83. 842
  ayberk Says:

  En ön orta üstteki dişlerim çürük.Dişimin ucu çürük sebebi ile oyuk.Dilimle oraya değdigimde oyuk olduğu belli oluyor.Gülerken çok kötü gözüküyor.Bu durum nasıl düzeltebilir ?? Dolgu ile olur mu ve olursa ne kadar sürer ??

 84. 841
  dt.fnur Says:

  Dişlerinizi sıkma nedeniniz stres olabilir. Bunun için gece plağı kullanmanız gerekir.

 85. 840
  ceren Says:

  Meraba benim on diisme ışınlı dolgu yapildi ve bi kac gundur zonkluyor ve biraz sizliyor sizce intihaplandimi intihaplandiysa on disimi cekmezlee diymi birde ben gece dislerimi sıkıyorum bunu nedeni nedir ?:-)

 86. 839
  dt.fnur Says:

  İltihaplanmış gibi gözüküyor yazdıklarınıza göre. Çekilmez, kanal tedavisi yapılır.

 87. 838
  ceren Says:

  Meraba benim on diisme ışınlı dolgu yapildi ve bi kac gundur zonkluyor ve biraz sizliyor sizce intihaplandimi intihaplandiysa on disimi cekmezlee.diymi ?

 88. 837
  dt.fnur Says:

  Muhtemelen dişinizin doğal yapısı o şekildedir. Ama görmeden net bir şey söylemek mümkün değil. Kontrol amaçlı bir diş hekimine başvurabilirsiniz.

 89. 836
  esra Says:

  Merhaba benim ön dişim sanki incelmiş gibi küçüklükten beri böyle. Minesi gözüküyor galiba. Ortada sarı küçük bir şey gözüküyor. aşınmış gibi sanki .Açıklamakta zorlanıyorum şu an. Diş hekimine gitmeden önce size danışayım dedim. 17 yaşındayım. Dişimi kaybetmek istemiyorum çürüğe falan çevirmez dimi

 90. 835
  dt.fnur Says:

  Ne olduğunu anlamak için görmek ve muayene etmek gerekiyor. Çürükse temizlenip dolgu yapılır.

 91. 834
  hasan Says:

  Ön disimin birinde cok ufak derecede leke var .Erime mi yoksa curukmu oldugunu anlayamadim.Sari ufak hir nokta ama on dis oldugu icin gozume carpiyor.Sizce nedir bu ? Tedavisi varmidir . Onarilir mi ?

 92. 833
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurmalısınız.

 93. 832
  senem Says:

  dişim morlasmaya basladı ve bastırdıgımda cok acıyor ne yappmalıyım

 94. 831
  Şeyma Says:

  Cevaplarınız için teşekkür ederim sizin daha önceden burada yani bitlis tatvanda olduğunuzu öğrendim keşke siz gitmeden önce muayene olabilme şansım olsaydı :-( :-( tekrar teşekkür ederim <3 :-(

 95. 830
  dt.fnur Says:

  Dişinizin gerektiği kadarına dolgu yapılır. Renk uyumunu sağlamak doktorunuzun maharetine ve elindeki malzemelere bağlı bir durum olduğu için bir şey diyemiyorum.

 96. 829
  Şeyma Says:

  Önceki dolgu çok belli oluyordu. Acaba yine belli olur mu ondan korkuyorum.
  Eğer yine dolgu yaparsa sadece çürük tarafa mı yapar yoksa dişin tamamına mı??

 97. 828
  dt.fnur Says:

  Dişinize yeniden dolgu yapılması gerekiyor. Kaplama için yaşınız uygun değil.

 98. 827
  Şeyma Says:

  Merhaba. Ben 14 yaşındayım ön iki dişim üst ucu çürük diş doktoruna gittim ve beni çok azarladı sonra dolgu yaptı . dolgu 3 ay sonra düstü çok kötü görünüyor ve doktora gitmek istemiyordum beni zorla götürdüler … Ama o doktorun da beni azarlayacağını düşünerek kaçtım . Arkadaşlarımın hiçbirinin ön dişleri çürük değil :-( gülemiyorum. Diş hekimi dolguyu yaptırırken aslında kaplama yapmak istedi ama yaşım tutmuyomuş.kaplama nasıl olur dolgu gibi düşer mi Sizce ne yaomalıyım okul başlamadan önce bende gülmek istiyorum . şimdiden teşekkürler..

 99. 826
  dt.fnur Says:

  gerek görülürse dişiniz uyuşturulur. Ağrınız olmaz.

 100. 825
  ahmet Says:

  Son bi sorum var.Bu işlem sırasında her hangi bi ağrı sızı çeker miyim ? İlginiz teşekkür ederim.

Sayfalar: [10] 9 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply