Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Ön Dişlerim Çürük

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Çürükler ve Dolgu

Soru: Ben 16 yaşında ve bir lise öğrencisiyim. Ön dişlerimin 2 tanesinde ise çürük var ve bu beni çok rahatsız ediyor. Sizce bu çürüklerin beyazlatılması mümkün mü?

Cevap: Çürük dişlerin beyazlatılmaz, çürükler temizlenip dolgusu yapılır, böylecede beyazlamış olur :) Bunun için bir dişhekimine gitmen yeterli.

1.475 Responses to “Ön Dişlerim Çürük”

Sayfalar: [15] 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

 1. 1463
  dt.fnur Says:

  Yapılır. Uzun sürmez.

 2. 1462
  esma Says:

  Merhaba öndeki iki disim çürük ama daha kimse farketmedi rahat gulemiyorum vee aileme de söylemeye çok çekiniyorum. Tedavi den korkmuyorum çünkü artık rahat rahat gülmek istiyorum. Bi günde ikisinin de tedavisi yapılır mi uzun sürer mi ? Simdiden tşkler

 3. 1461
  dt.fnur Says:

  Düzenli fırçalarsanız ve temizliğine dikkat ederseniz çürümez. Ama illa yaptırmak istiyorsanız dolgu da yaptırabilirsiniz.

 4. 1460
  Fulya Says:

  Merhaba. Kontrol için dişçiye gittim bana ön dişimin arasının lekelendiğini çürük başlangıcı olduğunu söyledi. Ama daha çürümediği için herhangi bir müdahale yapılamayacağını belirtti. Açıkçası biraz tedirgin oldum çürümesini istemiyorum çürüyene kadar beklemem mi lazım. Bunun için herhangi bir önlem alınamaz mı? Yardımcı olursanız çoo sevinirim.

 5. 1459
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurmalısınız. Gerekli tedaviler yapılır.

 6. 1458
  Cafer i Says:

  Merhaba ben 17 yaşındayım ve ön iki disimin arası açık ve bu son 2 gundur disimin arkasinda dilime bisey takilioyor ve on iki disim bosluk tarafları icten az siyah duruyor bunun icin ne yapmalıyım

 7. 1457
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılır. Dolgu acıtmaz. Korkulacak bir şey yok.

 8. 1456
  Selin Says:

  Meraba,ben 14 yaşındayım ve ön dişlerimden birkaçı çürük.Bunun için ne yapılıyor,dolgu yapılırsa nasıl oluyor,korkulacak birşey var mı birde acıtıyor mu?Şimdiden teşekkürler.

 9. 1455
  dt.fnur Says:

  Olmaz.

 10. 1454
  alara Says:

  merhaba benim ön dişlerimde kanal tedavisi vardı.yaşım ilerleyince kaplama yaptırmak istiyorum.bir sorun olmaz değil mi?

 11. 1453
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılır. Ön dişinize ne yaptığı ile ilgili olarak benimde bir fikrim yok.

 12. 1452
  Murat Says:

  Merhaba 17 yaşındayım ve ön dişimin diş eti ile birleştiği yerde küçük bir çürük var bugün muayne olmak için gittim çürük derin arka taraftada var o yüzden fakülteye git dedi ve ön iki dişimi temizledi gibi ne yaptı tam olarak bende bilmiyorum ve halla bir hissizlik var ön iki dişim de diğer sorum ise çürük olan dişime ne yapılabilir.

 13. 1451
  dt.fnur Says:

  Frezlerle temizleniyor. Delinmiyor.

 14. 1450
  Silan Says:

  Çürük kısım nasıl temizleniyor? Çürük deliniyor mu?

 15. 1449
  dt.fnur Says:

  Dolgunun rengi fırçalamayla değişmez. Şimdiki gibi kalır.

 16. 1448
  Selim Says:

  Merhaba ben 17 yaşımdayım bugün doktora gittim ve ön iki disimi dolgu yaptırdım. Disimi hergün fircalarsam dolgu şimdiki gibimi kalır kendi disimin renginimi alır.?

 17. 1447
  dt.fnur Says:

  Lekelenme çürükse Temizlenip dolgu yapılır. Sallanan dişin durumunu da muayene etmek gerekiyor.

 18. 1446
  leyla üstüner Says:

  merhabalar 21 yaşındayım üst ön iki dişimin yanında sol tarafında bulunan dişim sallanıyor ve arka tarafında bir lekelenme var yeni farkına vardım diş doktorundan randevu aldım ama bu konuda neler yapılacağına dair biraz bilgi verebilir misiniz?

 19. 1445
  dt.fnur Says:

  Çürük kısım temizleniyor. Dolgu kötü gözükmez. Bence en kısa zamanda dolgunuzu yaptırmalısınız.

 20. 1444
  Silan Says:

  Merhaba , 17 yasindayim. On disimim bir tanesinde arkadan çürüme var . Doktora gittim dolgu dedi ama yaptirmaktan cekindim . Goruntusu bozulur mu diye sorduğumda belli olur çizgi şeklinde o yüzden vazgectim. Surekli gülen bir insanım ve korktum görüntüsünün bozulmasından. Dolgu yapilirken curuk kismi temizleme nasil oluyor ? Çürük kısmı deliyorlar mi? Delip mi dolgu yapiyorlar? Yardımcı olur musunuz? Simdiden teşekkür ederim.

 21. 1443
  dt.fnur Says:

  Korkularınızı yenip tedavilerinizi yaptırmalısınız. Başka bir çıkışı yok.

 22. 1442
  Ahmet Says:

  Merhaba. Benim ön üst 4 dişim çürük. Ön dişimin tam ortası bayağı bir çürük ve yavaş yavaş yayılıyor. Doktora gittim ve dolgu dediler. Fakat ben iğneden korkuyorum kendimi toparlayıp yaptıracağım diyorum ama o koltuğa oturunca korkum çoğalıyor ve doktorun eline iğneyi almasıyla ben kalkıp gidiyorum. Bu 2 3 defa oldu artık 17 yaşındayım bayağı da bir çevrem var artık ağzımı açamayacak durumda hissediyorum gülemiyorum bile. Bir çıkışı var mı bu durumun ?

 23. 1441
  dt.fnur Says:

  Hayır.

 24. 1440
  Hakan Says:

  Merhaba doktor hanım ön dişime dolgu yaptıracagım fazla çürük yok biraz siyahlık var ve arasında küçük bir delik var korkuyorum tedavi esnasında agrı çekermiyim ?

 25. 1439
  dt.fnur Says:

  Acıtmaz.

 26. 1438
  Mehmet Says:

  Kanal Tedavisi Ve Kaplama Acıtırmı İğneden Korukmuyorum Ama Kaplamadan Korkuyorum ?

 27. 1437
  dt.fnur Says:

  Dolgu yapılabilir. Devlet kurumlarında yapılır.

 28. 1436
  Yusuf Says:

  Ön disimde çürük var dolgu yapılır mi bunu devlet kurumlarında yapılma olasılığı var mı .? Daha 16 yaşındayım gulumserken kötü görünüyo

 29. 1435
  dt.fnur Says:

  Dolgunuz diş ipi geçmeyecek şekilde yapıldıysa kötü yapılmış demektir. Yeniden yapılması gerekir. Kırık dişiniz de yeniden yapılır.

 30. 1434
  ayşe Says:

  ön iki dişim çürüktü iki sene önce devlet hastanesinde dişlerime dolgu yapıldı şuan ön dişlerimden bir tanesinin ucu az da olsa beli olacak şekilde kırıldı gerçekten kötü gözüküyo diş kırılmasıyla ilgili videolar izledim iki dişin arasından ip geçiriyo sanırım ancak benim iki dişimin ortası boşluk değil zaten dolgu var.hastaneye gittiğimde dişim düzeltilecek mi tekrar devlet hastanesine gidicem cevaplarsanız sevinirim

 31. 1433
  dt.fnur Says:

  Tedavisi zor değil. Çürük temizlenip dolgu yapılacak. Dişinizin arasında olması herhangi bir zorluğa neden olmaz.

 32. 1432
  Melek Says:

  Merhaba ben 16 yaşındayım. İki ön dişimin arasında uzun bir süredir çürük var. Fark ettiğimden beri düzenli diş ipi kullanıyorum. Genelde acı vermiyor ama bazen ağrıyor. En yakın zamanda diş hekimine görüneceğim fakat bu çürükte nasıl bir tedavi uygulanacağını merak ediyorum. Çürük dişimin arasında olduğu için disimin çekilme ihtimali var mı ya da tedavi zor olur mu? Şimdiden teşekkürler

 33. 1431
  dt.fnur Says:

  En kısa zamanda bir diş hekimine gitmeniz gerekiyor. Yoksa dişlerinizin durumu daha da kötüleşir ve çektirmek zorunda kalırsınız.

 34. 1430
  Betül Says:

  15 yaşındayım.Üst ön dişlerimin dördüde her gün fırçalamama rağmen diş etimin dibinden çürümeye başladı ve artıyor.Yazın dişçiye gittiğimde diş etimde taş olduğunu,dolgu yapılan bir dişime kanal gerektiğini artı bir dişime daha kanal gerektiğini söylemişti.Dişçiye gitmeyi uzun süredir ihmal ettiğimden gitmekten korkuyor ve utanıyorum.

 35. 1429
  dt.fnur Says:

  Dişlerinizin temizliğine iyi bakmazsanız tekrar çürüyebilir. Tek seans da yapılır. Maliyet konusu bulunduğunuz bölgeye ve yapan hekime göre değişir.

 36. 1428
  dilara Says:

  Çok teşekkür ederim fakat bunun maliyeti ne kadardır ve ne kadar sürede işlem yapılır ? ki bidaha da çürüme meydana gelir mi ?

 37. 1427
  dt.fnur Says:

  Çürükler temizlenip dolgu yapılır. Çok da güzel olur.

 38. 1426
  dilara Says:

  Merhaba ya benim ön dişimde çok az bir çürüme var diğerinde de aynı şekilde ve ben bu durumdan acayip sinir oluyorum psikolojim falan bozuldu nerrdeyse o görüntüden dolayı fotoğraf falan çekilemiyorum istediğim gibi gülümseyemiyorum ağzıma bile acamıyorum ya cok utanc verici bir durum ve ne kadar süreden beri var hiç bilmiyorum hatırlamıyorum lütfen bi yardımcı olun ya :(

 39. 1425
  dt.fnur Says:

  Temizlenip dolgu yapılır.

 40. 1424
  Metin Says:

  Merhaba ben 17 yasindayim on dislerimde yakindan bile gorulmeyecek curuk var acaba ne yapabilirim?solerseniz sevinirim

 41. 1423
  dt.fnur Says:

  Evet.

 42. 1422
  Zelal Says:

  Merhaba ben 34 yasindayim on dislerimde curukler var dolgu yapmak mumkun olabilir mi?

 43. 1421
  dt.fnur Says:

  Temizlenip dolgu yapılır.

 44. 1420
  Metin Says:

  Merhaba ben 17 yasindayim on disimde yakindan bile gorulemiyecek curuk var acaba ne yapabilirim solerseniz sevinirim.

 45. 1419
  dt.fnur Says:

  Evet mümkün. Ve sağlıklı olur.

 46. 1418
  Ebru Says:

  Merhabalar. Kardeşim 22 yaşında ve arka dişleri tamamen çürümüş kurtarilamayacak bir durumda. Fakat doktoru o dişleri çekmeden sinirleri alıp kaplama yapacağini söylemiş sizce bu mümkün mü sağlıklı bir durum mu?

 47. 1417
  dt.fnur Says:

  Biraz kötü durabilir ama yine de en kısa zamanda tedavinize başlarsanız daha iyi olur.

 48. 1416
  selin Says:

  Merhaba, ben 15 yaşındayım. Ön iki dişimde çürük vardı bi suredir. Diş doktoruna gittim.Çürükleri temizleyip dolgu yaptı. Fakat 2-3 hafta önce üst dudağımda apse oldu.Bunun üzerine başka bir dişçiye gittim. Röntgen çekip kanal tedavisi olacağımı söyledi. O günden beri şişin geçmesi için antibiyotik kullaniyoru. Tedaviye şubat tatilinmde başlamayı düşünüyorum. Ama ön diş olduğu için çok yapma durur mu diye korkuyorum. Ve geçici olgu yapıldığında çok mu kötü durur. Eğer kötü durmassa şubat tatilini beklememeyi düşünüyorum çünkü. Şimdiden teşekkürler.

 49. 1415
  dt.fnur Says:

  Acıtmaz.

 50. 1414
  utku Says:

  Merhaba, benim ön 2 dişimin ortası küçük yuvarlak bir çürükten, büyüme seviyesine geldi öyle çok büyük değil ama ilk halinden farkı belli oluyor.Daha çok iki dişe birden değil de sol ön dişime doğru gitmeye başladı çürük, bu sabah ayna da baktığım zaman sağ tarafa da yayılmaya başladığını gördüm ve hemen randevu aldım.Daha önce 2 kez dişçi deneyimim oldu biri küçükken sağolsun travma yaşatmıştı bana yanlış iğneler, acıtarak diş çekmeler vs. Diğeri de hızlı ama çok kanlı olmuştu.Şimdi dolgu işlemi sırasında canım acır mı? İğneden korkmam hatta iğneleri severim ama dişçinin ne kadar iyi olduğu hakkında bir fikrim yok.Kısaca dolgu işlemi acıtır mı, özellikle ön dişlere yapıldığı zaman acıtırmış diye duydum.

 51. 1413
  dt.fnur Says:

  Dolgu kolay kolay çıkmaz. Belki iyi yapılmıyordur. Belki de başka bir sorun vardır.

 52. 1412
  Asli Says:

  Merhabalar benim on iki disimin arasinda ufacik bi delik olustu gittigim disci kompozit koydu ucuncu oluyo yine dokuldu kompozit surekli cigneme oldugu icin oluyomus sanirim baska bi oneriniz varmi tesekkurler

 53. 1411
  dt.fnur Says:

  Kurtarılır. Dolgu olur.

 54. 1410
  kaya Says:

  merhabalar üst kesici dişimin iki tanesi diş etinin başladığı yerde çürük var.dökülme başlayacak gibi .ağrı sızı yok.ucları ise sağlam.sizce kurtarılabilir mi.kesici dişe dolgu olur mu?

 55. 1409
  dt.fnur Says:

  Kanal tedavisi yada dolgu acıtmaz. Diş çekilirken uygulanan basıncı hissetmenizi engellemenin bir yolu yok.

 56. 1408
  Türker Says:

  Merhabalar ben 16 yaşındayım ön dişlerim çürük arkada da 3 tane kırık diş var dolgu yaptırmayı düşünüyorum fakat çevremdeki insanlar hep olumsuz şeyler söylüyor.Bu durumdan rahatsız olmaya başladım sorum şu ön diş dolgusu kanal tedavi acıtıyormu? Diş çekilirken oluşan basıncı engelleyebilmenin bir yolu var mı?

 57. 1407
  dt.fnur Says:

  Korkacak bir durum yok. Kanal tedavisi yaptırmazsanız yakında dişlerinizi çektirmek zorunda kalabilirsiniz.

 58. 1406
  muhammed çelik Says:

  merhabalar. Ön dişlerimde çürük var kötü gözüküyor. 18 yaşındayım. Ayrıca bazen tavşan dişimin üstü şişiyor. Doktora gittiğimde ön dişlerime bir alet dokundurup acıdığında söyle dedi. Sonuç olarak kanal tedavisi dedi ama ben kanal tedavisinden korkuyorum. Siz ne dersiniz ?

 59. 1405
  dt.fnur Says:

  Muayene etmek gerekiyor. Bir diş hekimine başvurabilirsiniz. Çürüklere dolgu yapılıp dişetleriniz tedavi edilebilir.

 60. 1404
  buket Says:

  Diş etlerim surekli kanıyor ilerlemiş durumda . Diş köklerimde çürüme var ne gibi bir tedavi olur veya dişim çekilir mi

 61. 1403
  dt.fnur Says:

  Kanal tedavisi yapılabilir.

 62. 1402
  Miraç ayaz Says:

  Ön Dişime 3 ay önce dolgu yaptırdım ama nefes alırken bişey içerken ağrıyor pipetsiz hiçbirşey içemez oldum. artık ne yapmalıyım .3 ay bekledim ama hassasiyet hiç azalmadı. dişçiye gösterdim dolguda sorun yok geçer dedi ama geçmedi. Artık ağrıdan ve pipetle bişeyler içmekten bıktım ne yapmam gerekiyor nasıl bir tedavi uygulanırsa ağrılarım tamamen geçer?

 63. 1401
  dt.fnur Says:

  Çürükleriniz temizlenip dolgu yapılır, gerek görülürse kanal tedavisi de yapılır. Tedavi edilemeyecek kadar kötü durumda olan varsa çekilir, yerine diş yapılır. Bir diş hekimine başvurmalısınız.

 64. 1400
  Ela Says:

  Merhaba bende azı dişlerimin üst ve alt kısmında birçok çürük diş var bu nasıl tedavi edilir yeni başlangıç yapmak istiyorum konuşmaya bile utanıyorum dişlerim çürük diye nenyapmalıyım

 65. 1399
  dt.fnur Says:

  Sağlık güvenceniz varsa devlet hastanelerinde tedavilerinizi ücretsiz yaptırabilirsiniz. Sağlık güvenceniz yoksa 18 yaş altı uygulamasından faydalanabilirsiniz sanırım.

 66. 1398
  mert Says:

  Merhaba abla ben mert geçen yaz size yazmıştım dişlerimi yaptıracaktık fakat nerdeyse 1 senedir babam yaptıramıyo durumumuz kötü olduğu için araştırmaya çalıştım ama pek bişey elde edemedim ücretsiz diş tedavi eden klinik hastane gibi bi yer varmıdır ? Durumumuz yok ve gülmeye utanıyorum hatta bazen biriyle konuşurken dişlerimi göremeyecek şekilde yüzümü kaçırmak zorunda kalıyorum ruh halimi bozuyor bu durum :( teşekkür ederim

 67. 1397
  dt.fnur Says:

  Çürüyüp çürümediği muayene etmeden bilmek mümkün değil. Diş hekimine giderseniz sizi çekim yada varsa tedavisi o konuda bilgilendirirler. Sonrada ne isterseniz onu yaparlar.

 68. 1396
  Aleyna s. Says:

  Merhaba benim 7 ay once dolgum dustu ve gidip tekrar dolgu yaptirmadim ve bolge bildigimiz curudu sizce tum disim kokune kadar curumusmudur disciye gitsem cekerler mi

 69. 1395
  dt.fnur Says:

  Dolgu yapılır.

 70. 1394
  zeynep Says:

  Meraba , ben 16 yaindayim. Ust on dislerimin birlestigi yerlerde curukten dolayi bosluklar olustu. Bosuk neredeyse disimin ucte biri kadar. Dolgu yapilabilir mi ? Veya hangi yolla o bosluklari kapatabilirim. Psikolojim bozuldu , dislerim gorunmesin rahat rahat gulemiyorum bile :((

 71. 1393
  dt.fnur Says:

  Dolgu olur, yenisi çıkmaz.

 72. 1392
  muhammet ömer Says:

  Merhaba ben 16 yasindayim öndeki bi disimde ufak bi curuk var dolgu nedir tam bilmiyorim hiç de gitmedim doktora utanıyorum cektirsem yenisi çıkarmı yada dolgu olur mu?

 73. 1391
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile düzeltilebilir.

 74. 1390
  zurhe Says:

  kolay gelsin benim öndeki iki dişimin yanındaki dişler diğerlerine göre daha geride nasıl tedavi olmalıyım bu arada dişlerim gerçekten sağlıklı Allaha şükür çürük gibi bir sıkıntım yok. ama bu bozukluğu nasıl halledebilirim teşekkürler

 75. 1389
  dt.fnur Says:

  Çürük varsa temizlenip doldurulur.

 76. 1388
  Hilal Says:

  Ben on iki yaşındayım ve ön alt disimin birisinin dibi boyle kararmaya başladı ve fircalarken benk acayip rahatsız ediyor

 77. 1387
  dt.fnur Says:

  Dolgu yapılır. 1-2 sean da biter sanırım, doktorunuzun yoğunluğuna bağlı.

 78. 1386
  Hakan Says:

  Merhaba ben 17 yaşındaydım ön 3 dişimin birleştiği noktalarda çürük var 8 aydır doktora gitmedim yarın randevum var sizce dislerime dolgu yapilirmi ve tahmini kaç seans sürer cevap verirseniz sevinirim .

 79. 1385
  dt.fnur Says:

  Kırık yada çürük varsa dolgu yapılabilir. Dişinizin tekrar çıkma ihtimali yok.

 80. 1384
  Gkhn Says:

  Merhaba 18 yaşındayım ön alt dişimin diş eti ile birleştiği yerde kırık var ve sürekli dilim oraya gidiyor. Eğer düserse dişin tekrardan çıkma şansı var mı. Ya da ne yapalirim, teşekkürler…

 81. 1383
  dt.fnur Says:

  Diştaşlarından, çay, kahve, sigara tüketimine bağlı oluşmuş olabilir. Bir diş hekimine başvurursanız temizlenebilir.

 82. 1382
  Birgul Says:

  Merhaba.. 24 yaşındayım üst dişlerimin arka kısmında köklerinde kararma lar oluştu neden kaynaklanıyor ve yapmam gerekiyor acaba

 83. 1381
  dt.fnur Says:

  Randevunuzu alıp diş hekimine muayene olmanız gerekiyor. Kendi kendinize yapabileceğiniz bir şey yok. Mümkünse özel bir diş hekimi muayenehanesinde de tedavilerinizi yaptırabilirsiniz

 84. 1380
  Gamze Says:

  Merhabalar,ön üst dişlerimde çürüme var ve yine ön üst dişlerimde ayrıklık var ve bu ayrık dişlerden(çürük olmayan) biri sallanmaya başladı açıkçası bulunduğum yerde randevusuz hastaneye gidemiyorum ve en erken randevu 2 hafta sonra,sağ üst azı dişlerimden biri de ağrıyor ,baktigimda çürük yok hava aliyor ama epey bir agri cekiyorum.Bana tavsiyeniz nedir? Dişlerimi özellikle ön dişimi kaybetmek istemiyorum.

 85. 1379
  dt.fnur Says:

  Yeniden kanal tedavisi yapmak denenebilir. Ama dişinizin durumuna bağlı. Eğer çok kötü durumdaysa çekmekten başka çare yok.

 86. 1378
  samet gül Says:

  merhaba ben 3 yıl önce kanal tedavisi yaptırdım fakat bu dişim yeniden apse yaptı doktor çekilmesi gerek diyor ben çektirmek istemiyorum başka bir tedavi yolu yokmudur?

 87. 1377
  dt.fnur Says:

  Çok rahatsız etmiyorsa bir kaç ay daha bekleyebilirsiniz. Bazen dolgu sonrası hassasiyetlerin geçmesi 6 ayı bulabiliyor. Rahatsız ediyorsa dolgunuz yenilenebilir.

 88. 1376
  Miraç ayaz Says:

  Merhaba 1 ay önce ön dişlerime dolgu yaptırdım ama soğuk şeyler içtiğimde,nefes aldığımda dahi sızlıyor bunun nedeni nedir? Ne yapmalıyım

 89. 1375
  dt.fnur Says:

  Kaplama yapılabilir.

 90. 1374
  mine Says:

  merhaba ön dişlerimin arasında dolgu var yaklaşık 4 yıldır belkide geçti emin değilim şuan 21 yaşındayım ve dolgular arada düşüyor yeniletiyorum ama her defasında daha da büyük dolgu yapılmak zorunda kalıyo dişlerimin sonu ne olur kalıcı çözüm için ne yapmalıyım?

 91. 1373
  dt.fnur Says:

  Çürük temizlenip dolgu yapılır.

 92. 1372
  sudenaz Says:

  merhaba.ben 13 yaşımdayım.ve sağ köpek dişimin yaındaki dişimde eskiden çok küçük bir çürük vard.şimdi işe baya çürük oldu.aslında ağrımıyor ama yinede .ve yanındaki dişede çürük bulşmış.acaba diş hekimi ne yapar bir bilginiz var mı?

 93. 1371
  dt.fnur Says:

  Sonradan çıkan dişlerinizin onların kalıcı dişi mi olup olmadığını anlamak için muayene etmek gerekiyor. Süt dişinin altında daimi diş yoksa yerine yenisi çıkmaz.

 94. 1370
  Miray Says:

  İki köpek dişim hala süt dişi iken yanlarından birer diş daha çıktı biri içe doğru yamuk diğeri düzgün.ve süt dişi olan köpek dişimin biri çürüdü. Çekilirse yerine yenisi gelir mi yoksa sonradan çıkan dişler onların kalıcı dişi miydi.süt dişi olduğu için dolgu olmaz. Eninde sonunda diş düşer diyorlar. 17 yaşındayım.

 95. 1369
  dt.fnur Says:

  Dolgu yapılabilir.

 96. 1368
  Ece Says:

  Merhaba on dislermn aralarinda dolgu vardi bi tanesinde kanal oldu ama tekrar on disimin arasi çürüdu kanal olan dise tekrar dolgu yapilir mi yoksa kaplama vs mi yapilir

 97. 1367
  dt.fnur Says:

  Muayene etmek gerekiyor. Dişeti tedavisi yada dişlerinizle ilgili bir durumsa dolgularının yenilenmesi gerekebilir.

 98. 1366
  Cebrail Says:

  Merhaba.23 yasindayim.19 yasinda on dislerimde sag1 2 soldaa1 2 ust dis etine yakin yer çurumustu temizlenip dolgu yapildi.Son 1 yildir ön üst dis etim şişti çok fena koku yapiyor doktara gittim 2 tane agiz kokusu ilac fln yaziyor.yardimci olursaniz sevinirim.

 99. 1365
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurursanız çürükleriniz tedavi edilebilir.

 100. 1364
  Yağmuş riri Says:

  Merhaba.15 yaşındayım ön 2 dişmn arkaso çürhük ve artık sızlamsya başladı.Ne yapmalıyı.Dişetimdrn baslamis

Sayfalar: [15] 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply