Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Dişimin Üstünden Diş Çıktı

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Süt Dişleri

Soru: Ben 14 yaşındayım. Dişimin üstünde bir diş daha çıktı. Fakat altındaki sallanıyor, ne yapmalıyım? Başka bir dişim de yeni çıkıyor, gülüşümün bozulmasını istemiyorum.

Cevap: Eğer ağzında hala süt dişlerin duruyorsa öncelikle onların çekilmesi gerekiyor ve muhtemelen sallanıyor dediğin diş süt dişidir. Sonrasında eğer dişlerin sıralamasında bir problem varsa, çapraşıklık, yamuk sürmesi gibi mesela, ortodondik tedavi (tel takılması) görerek düzelttirebilirsin dişlerini.

476 Responses to “Dişimin Üstünden Diş Çıktı”

Sayfalar: [5] 4 3 2 1 » Show All

 1. 475
  dt.fnur Says:

  Kalıcı dişse çıkmaz. Ama kalıcı diş öyle durduk yere kendi kendine de düşmez. Bir diş hekimine muayene olursanız gerekli kontroller yapılır.

 2. 474
  berna Says:

  12 yaşındayım kalıcı dişim düştü bidaha çıkar mı çıkarsa ne zaman çıkar lütfen yardım edin

 3. 473
  dt.fnur Says:

  Doktora başvurun.

 4. 472
  uğur Says:

  Merhaba benim köpek dişimin üstünde diş çıktıne yapmalıyım

 5. 471
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Muayene etmeden bir şey söylemek mümkün değil. Ama diş ipi kullanmak için diş çektirme fikri bana doğru gelmedi. Diş ipi mutlaka aralara girer, sıkı olsa bile.

 6. 470
  kamil Says:

  merhaba ben 18 yaşındayım dişlerimden üst köpek dişi yükarıda cıkmış altında cok az bi boşluk var çekilmesini söylediler misafir diş diyorlar ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz bide alt çenemdeki ön dişlerim biraz yamuk ve birbirine yapışık haldeler ip girebilmesi için bir tanesini çektirmemi söylediler.

 7. 469
  dt.fnur Says:

  Evet gelir.

 8. 468
  Leyla Says:

  Benim köpek disim bayagi üstte ve altında dis var o dis tell yerine gelirmi

 9. 467
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine muayene olursanız ne yapılacağına karar verilebilir. Süt dişi varsa çekilir. Yoksa dişlerinizi düzeltmek için tel takılabilir.

 10. 466
  emir Says:

  merhaba 13 yaşındayım köpek dişimin üstünde bir diş daha çıktı sonra köpek dişim çıktı ne yapmam lazım

 11. 465
  dt.fnur Says:

  Hayır tek kökpek dişinize tek takılarak bir tedavi uygulanmaz.

 12. 464
  uğur Says:

  köpek dişim salnıyordu kendim aldım.ama kök kalmış orda.üsten diş bitmiş.tel tedavisi yapmak istemiyorum tek köpek dişime.tel takıla bilir mi?yas 13

 13. 463
  dt.fnur Says:

  Süt dişinizin çekilir, daimi dişinizin çıkması beklenir. Başla bir işleme gerek yok yazdıklarınıza göre.

 14. 462
  ss Says:

  Merhaba. Ben 14 yaşındayım dişimin üstünden bir diş daha geliyor alttaki diş sallanıyor. Sİze şöyle anlatayım. Süt dişi biraz aşağıda çıkmıştı yani normal değildi. Sonra bunun süt dişi olduğu ortaya çıktı. Zaten dişim sallanıyordu ama düşer diye uğraşmadım. Uğraşirsam banyoda 5 dk da çıkarmam mümkün. Üstten gelen diş ise normal dişlerimle aynı gibi gözüküyor sadece ucu gözüküyor şuan. Yine de bir hekime gözükeceğim. Fakat sizin de görüşünüzü almak istedim.

 15. 461
  dt.fnur Says:

  Filim çekilerek bahsettiğiniz yerde diş var mı yok mu kontrol edilebilir. Bunun için bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor.

 16. 460
  Sevil Says:

  Merhaba :)) ben 14 yaşındayım Benim dişlerimde yamukluk var ve şunu farkettim ön dişimin üstü iki dişiminde biraz kemikli gibi yani damağım diş çıkcakmış gibi kaç senedir öyle ama hiç çıkmadı diş felanda gelmiyo inşallah da gelmez :(((( ama son dönemler sol ön dişimin üstünde diş çıkcakmış gibime geliyor ama süt dişim değil yani nerden anlayabilirim diş en fazla kaç günde çıkar özelliklede ön dişler yardımcı olurmusunuz lütfen ? :( Teşekkürler

 17. 459
  dt.fnur Says:

  Eğer dişinizin yeri ve pozisyonu uygunsa kendi kendine de düzelebilir.

 18. 458
  Abuzer Says:

  Merhaba,ben 15 yaşındayım.Üst süt dişimin üstünde bir diş daha çıktı ve ben o süt dişlerini çektim.Tel takma tedavisi uygulanmadan düzeltilebilirmi?

 19. 457
  dt.fnur Says:

  Bozukluğun durumuna bağlı, bazen kendi kendine düzelebilir. Bir diş hekimine muayene olursanız tedavi gerekip gerekmediğine daha net karar verilebilir.

 20. 456
  Abuzer Says:

  Ben 15 yaşıdayım dişlerimin üstünüde bir diş daha çıktı ve süt dişlerimi çektim tel takmadan dişlerimi düzeltebilirmiyim?

 21. 455
  dt.fnur Says:

  Yeri ve pozisyonu uygunsa yerine gelir.

 22. 454
  Sima Says:

  Merhaba Ben gereken süt dişlerimi çektirdim normal geldiler ancak köpek dişimin birisi Yukarıdan geldi. Ancak gelecek yeri var sıkıştıran bir dişte yok . Gelmesi gereken bir diş. Gelmesi gereken yeri de uygun. Yukarıda kalmaz demi? Doktora gittim biraz dışarı da kalır yerine gelir üzerine arada bastır diş kemikleri sabit değildir dedi. Ama size sormak istedim yerine gelir demi ? Gerçekten psikolojim bozuldu. Gülmeye devam etmek istiyorum yardım edin.

 23. 453
  dt.fnur Says:

  Korkulacak hiç bir şey yok, doktora gittiğinizde bunu kendinizde faredeceksiniz zaten.

 24. 452
  can Says:

  Merhaba, ben Can, sanırım yarıdan çoğumuzun sorunu aynı köpek dişinin üstünde diş çıkması ben 15 yaşındayım ve benimde sol köpek dişimin üstünde diş çıktı diş kendini tamamen belirginleştirdi diş kemerimde çok kötü bi görüntü yaratıyor, gülünce belli oluyor sadece bende bu yüzden ağzımı kapatarak gülüyorum şimdi alttaki süt dişim sallanıyor sanırım yarın bir gün kopar,dişçiye süt dişimi çektikten sonra gitmek istiyorum ama çok korkuyorum birde dolgu yapılması gerekiyor sizce bu korkumu nasıl yenebilirim ?

 25. 451
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Dişlerinize tek takılarak dişlerinizin hareket etmesi sağlanır ve dişler istenildiği gibi pozisyonlandırılabilir.

 26. 450
  misafir Says:

  Ben rabia 13 yaşındayım köpek dişimin üstünde fiş çıktı ve doktora gittim dişimin kaydıracağını söyledi ve arka taraftan diş çekip köpek dişimin üstünde çıkan dişimi oraya yerleştiricekmiş nasıl oluyor acaba ????

 27. 449
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir. Diğer sikayetlerinizin durumu muayene sonrası değerlendirilebilir.

 28. 448
  Tunahan Şahin Sarı Says:

  Merhaba ben 12,5 yaşındayım bir dişim yamuk (içe doğru).Diğer dişim ise üstten çıktı (Bu iki dişte kesici dişler) Bunun dışında bundan sonraki süt dişlerim çıkarken çok sorun yaratıyor.Genellikle dışa doğru değil içe doğru sallanabiliyor.Ayrıca çıkarken çok zorlamam gerekiyor hemde uzun süredir sallanan bir dişi çocukken hiç böyle bir problemim yoktu , her diş normal şekilde çıkıyordu.Ben asıl bunun sonrada devam etmesinden korkuyorum.Sanırım çenemde yeni dişler için yer yok.Ama küçükken bütün süt dişleri ağzıma sığıyordu.Ha birde üstteki dişi alta alabilirmiyiz ? Doru düzgün gülemiyorum.İnsanların arasına bile çıkmaktan korkuyorum.Her türlü acıya razıyım yeterki dişlerim düzlesin.Şimdiden saolun…

 29. 447
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile düzelebilir. Doktorunuza tekrar başvurun.

 30. 446
  sebile Says:

  merhaba 11 yaşında üst sağ damaktan diş çıktı ve geçen yıl doktora gittim altındaki diş çekildi yerine oturması için. hala düzelmedi ne yapabilirim?

 31. 445
  dt.fnur Says:

  Ağzınızdaki bütün süt dişleri değiştikten sonra tel tedavinize başlanır. Yani önce varsa süt dişleriniz çekilir, sonrada tel takılır.

 32. 444
  duygu Says:

  Merhaba ablacım,Ben 12 yaşındayım süt dişlerim çıktı ve yerine yenileri geldi.Kesici dişlerimden üstteki 2 tanesinin yanındaki dişin üsünde bir diş çıktı alttaki dişlerdende bazıları bozuk(eğri) sizce tel mi takılmalı? 1 sene öncesinde doktor bana arkadaki dişleri çekicez dişlerin tamamlanınca demişti.Yani dişim çekilcekmi yoksa tel mi takılcak

 33. 443
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Büyüme gelişiminiz tamamlanmadığı için çekilirse yerine ancak geçici diş yapılabilir. 2-3 yıl sonra geçici dişlerin yerine esas yapılması gereken tedavi yapılabilir.

 34. 442
  serap Says:

  Mrb benim bir tane ana dişim çürük üst damağımda iki tane ana dişim daha çürük ikisine dolgu yapılabilirmiş dedi doktor başka bir doktora gittiğimde 3 nunde çekilmesi gerekiyor dedi 17 yaşındayım eğer dişler çekilirse yerine diş konur mu çünkü yemek yediğim dişlerim ayrıca boşluk olması yamukluk yapar .yorumuzu bekliyorum teşekkürler..

 35. 441
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden bir şey söylemek pek mümkün değil. Ama eğer düzeltilebilecek bir durum varsa yaşınız itibariyle en uygun tedavi ortodontik tedavi yani tel takılarak dişlerinizin düzeltilmesi.

 36. 440
  Ali izzet Says:

  Doktor abla ben 17 yasindayim sag ust tarafta bir dis cikti ve gulusumu felan bozuyo rahat gulemiyorum kotu gozukuyo butun dislerim gayet guzel ama bir tek o bozuyo muayene icin ozel hastaneye gittim bisey yapilmadi ve ordan devlet hastanesine gittim onlarda bisey yapmadi disim iyicene uzadi arkadan dis cekilcek felan diyor bu telden baska duzelme sansi yokmu

 37. 439
  dt.fnur Says:

  Evet.

 38. 438
  hasan Says:

  Hocam merhaba ben 18 yasındayım. Köpek dişimin üzerinde diş çıkıyor ve alttaki diş süt dişi değil muayene şart mı sizce

 39. 437
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurmalısınız.

 40. 436
  Sena Says:

  Ben 12me girmek üzereyim normal dişimin üzerinden diş çıkıyo ne yappalıym

 41. 435
  dt.fnur Says:

  Ne yapılacağına karar vermek için önce muayene eder, sonra yapılacakları anlatır, eğer velin onaylarsa gerekli işlemleri yapar. Yazdıklarınızdan problemin ne olduğu anlaşılmıyor.

 42. 434
  mehmet emin Says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım gömülü(kök) dişlerimin altından diş geliyor doktora gitsem acaba ne yapar?

 43. 433
  dt.fnur Says:

  Dişin kendi kendine çıkacak konumdaysa tel takılmaz. Tel takılması gerekiyorsa yapılacak tedaviye göre süre değişir.

 44. 432
  Gupse Beyza Says:

  merhaba yaşım 12 köpek dişim sallanmadığı halde üstünden diş çıktı araştırdığıma göre süt dişini çekecekler ve tel takılacak peki sizce tel ne kadar süre durur ?

 45. 431
  dt.fnur Says:

  Evet tel tedavisi gerekiyor. Tel takılırken acımaz ama dişlerinizin hareketi esnasında hafif ağrılarınız olabilir.

 46. 430
  sedefgül Says:

  merhaba benim üst damagımdan 2 diş cıkıyor ve cok cirkin gözüküyor diş telli tedvisimi gerekiyor yaşım 13 gerekiyorsa tel taktırırken acıyomu

 47. 429
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Korkacak bir hiç bir şey yok. Nasıl o doktora muayene olduysanız aynı şekilde de ortodontis doktora muayene olacaksınız. Tedavi yada çekim öyle sandığınız gibi acılı bir işlem değil.

 48. 428
  Ayşe Says:

  Meraba hocam bn 15 yaşındayım
  benim sol üst önden diş çıkıyor 1sene oldu dün doktora gittim dişim iki dişin arasında çıkıyor sağdaki dişim süt dişim olmadığından birdaha yerine baska bir diş gelmez dedi soldaki ise süt dişim olduğundan yerine birdaha geliceginden. Olma dedi ya üstki dişi söküp alıcaklar Yada alttaki dişi çekecekler dedi. Bir ortodontist doktor görsün dedi ama bn hala korkuyorum kimseye gitmedim napıcam bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

 49. 427
  dt.fnur Says:

  Sallanan dişiniz çekilir.

 50. 426
  akın Says:

  adım akın dişimin üstünde diş çıktı dişim sallanmıyor buna bir çözüm varmı

 51. 425
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurursanız süt dişiniz çekilir acımadan.

 52. 424
  ismail Cibik Says:

  Ben 10 yaşındayım köpek dişimin altından dış çıkıyor ama köpek dişimi sallayınca acıyor ne yapmalıyım?

 53. 423
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi olmanız gerekiyor. Yani dişlerinize tek takılarak düzeltilecek. Korkulacak herhangi bir durum yok. Başka türlü düzelme şanşı yok dişlerinizin.

 54. 422
  cansel Says:

  merhaba. ben 15 yaşındayım. üst çenemde ki sağ köpek dişimle ön dişim arasında bi diş çıktı. muayene oldum ve fazla diş olduğu söylendi. bu yüzden ön dişlerim sola kaydı ve sağda ki ilk köpek dişimde minik bir kırılma oldu. Ve üst çenem ile alt çenem eşit kapanmakta. kötü görüntüsü beni çok rahatsız ediyor napmalıyım? Tel kullanmaktan korkuyorum.

 55. 421
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Muayene etmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ama diğer sallanan dişinizin altında da diş varsa eğer çekilirse bu seferde onun yerine gelecek olan diş yer sıkıntısı çekebilir. Bir diş hekimine muayene olursanız sizi bilgilendirecektir.

 56. 420
  Aleyna Says:

  Merhaba. Benim üst çenemde sağ ön dişimin yanındaki dişim saklanıyordu bem de çektim amaüstten diş çıktı altı biraz boş onun yanındaki de sallanıyor eğer o sallanan dişimi çekersem o üstteki diş yerine iner mi?

 57. 419
  dt.fnur Says:

  Tabiki çaresi var. Ama ne yapılacağına karar vermek için dişlerinizin durumunu muayene etmek gerekiyor.

 58. 418
  akın Says:

  adım akın yaşım 15 dişimin üstünde diş çıktı gülüşümün bozulmasını istemiyorum buna bir çare varmıdır

 59. 417
  dt.fnur Says:

  Süt dişinin çekilmesi gerekiyor, en kısa zamanda. Aksi takdirde ön dişleri bozuk çıkar.

 60. 416
  ihsan Says:

  Mrh hocam,6 yaşında ki oğlumun ön süt dişleri daha bebekken çürümeye başladı.daha sonra diş etinde bezelye büyüklüğünde şişmeler oldu.4,5 yaşındayken çukurova ünv.ne götürdüğümde daha yaşının küçük olduğunu çürümüş olan süt dişlerinin çekilemeyeceğini söylediler, ama şimdi ise ön üst dişinin arkasından agzın iç kısmından diş geldiğini gördüm. ne yapmamız gerekiyor çok zor durumdayız lütfen yardımcı olabilirmisiniz, saygılarımla…

 61. 415
  dt.fnur Says:

  Diğer dişlerinizin de durumuna göre süre değişir, 3ayla 2 yıl arasında.

 62. 414
  aysel Says:

  yandaki süt dişlerim yok yani üstten çıktı altta diş olmayınca konusunca kötü duruyor 15 yasındayım asagı inmesi için tel takılcak inmesi için altta yer var ne kadar sürede dişlerim asağıya iner diğer dişlerimin hizasına gelir

 63. 413
  dt.fnur Says:

  Bir dişhekimine başvurursanız dişleriniz kontrol edilip gereken yapılır.

 64. 412
  tarkan Says:

  12yaşındayım 1 dişim üstten çıktı ne yapmalıyım

 65. 411
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine olmaktan başka çareniz yok. Ne kadar geç giderseniz o kadar zararlı çıkarsınız. Korkacak hiç bir şey olmadığını gittiğiniz zaman sizde anlarsınız.

 66. 410
  feyza Says:

  merhaba benim adım feyza yaşım 12üst damağımda dişimin üstünden diş çıktı hemde bitane değil 3 tane birden napmalıyım dişçiden çok korkuyor ve acıya dayanamıyorum lütfen yardım edin iğnedende korkuyorum!

 67. 409
  dt.fnur Says:

  Dişinizin çıkması için ortodontik tedavi gerekiyor. Yada dişiniz ameliyatla çekilip boşluğa implant yada porselen köprü kaplama yapılabilir. Ama ben ortodontik tedaviyi tavsiye ederim.

 68. 408
  çınar Says:

  Merhaba Doktor Hanim.Yaşım 21 sol ust kkısımda kökü dışarda olan süt disimi cekti doktor.kopek disim sut disinden dolayi yerlesemeyip yatay capraz pozisyonda ucu alt disime degiyor.doktor sut disin yerine gelir mi bilemem dedi.ortodonti tedavisi onerdi fakat cagri merkezinde calistigim icin bana uygun degil ne yapabilirim alternatif olarak?

 69. 407
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 70. 406
  enise Says:

  benim dişimin üzerine diş çıkıyo ama alttaki dişim azıcık sallanıyo.ne yapmam lazım .çekmezler değilmi

 71. 405
  dt.fnur Says:

  Süt dişi oladabilir olmyada bilir. Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 72. 404
  seda Says:

  Ben 11 yaşındayım sağ arka tarafta bi dişim cürudu ve kirildi o diş süt dişimi ? Şu anda hic sallanmiyor ve çok azcik bi agri var

 73. 403
  dt.fnur Says:

  Sallanan diş süt dişiyse ve sadece dişeti tutuyorsa iğne yapılmadan da çekilebilir.

 74. 402
  Enise Says:

  benim dişimin üzerine diş çıkıyo ama alttaki diş azıcık sallanıyo. Ne yapmam lazım doktora gitsem iğne yapmazlar değilmi dişime. ne olur yardım edin…

 75. 401
  dt.fnur Says:

  Çektirmek istiyorsanız bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor. çektirmek istemiyorsanız ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir.

 76. 400
  okan Says:

  ben 14 yaşımdayım . sol üst köpek dişimin üstünden diş çıktı . üstten çıkan dişimin altındaki süt diş deil . dişim sallanmıyo . o dişi almak için napmalıyım .

 77. 399
  dt.fnur Says:

  Bahsettiğiniz işlemler bir iki günde biter. Tedavi süresi bir kaç yılı bulabilir.

 78. 398
  özge Says:

  tel tedavisine simdi baslansa diş ölçü alma takma filan kaç ayı bulur

 79. 397
  dt.fnur Says:

  Dişiniz zamanından önce çekildiyse köklü olması normal. Diş gelip gelmeyeceğini flim olmadan bilemem malaesef. Ama ortodontik tedavi görüyorsanız zaten doktorunuz orada diş olup olmadığını biliyordur ve tedavinizi ona göre planlamıştır.

 80. 396
  nermin Says:

  Öncelikle ben 14 yaşındayim bahsettkleri ibi diş etinin. Baya üstünden diş çıktı 2 yandan da bunu gören doktor ortadontik tedavi görüyorum zaten işte şey dedi daha süt disim sallanmiyor du cektiler ama kökü ile geldi diğer dişlerim hiç öyle gelmedi acaba ordan bir daha diş cikmayacak mi orası boş duruyor. Lütfen diş doktoruna gidin demeyin. Teşekkürler Gittim zaten yardımcı olun

 81. 395
  dt.fnur Says:

  Her ikisi de olabilir, dişlerinizin durumunu görmek gerekiyor. Süt dişi varsa çekilir, daimi dişler üst üste geliyorsa tel takılarak düzeltilir.

 82. 394
  Ece Says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım üstten 2 dişim çıkıyor çekilir mi? yoksa telmi takılır

 83. 393
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile yani tel takılarak dişleriniz düzeltilebilir.

 84. 392
  çağalar Says:

  ben 13 yaşındayım süt dişim hgep çekildi yenileri çoktan çıktı ama üstten diş çıkıyor ve dişlerim çapraz ve kırık gülüşüm bozuldu ne yapmam gerek yardım edin :(

 85. 391
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile yani tel takılarak düzeltilir.

 86. 390
  şule Says:

  merhaba benim köpek dişim sallanıyordu ve çıktı bu dişimin üzerinden 1yıl geçti ama çıkmamıştı köpek dişimin sağ ve sol yanındaki dişler arayı kapatmak için birleşiyordu tam köpek dişim çıkacak iken yer bulamadı ve üst taraftan çıktı dişim nasıl düzelir (yaş 13)

 87. 389
  dt.fnur Says:

  1-2 ay içinde yada daha kısa bir süre içinde düzelir.

 88. 388
  ezgi Says:

  evet yer yeterli peki bunu göz önünde tutarsak süt dişlerimin aşagı inmesi ne kadar sürer ve tel ne kadar durar bide 16 yasındayım :D

 89. 387
  dt.fnur Says:

  Evet tedaviden yanıt alabilirsiniz.

 90. 386
  Meriç Says:

  Hocam merhabalar;
  24 yasındayım. 15-16 yaşımdayken Sol ust kısımda Fist premolar üstüne kanin dişim çıktı.Dıs hekimine gittigimde çene yapımın kücük olmasından dolayı ust uste binmenin yasandigini soyledi. Fist premolari çekip kanin i onun yerine kaydırmak suretiyle, bu yaştan sonra ortodontik tedaviye acaba yanıt alabilir miyim? Tesekkürler

 91. 385
  dt.fnur Says:

  Yer yeterli büyüklükteyse sürmez. Ama yer darsa uzun sürer.

 92. 384
  ezgi Says:

  ama benim süt dişim üstten çıktı altta diş yok ve yer açık sadece aşağı inmesi için takılcak buna görede 1 yıl sürermi

 93. 383
  dt.fnur Says:

  Telin rengine süre değişmez. Ama arkadan takılırsa tedavi uzayabilir.

 94. 382
  ezgi Says:

  bide sanırım dişin arkasına takılan diş telleri varmıs üstten gelen dişimin aşağı inmesi için oda uygulanabilirmi ve 1 yıldan az sürede üstten gelen dişlerim aşagı inmezmi gerçekten ve metal veya beyaz diş teli arasında süre farkı olurmu biraz bilgi verirmisiniz bu konu hakında lütfen

 95. 381
  dt.fnur Says:

  Aşağı inebilmesi için yer açılması gerekiyor, o yüzden tedavinizin kısa süreceğini sanmıyorum. Ama yine de ne kadar süreceğine muayene sonrası daha net karar verilebilir.

 96. 380
  ezgi Says:

  hmm aşagı inmesi okadar uzun sürermi sadece yerine oturmıycakmı

 97. 379
  dt.fnur Says:

  Olmaz.

 98. 378
  Necati Says:

  Ben Necati,bir disimin üstünden bir dis daha çıktı ve doktora muayene ettirip çektiler. çekilen disimin üstünden çıkan disimin çekilen disimin yerine geleceğini söylüyolar.Ama ben o dis oraya geçmeden önce çekilen disimin altından bir diş daha çıkmasından korkuyorum.Sizce böyle bir şey olabilir mi?

 99. 377
  dt.fnur Says:

  Beyaz renkli olanı da var. Yinede ağzınızda bir tel olduğu belli olur. En az 1 yıl sürer.

 100. 376
  ezgi Says:

  ben 15 yasındayım diş teli sadece metal renklimi olur beyaz falanda varmıdır tellerimin belli olmasını istemiyorum çünkü sadece metal seçenek mi var vede benim üstekki dişlerimin inmesi için takılacak tahmininiz kaç yıl durur tellerim

Sayfalar: [5] 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply