Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır.
Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Diş Hekimi Fatma Nur Kuyucu ÇELİK

Dişimin Üstünden Diş Çıktı

Gönderen: dt.fnur  :  Kategori: -Süt Dişleri

Soru: Ben 14 yaşındayım. Dişimin üstünde bir diş daha çıktı. Fakat altındaki sallanıyor, ne yapmalıyım? Başka bir dişim de yeni çıkıyor, gülüşümün bozulmasını istemiyorum.

Cevap: Eğer ağzında hala süt dişlerin duruyorsa öncelikle onların çekilmesi gerekiyor ve muhtemelen sallanıyor dediğin diş süt dişidir. Sonrasında eğer dişlerin sıralamasında bir problem varsa, çapraşıklık, yamuk sürmesi gibi mesela, ortodondik tedavi (tel takılması) görerek düzelttirebilirsin dişlerini.

414 Responses to “Dişimin Üstünden Diş Çıktı”

Sayfalar: [5] 4 3 2 1 » Show All

 1. 413
  dt.fnur Says:

  Bir dişhekimine başvurursanız dişleriniz kontrol edilip gereken yapılır.

 2. 412
  tarkan Says:

  12yaşındayım 1 dişim üstten çıktı ne yapmalıyım

 3. 411
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine olmaktan başka çareniz yok. Ne kadar geç giderseniz o kadar zararlı çıkarsınız. Korkacak hiç bir şey olmadığını gittiğiniz zaman sizde anlarsınız.

 4. 410
  feyza Says:

  merhaba benim adım feyza yaşım 12üst damağımda dişimin üstünden diş çıktı hemde bitane değil 3 tane birden napmalıyım dişçiden çok korkuyor ve acıya dayanamıyorum lütfen yardım edin iğnedende korkuyorum!

 5. 409
  dt.fnur Says:

  Dişinizin çıkması için ortodontik tedavi gerekiyor. Yada dişiniz ameliyatla çekilip boşluğa implant yada porselen köprü kaplama yapılabilir. Ama ben ortodontik tedaviyi tavsiye ederim.

 6. 408
  çınar Says:

  Merhaba Doktor Hanim.Yaşım 21 sol ust kkısımda kökü dışarda olan süt disimi cekti doktor.kopek disim sut disinden dolayi yerlesemeyip yatay capraz pozisyonda ucu alt disime degiyor.doktor sut disin yerine gelir mi bilemem dedi.ortodonti tedavisi onerdi fakat cagri merkezinde calistigim icin bana uygun degil ne yapabilirim alternatif olarak?

 7. 407
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 8. 406
  enise Says:

  benim dişimin üzerine diş çıkıyo ama alttaki dişim azıcık sallanıyo.ne yapmam lazım .çekmezler değilmi

 9. 405
  dt.fnur Says:

  Süt dişi oladabilir olmyada bilir. Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 10. 404
  seda Says:

  Ben 11 yaşındayım sağ arka tarafta bi dişim cürudu ve kirildi o diş süt dişimi ? Şu anda hic sallanmiyor ve çok azcik bi agri var

 11. 403
  dt.fnur Says:

  Sallanan diş süt dişiyse ve sadece dişeti tutuyorsa iğne yapılmadan da çekilebilir.

 12. 402
  Enise Says:

  benim dişimin üzerine diş çıkıyo ama alttaki diş azıcık sallanıyo. Ne yapmam lazım doktora gitsem iğne yapmazlar değilmi dişime. ne olur yardım edin…

 13. 401
  dt.fnur Says:

  Çektirmek istiyorsanız bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor. çektirmek istemiyorsanız ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir.

 14. 400
  okan Says:

  ben 14 yaşımdayım . sol üst köpek dişimin üstünden diş çıktı . üstten çıkan dişimin altındaki süt diş deil . dişim sallanmıyo . o dişi almak için napmalıyım .

 15. 399
  dt.fnur Says:

  Bahsettiğiniz işlemler bir iki günde biter. Tedavi süresi bir kaç yılı bulabilir.

 16. 398
  özge Says:

  tel tedavisine simdi baslansa diş ölçü alma takma filan kaç ayı bulur

 17. 397
  dt.fnur Says:

  Dişiniz zamanından önce çekildiyse köklü olması normal. Diş gelip gelmeyeceğini flim olmadan bilemem malaesef. Ama ortodontik tedavi görüyorsanız zaten doktorunuz orada diş olup olmadığını biliyordur ve tedavinizi ona göre planlamıştır.

 18. 396
  nermin Says:

  Öncelikle ben 14 yaşındayim bahsettkleri ibi diş etinin. Baya üstünden diş çıktı 2 yandan da bunu gören doktor ortadontik tedavi görüyorum zaten işte şey dedi daha süt disim sallanmiyor du cektiler ama kökü ile geldi diğer dişlerim hiç öyle gelmedi acaba ordan bir daha diş cikmayacak mi orası boş duruyor. Lütfen diş doktoruna gidin demeyin. Teşekkürler Gittim zaten yardımcı olun

 19. 395
  dt.fnur Says:

  Her ikisi de olabilir, dişlerinizin durumunu görmek gerekiyor. Süt dişi varsa çekilir, daimi dişler üst üste geliyorsa tel takılarak düzeltilir.

 20. 394
  Ece Says:

  Merhaba ben 14 yaşındayım üstten 2 dişim çıkıyor çekilir mi? yoksa telmi takılır

 21. 393
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile yani tel takılarak dişleriniz düzeltilebilir.

 22. 392
  çağalar Says:

  ben 13 yaşındayım süt dişim hgep çekildi yenileri çoktan çıktı ama üstten diş çıkıyor ve dişlerim çapraz ve kırık gülüşüm bozuldu ne yapmam gerek yardım edin :(

 23. 391
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile yani tel takılarak düzeltilir.

 24. 390
  şule Says:

  merhaba benim köpek dişim sallanıyordu ve çıktı bu dişimin üzerinden 1yıl geçti ama çıkmamıştı köpek dişimin sağ ve sol yanındaki dişler arayı kapatmak için birleşiyordu tam köpek dişim çıkacak iken yer bulamadı ve üst taraftan çıktı dişim nasıl düzelir (yaş 13)

 25. 389
  dt.fnur Says:

  1-2 ay içinde yada daha kısa bir süre içinde düzelir.

 26. 388
  ezgi Says:

  evet yer yeterli peki bunu göz önünde tutarsak süt dişlerimin aşagı inmesi ne kadar sürer ve tel ne kadar durar bide 16 yasındayım :D

 27. 387
  dt.fnur Says:

  Evet tedaviden yanıt alabilirsiniz.

 28. 386
  Meriç Says:

  Hocam merhabalar;
  24 yasındayım. 15-16 yaşımdayken Sol ust kısımda Fist premolar üstüne kanin dişim çıktı.Dıs hekimine gittigimde çene yapımın kücük olmasından dolayı ust uste binmenin yasandigini soyledi. Fist premolari çekip kanin i onun yerine kaydırmak suretiyle, bu yaştan sonra ortodontik tedaviye acaba yanıt alabilir miyim? Tesekkürler

 29. 385
  dt.fnur Says:

  Yer yeterli büyüklükteyse sürmez. Ama yer darsa uzun sürer.

 30. 384
  ezgi Says:

  ama benim süt dişim üstten çıktı altta diş yok ve yer açık sadece aşağı inmesi için takılcak buna görede 1 yıl sürermi

 31. 383
  dt.fnur Says:

  Telin rengine süre değişmez. Ama arkadan takılırsa tedavi uzayabilir.

 32. 382
  ezgi Says:

  bide sanırım dişin arkasına takılan diş telleri varmıs üstten gelen dişimin aşağı inmesi için oda uygulanabilirmi ve 1 yıldan az sürede üstten gelen dişlerim aşagı inmezmi gerçekten ve metal veya beyaz diş teli arasında süre farkı olurmu biraz bilgi verirmisiniz bu konu hakında lütfen

 33. 381
  dt.fnur Says:

  Aşağı inebilmesi için yer açılması gerekiyor, o yüzden tedavinizin kısa süreceğini sanmıyorum. Ama yine de ne kadar süreceğine muayene sonrası daha net karar verilebilir.

 34. 380
  ezgi Says:

  hmm aşagı inmesi okadar uzun sürermi sadece yerine oturmıycakmı

 35. 379
  dt.fnur Says:

  Olmaz.

 36. 378
  Necati Says:

  Ben Necati,bir disimin üstünden bir dis daha çıktı ve doktora muayene ettirip çektiler. çekilen disimin üstünden çıkan disimin çekilen disimin yerine geleceğini söylüyolar.Ama ben o dis oraya geçmeden önce çekilen disimin altından bir diş daha çıkmasından korkuyorum.Sizce böyle bir şey olabilir mi?

 37. 377
  dt.fnur Says:

  Beyaz renkli olanı da var. Yinede ağzınızda bir tel olduğu belli olur. En az 1 yıl sürer.

 38. 376
  ezgi Says:

  ben 15 yasındayım diş teli sadece metal renklimi olur beyaz falanda varmıdır tellerimin belli olmasını istemiyorum çünkü sadece metal seçenek mi var vede benim üstekki dişlerimin inmesi için takılacak tahmininiz kaç yıl durur tellerim

 39. 375
  dt.fnur Says:

  Vakit kaybetmeden ortodontik tedavi yani tel tedavisi görmeniz gerekiyor. Alt çenenizin daha önde olması bu şekilde önlenebilir ve diğer problemleriniz de giderilir.

 40. 374
  Tuğba Says:

  Merhaba 16 yaşındayım benim üst dişim aralıklı ve alttaki dişleriminde gitgide aralığı oluyo önceden alttakinde yoktu.Ve benim alt dişlerim üst dişlerimin önünde dişlerim için ne yapılabilir o aralık gidermi tel veya başka bi yöntemle ??

 41. 373
  dt.fnur Says:

  Köpek dişinin çekilmesini çok tercih etmeyiz o yüzden tel tedavisi ile köpek dişiniz olması gerektiği gibi konumlandırılır. Bu esnada eğer diğer dişiniz içinde yer varsa o da olması gerektiği konumlandırılır. Eğer yer yoksa tel takılmadan önce çekilecek olan dişler çekilir, daha sonra tel takılır.

 42. 372
  kursad002 Says:

  doktora gittiğimde eğer alttaki disi çekersem güzel görünmez dedi. yani önce tel takıp ondan sonramı alttaki dis çekilecek lütfen cevabını verir misiniz ? );

 43. 371
  dt.fnur Says:

  Gelen dişin ve köpek dişinizin durumuna göre tedavi yöntemi belirlenir. Muayene sonrası ne yapılacağına karar verilebileceği için bir diş hekimine muayene olmanız uygun olur.

 44. 370
  kursad002 Says:

  merhaba, benim köpek disimin üstünden bir dis daha geldi nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır biraz bilgilendirir misiniz ? :)

 45. 369
  dt.fnur Says:

  Dişiniz muhtemelen süt dişidir ve çekilmesi gerekir.

 46. 368
  Necati Says:

  Peki tel dısında baska bır yöntem yok mu?

 47. 367
  Necati Says:

  Ben Necati,10 yaşındayım.Azı dişimin üstünden bir diş daha çıkıyor.Ne yapmalıyım?Dişimi çektirmek istemiyorum,umarım çektirmek yerine başka bir tedavi yöntemi vardır :-(

 48. 366
  dt.fnur Says:

  Yer darlığından dolayı çıkmıyor olabilir. Tel takılarak düzgün çıkması sağlanabilir.

 49. 365
  büşra Says:

  Pardon sut disim deil 2 tane on disimin yaninda 1 tane daha var ama onun yanindaki bos kopek disim oluyo sanirim su an orasi bos cikmasi için ne yapmaliyim

 50. 364
  büşra Says:

  Merhaba ben 18 yasindayim sut disimin uzerinden bi dis daha cikti o yuzdn sut disim cekldi ama su an üstteki dis cikmiyo doktor cikmasi asagi dogru elinle cek ddi ama 3 aydir hala cikmiyo disimin orasi cok kotu duruyo boş oldugu icin lütfen bna yardimci olun.

 51. 363
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Tel takılması gerekiyor. Flimde gözüken dişleriniz zaten değişmiştir. Artık bu dişlerinizin yerine başka dişler çıkmayacak.

 52. 362
  mevsim Says:

  Merhaba 16yaşındayım 10-11yaşlarında doktor bir film çekmemi söylemişti bizde çektirmiştik ve bütün dişlerinin üstünden tekrar diş geldiği görünüyordu filmde ozamanlar bunun için herhangi birşey yapmamıştık şuanda köpek dişlerim çok geldi.biri geldi ama biraz önde ve diğeri de arkan geliyor konuşmaktan ve gülmekten çekiniyorum çünkü güzel bir görüntü oluşturmuyor.birdoktara gözüm ama doktor bana tel taktırmamı ssöyledi biraz saçma buldum çünkü filmde hepsinin üstünden tekrara diş çıkıyordu.. Peki ne yapmam gerekiyor biraz kapsamlı bilgi verirseniz sevinirim hocam…..

 53. 361
  dt.fnur Says:

  Tel takılarak dişiniz sürdürülebilir. Bebebğinize bir zararı olmaz.

 54. 360
  Erhan Alagoz Says:

  Mrh süt disim curudu içi boş şimdi onu çektirip köpek dişini çıkarmak uzun gerek ama işlem nasıl oluyor artı emziriyorum bebeğim var sakıncası olur mu

 55. 359
  dt.fnur Says:

  Süt dişiyse çekilmesi gerekir.

 56. 358
  dilara Says:

  merhaba ben 11 yaşındayım. dişimin üstünden diş çıkıyor. alttaki dişte azıcık sallanıyor . sizce onun çektirilmesimi gerekir ?

 57. 357
  dt.fnur Says:

  Tel takılarak dişleriniz düzeltilebilir.

 58. 356
  murat başıbüyük Says:

  mrb . benim köpek dişimin üstünden bi diş çıkmıştı 2 yıl kadar oldu. 20 yasındayım . nasıl tedavi olabilirim..?

 59. 355
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor. Eğer çürükten dolayı oluşan bir et parçasıysa çürük temizlenip dolgu yapılması gerekir. Bu esna da et parçası da alınır. Geçmiş olsun.

 60. 354
  ceylin Says:

  Merhaba ben 15 yasindayim ust sag tarftaki bir disimin icinden et gibi bir sey cikti dilimle oynayabiliyorum cok
  Ta korkuyorum bazen icindeki et disina cikip biraz sertlesiyor ve uzerine basinca agriyor diciye gitmekten de korkuyorum
  Disciye gidersem nasi bi tedavi uygular simdiden tesekrler

 61. 353
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine muayene olursanız dişinizin durumu değerlendirilip ona göre ne yapılacağına karar verilir.

 62. 352
  eren Says:

  Merhaba ben15 yasima grdim ama hala bir tane sut disim cikmadii bu anormal bir durum herhalde ne yapmam gerkir yardimci olurmisunuz

 63. 351
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor. Eğer çürükten dolayı oluşan bir et parçasıysa çürük temizlenip dolgu yapılması gerekir. Bu esna da et parçası da alınır. Geçmiş olsun.

 64. 350
  almila Says:

  Merhaba benim de sag ust arka disimden bi tanesinin icerisinde et parcasi gibi birsey cikti tedavisi nediirr

 65. 349
  dt.fnur Says:

  Ortodontik tedavi ile dişleriniz düzeltilebilir.

 66. 348
  Eren Says:

  Hocam merhaba. Benim köpek dişlerim dişimin üstünden çıktı. Yani diş üstüne diş gibi buna nasıl bir çözüm bulabiliriz lütfen cevabınızı bekliyorum. 16 yasındayım

 67. 347
  dt.fnur Says:

  Diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 68. 346
  Mürşide Says:

  Mrb ben Mürşide 14 yaşındayım . dişimn üstünden diş çıktı ama 4 ,5 yıl önce çıktı . ve diş eti şişmesi problemim var . şişen dişm acıyor ve ağrı yapıyor . hekimden tırsıyorum açıkçası . ne yapmalıym ? :/

 69. 345
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine başvurmanız gerekiyor. Süt dişinizin çekilmesi lazım en kısa zamanda. Aksi takdirde dişiniz düzgün çıkmaz.

 70. 344
  sena Says:

  merhaba ben 13 yaşındayım azı dişimin üstünden diş çıkıyor ayrıca bu azı dişim hala süt dişim bu azı dişi konusunda ne yapabilirim

 71. 343
  sema Says:

  merhaba ben 12 yaşındayım ve azı dişimin üstünden diş çıktı azı dişim sallanmıyor ve ben bu konuda ne yapabilirim

 72. 342
  dt.fnur Says:

  Dişin röntgendeki pozisyonuna ve diş için uygun yer olup olmadığına bağlı olarak değişir çıkıp çıkmayacağı.

 73. 341
  asiye Says:

  merhabalar, 27 yaşındayım. ağzımda süt dişi kalmış sivri köpek dişi. röntgende alttan bir tane daha diş görünüyor. fakat çektirmek istemiyorum ya altındaki yüzeye çıkmazsa diye sizce çıkarmı?
  ayrıca diş eti çekilmesi tedavisi görüyorum.

 74. 340
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Önerebileceğim bir doktor yok.

 75. 339
  hatice Says:

  mrb siz diş doktoruzunuz degilmi ben elbistasnda oturuyorum ve burdaki dişcielr tel takmıyor annemde başka doktorlara güvenmiyor sizin bu konuda önerdiginiz doktor varmıdır

 76. 338
  dt.fnur Says:

  Bildiğim kadarıyla yok. Daha detaylı bilgiyi devlet hastanelerinden alabilirsiniz.

 77. 337
  sedef Says:

  şöyle bir durum vaarmı 15 veya 12 yaş altına diş teli bedavamı

 78. 336
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Küçük diş gerek görülürse çekilebilir. Ama önce diş mi değil mi karar verilmesi gerekiyor. Bir diş hekimine muayene olursanız gerekli işlemler yapılır.

 79. 335
  Tuba Says:

  Merhaba ben Tuba ,
  16 yaşındayım süt dişlerimin hepsi çıktı fakat 5 aydır sağ ön dişimin altında dilime gelen bir sertlık var , diş oldugunu sanıyorum ama o allttakı diş hiç büyümuyor
  sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevınırım dişimin çekılmesını istemıyorum , bu yuzden alttakı o kuçuk diş alınabılırmı :( ? Şimdi’den teşekkürler

 80. 334
  dt.fnur Says:

  Mümkün.

 81. 333
  muhammed Says:

  merhaba ben muhammed 16 yaşındayı köpek dişlerimimn üstünden diş çıktı 1 sene önce doktora gittik o kendine yer acıcak dieye almadı ama kendine yer açmadı altındaki dişlerim süt dişlerim değil üstten çıkan dişin alınması mümükün değilmi ??

 82. 332
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Dişleriniz bozuksa tel takılması gerekiyor. Bu kadar beklemenize rağmen hala düzelmediyse kendi kendine düzelmesi mümkün değil. Ağrı için ilaç kullanmanız gerekiyor. Bunun içinde doktora gitmeniz lazım. Geçmiş olsun.

 83. 331
  rabia Says:

  sagolun ama süt dişlerim cıktı ben 8. sınıfa gidiyorum süt dişleri yerine damagımdan cıktı okul nedeniyle 15 tatili bekliyecegim agrısını kesmesi icin hap suruptan haric igneden haric ne önerirsiniz

 84. 330
  rabia Says:

  merhaba benim üst damagımdan 2 tane vampir dişi, gibi cıktı ve felaket agrıyor ve bu 1 yıldır böyle doktora gittigimde yerine gelir dedi ama 1 bucuk yıla yaklasıyor yerine gelmedi bana öneride bulununn
  annnem de yorumunuza bakıp beni tel taktırmaya götürecekte:)

 85. 329
  dt.fnur Says:

  Muayene etmeden ne yapılacağına tesbit edemeyiz malesef. Eğer üstte ki dişiniz süt dişiyse çekilir, eğer değilse başka tedavilerin uygulanması gerekebilir. Uygun bir zamanınızda bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 86. 328
  AYŞEGÜL Says:

  Merhabalar Benim Dişimin Üzerinde Diş çıktı ve Zaman Bulamadığım İçin Hastaneye gidemedim Ne yapılması Gerektiğle ilgili Bilgi edinmek İstiyorum

 87. 327
  dt.fnur Says:

  Önce muayene ederler. Ne yapılacağını anlatırlar. Sonra da eğer isterseniz gerekli tedavileri uygularlar. İstemezseniz hiç bir işlem yapmazlar. Cerrahi yöntemin gerekip gerekmediğine yada dişinizi çekmek gerekip gerekmediğine muayene sonrası karar verilebilir. Dişinizin verebileceği olası zaralar da muayene sonrası tesbit edilir.

 88. 326
  selin Says:

  dişlerim yüzünden çok kötü hissediyorum rahat gülemiyorum onu bırakın uyuyamıyorum fazladan bir dişim var zararlar ne olur ameliyat gerekirmi ağrı yada çürüme olurmu

 89. 325
  selda Says:

  merhaba ben selda. üstünden bir diş daha gelen azı dişimi çektirmezsem ne olur?(diş bayağı büyüdü) zararlar neler? birşey olurmu? ameliyat gerekirmi?

 90. 324
  pelin Says:

  ama dişçiye gitmekten çok korkuyorum ve şu anda fazlalık bir dişim var ileride ne gibi zararları olabilir. tel için ne yaparlar alttankini normal yollamı çekerler yoksa cerrahi bir yontemlemi… bu sorumuda yanıtlarsanız çok sevinirim.

 91. 323
  pelin Says:

  merhabalar. 16 yaşındayım dişçiden çok korkuyorum. ve çektirince bayılıyorum. benim soldaki azı dişimin üzerinden bir diş daha geldi fakat alttaki dişim sallanmıyor. çok sağlam. yaklaşık 2-3 yıldır orada. psikolojim alt üst oldu. dişçiye gitsem ne yaparlar? cerrahi bir yöntem gerekirmi yoksa iğne ile mi çekerler. çektirmezsem bir zararı olurmu?

 92. 322
  dt.fnur Says:

  Merhaba. Eğer normal olarak inebilecek konumdaysa herhangi bir aparatla hızlandırılmaz. Normal seyrinde inmesi beklenir. Bir kaç hafta içinde bu inme süreci tamamlanır. Ama yer darlığından dolayı boşluğa yerleşemiyorsa o zaman ortodontik tedavi yani tel takılması gerekir.

 93. 321
  Beyzanur Says:

  öncelikle merhabalar ben 15 yaşındayım ve üst köpek dişimin üzerinde diş çıktı diş hekimine başvurdum ve alttaki dişi çektiler üstteki dişimin aşağıya inmesi ortalama ne kadar sürer? çok kötü görünüyor veya bir aparat sayesinde hızlandırılabiliyor mu?

 94. 320
  dt.fnur Says:

  Bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor.

 95. 319
  buse Says:

  merababen 16 yaşındayım benim ön üst dişimin üstünden diş çıktı 3 senedir doktora gitmedim alttaki dişin çıkınca oda onun yerine iner diyolar bekliyim mi yoksa gidip çektiriyim mi sonra bi zararı olurmu?

 96. 318
  dt.fnur Says:

  Dişlerinizin durumunu görmeden süre konusunda bir şey söyleyemeyiz. 1ay da olabilir 1 yılda.

 97. 317
  ecem erdem Says:

  peki üstten gelen diş için tel takıldığı zaman üstten gelen süt dişlerin aşağıya doğru uzaması diğer dişlerinin hizasına gelmesi tahmininiz ne kadar sürer benim sadece üstten gelen dişlerim için tel takılcak üsttten gelen dişlerim diğer dişlerimin hizasına geldiği zaman teli çıkarttırabiliyomuyuz ve dediğim gibi üstten gelen süt dişlerimin diğer dişlerimin hizasına gelmesi tahmininiz ne kadar sürer ve
  15 yasını doldurdum

 98. 316
  dt.fnur Says:

  Nasıl bir tedavi uygulanacağına göre değişir fiyat. Doktorunuzdan fiyat konusunda daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 99. 315
  sedef Says:

  tşk ederim 12 yaşındayım tel taktırırsam fiyatı ne kadar olur

 100. 314
  dt.fnur Says:

  Evet takdırmalısınız. Nasıl bir tel takılacağına dişlerinizin ve damağınızın durumuna göre ve de yaşınıza göre doktorunuz karar verecek.

Sayfalar: [5] 4 3 2 1 » Show All

Leave a Reply