Diş Çekimi Sonrası Ağrı ve Pamukçuk

Diş Çekimi Sonrası Ağrı ve Pamukçuk için 130 yorum

Soru: 2 adet al sağ taraftaki dişlerim çekildi, biri azı dişim diğeri en arkadaki dişim. Biraz zor bir çekim oldu ama cerrahi bir olay olmadı. Sonra kanamam 1-2 saat falan sürüp kesildi. Yanlız 3 gun sürekli şiddetli bir ağrım oldu. Bende doktoruma gittim. Yemek artığı kaçtığı için yara enfeksiyon kapmış dedi ve genel temizliği yapıp oraya ipliksi bir ilaç koydu. Bundan sonra 2 gun daha bekledim. Ağrımda değişiklik olmadı, ağrı devam ediyordu. Tekrar doktoruma gittim. Tekrar bir temizlik yaptı ve yaparken yaranın kapanmasını engelleyen bir kemik olduğunu söyledi ve dolgu makinasıyla kemiği oradan uzaklaştırdı. Benim şuan hala ağrım var. Yaklaşık 6-7 saatte bir ağrı kesici alıyorum, yoksa ağrı inanılmaz rahatsız ediyor. Ben nekadar daha bu ağrıları çekeceğim? Birde dilimde çekimden sonra mantarımsı pamukçuk ve yaralar oluştu, bu normalmidir?

Cevap: Eğer zonklar tarzda ağrılarınız, çekim bölgesinde sıcaklık artışı, kötü koku, kızarıklık varsa ve doktorunuz antibiyotik reçete etmediyse ağrı kesicinin yanında antibiyotik de kullanmanız gerekiyor. Normal şartlarda 3-7 günde ağrılarınızın tamamen geçmesi beklenir. Fakat çekim yarası yiyecek artıkları ve kemik çıkıntısı vede zor bir çekim olması nedeniyle iyileşme sürecine giremeyip iltihaplanmış olabilir. Bu yüzden de yara sağlıklı bir hale gelinceye kadar ağrılarınız olacak malesef. Antibiyotik tedavisi ve uygun sıklıklarda yapılacak pansumanlarla çekim yarasının iyileşmesine yardımcı olunabilir.

Pamukçuk ağız hijyenine dikkat edemediğiniz, ağız içinde kalan yiyecek artıkları yada ağızdaki enfenksiyona bağlı olarak kandidaların çoğalması nedeniyle oluşmuş olabilir. Sık karşılaştığımız bir durum değil fakat bazı hastalarda vucut direncinin düşük olması ve stres-sıkıntıya bağlı olarak oluşabilmekte. Estra bir ilaç kullanmadan kendi kendine geçebileceğini düşünüyorum, temiz bir mendille silebilirsiniz. Fakat geniş bir alana yayılmışsa doktorunuza başvurmalısınız.

130 responses to “Diş Çekimi Sonrası Ağrı ve Pamukçuk

 1. dt.fnur Post author

  Koydukları pamuk hakkında, ne amaçla konduğuna dair herhangi bir fikrim yok.

 2. Tansel

  4 gün önce dişime temizleme yaptırdım ve işlem bittikten sonra ilaçlk pamuk koyuldu ve almanyada olduğum için dillerini konuşamadığım için soramıyorum pamugu cıkartmalımıyım yoksa cekene kadar ordamı kalacak bana çekmeden once temizlicez dediler koydukları pamukla ılgılı bırsey soylenmedı ve dısıme verdıkleri randevu 14 gün sonra nre yapmalıyım lütfen tavsıye

 3. dt.fnur Post author

  Yapılan işlemler doğru. Doktorunuza giderseniz tekrar temizlenip ilaç konabilir. Tuzlu su gargarası yada doktorunuzun tavsiye ettiği başka bir gargarayı kullanabilirsiniz.

 4. Burak

  Merhabalar hocam. 5 gün önce normal çekim 20lik diş çektirdim.2 gün sonra ağrılarım oluyor diye doktoruma tekrar gittim tekrar anestezi uyguladı ve iki ucu iğneye benzeyen birşeyle çekimden boşluk kalan yeri temizledi.oraya bi ilaç koydu karanfil tadında. ant.ve ağr.kesici kullan dedi. Bugün 5.gün sızlar çekilde ama çok dayanamadığım ağrılar oluyor ağr.kesici atıyorum Max. 7saat etki sonrası tekrar aynı ağrı.biraz endişeliyim bana yapılan işlemler doğru mu,gargara yapmalı mıyım var mı önerdiğiniz gargara?

 5. dt.fnur Post author

  Belki çekilen dişinizin yanında yada çevresindeki dişlerde sorun olabilir. Muayene etmek gerekiyor.

 6. Ferdi

  Selam Hocam gecen hafta dişimi çektirdim Çek’imden 2/3 gün sonra ağrıları dinmedi yine doktoruma gittim . Temizlememiz lazım diyip temizledi ve 3 gün geçmesine rağmen halen ağrıyor. Ve soğuk su gargara yaptığımda duruyor hocam yanıyor gibi soğuk su ile temas ettiğinde hemen doruyor yanık gibi ne yapmalıyım hocam nedir bu anlamadım.

 7. dt.fnur Post author

  Zonklar tarzda bir ağrınız varsa antibiyotik kullanmanız gerekebilir. Doktorunuzla görüşebilirsiniz.

 8. burhan

  2 gün önce sağ üst tarafta azı dişimi çektirdim.zor bir çekim oldu.ilk çektirdiğim andan itibaren agrı devam ediyor. İlk gün ateşte yaptı.şu an sadece ağrı kesici aldığım da rahatım.ne yapmalıyım

 9. dt.fnur Post author

  Bahsettiğiniz durumun olup olmadığını anlamak için muayene etmek gerekiyor.

 10. hediye

  merhaba.. 17 gün önce yirmilik dişimin etrafındaki diş eti iltihaplandı. antibiyotik kullanmaya başladım bu sürede enfeksiyon daha da ilerledi çenemi açamaz hale geldim. çok şükür sonra geriledi ve geçti. ama emzirdiğim için bi daha bu duruma gelmek ve ilaç kullanmak istemediğim için enfeksiyonun onayını iki hekimden alarak sol alt yirmilik dişimi çektirdim. çektimez olaydım diyorum çünkü çekimden bir türlü geçene ve ertesi gün daha şiddetlenen ağrılar başladı. ertesi gün doktora gittim çekim yeri iltihap olmuş dedi antibiyotik verildi. kullandım geçmedi arkasından yine gittim yine antibiyotik verildi ama hala geçmeyen ağrı kesicilere cevap vermeyen ağrılarım var. çok kolay bir çekim olmuştu 2 dk bile sürmedi kök kırılması yan dişlere zarar vermiş olması durumu olabilir mi? Artık antibiyotik kullanmak istemiyorum 🙁

 11. Zlf

  Ben 10 gun once dis cektirdim sonra agrilatim durmadi ve şişti aile hekimine gittim 8 tane antibiyotik sabah aksm igne verdi igneler bitti ama hala agrim gecmedi ve sisik var kanal tedavili disti zor cekim olmustu

 12. dt.fnur Post author

  Diş çekimi bebeğe hiç bir şekilde zarar vermez. İçiniz rahat olsun. Çekim yerinizin ağrıması normal. 2-3 gün sonra ağrılarınız hafifler. Hafiflemezse doktorunuzla görüşebilirsiniz.

 13. Hatice

  Meraba Hocam,
  Ben dün saat:12.30 da azı dişimi çektirdim şiddetli ağrım yok fakat yanağım ve yanağımla çektirdiğim dişin arası ağrıyor bide iki yandaki dişlerime vuruyor sızlıyor yeni olduğu içindir değil mi hocam yani geçermi bu ağrıda ayrıca 28 haftalık gebeyim, (7 aylık)
  bu çektirdiğim 2. dişim önceki dişim de 20 lik dişimdi ve 5.5 aylıkken çektirdim,
  etraftaki insanlar beni etkiliyor açıkcası çocuğa çok zararlı olur nasıl çektirdin diyor.
  Fakat ağrılarım çok şiddetli oluyordu ve o stres bebeği daha çok etkiliyordu, sizce doğru kararlarmı almışım, yoksa çektirmese idim daha mı doğruydu şimdiden çok teşekkür ederim.

 14. dt.fnur Post author

  Filmde gözüken bir sorun yoksa birde KBB doktoruna muayene olabilirsiniz. Kulakla ilgili bir sorun olabilir.

 15. Serdar serdar

  Hocam merhaba:
  Yaklaşık 3 yıl önce 2 lik disimi cektirdim.zorlu bir çekim ve iyileşme süreci yaşamıştım,ilk sene sürecin zor olduğunu düşünüp çok üstüne dusmemistim ama ağrı sürekli olmasa da hala ara ara devam ediyor.ağrılar çene bitiş (20lik disin yeri) uzantisi ve kulak arkasına doğru nabız atarmis gibi devam ediyor.bir doktora görundum film çekti bişey yok dedi,sizce sebebi nedir .
  Şimdiden teşekkürler.

 16. dt.fnur Post author

  Uyuşukken dudağınızı ısırmış olabilirsiniz farkında olmadan. O yüzden yara olmuş olabilir. Ağzınızı açamamanız normal, Çünkü aynı anda çok sayıda diş çekilmiş farklı bölgelerden.

 17. Selin selin

  Merhaba 3 gun once 4 tane 20lik disimi cektirdim.agzimi cok fazla acamiyorum.bu normalmidir
  Birde dudagima yakin sag kisimda aft cikti ic kisimda.acaba nedeni nedir.daha once olmamisti boyle birsey
  Simdiden tesekkurler

 18. dt.fnur Post author

  Doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Varsa bir sorun önce ne olduğu tesbit edilmeli.

 19. can özsütçü

  merhaba Fatma Hanım yaklaşık 1.5 sene öncesi sol alt taraftan diş çektirdim .bugün diş olmamasına rağmen zonkluyor ne yapmalıyım

 20. dt.fnur Post author

  Aft çıkmış olabilir. İğne yada çekimle alakalı olmayıp vücut direncinizle alakalı bir durum olabilir. Yinede emin olmak için doktorunuza muayene olmanızı tavsiye ederim.

 21. ebru

  ve durduk yere ağrı olmuyor konuşurkende olmuyor sadece yanağımı oraya değdirince ağrı oluyor

 22. ebru

  10 gün önce diş çektirdim iyidi ağrım felan olmadı bugün iğne vurulan yerde ağrı hissettm baktım küçük biraz iltihap görünüyor diş kısmımda agrı yok sadece igne vurulan yerde sizce neden olmuş olabilir bide 10 gün geçti normal mi çünkü diş yerim ağrımıyor

 23. dt.fnur Post author

  Sıkıntı yok. Beyazlığın iyileşmeye herhangi bir olumlu etkisi yok. Oluşup oluşmaması önemli değil.

 24. ezgi

  merabalar 1hfta 10 gün önce dişimi çektrdm gayet iyi ağrım yok fakat dişimin üstünde beyazlık oluştu sümüksü birşey dün yanlışlıkla onu çekilen yerden çıkarmışım ağrım felan olmadı kırmızı pıhtı duruyor ama beyazlığı çıkardığım için boşluk var ve iltihap olur diye tedirginim tekrar beyazlık olur mu sizce bir sıkıntı varmı teşekkürler

 25. dt.fnur Post author

  İyileşme tam olarak gerçekleşmediyse ağrı yapması normal. İyileşmeyi engelleyecek bir durum olup olmadığı kontrol etmiştir doktorunuz. Normalde 3-4 gün içinde ağrılarınızın büyük oranda hafiflemesi gerekirdi. Eğer halen devam ediyorsa ağrılarınız doktorunuzla tekrar görüşmeniz uygun olur. İltihabi bir durum olabilir.

 26. Kevser

  Merhaba ben 28 ekimde sol alt azi disimi cekdirdim cekim zor oldu 2 igne yapmasina ragmen uyusma olmadi halen agrim devam ediyor dokdora tekrar gittim tekrar temizledi agri kesicilerle duruyorum sizcede agrimin devam etmesi normalmi

 27. dt.fnur Post author

  Doktorunuza tekrar başvurmanız gerekiyor. Normalde ilk 3 günden sonra ağrılar hafiflemeye başlar. Ama sizin çekim yaranız da iyileşme olmadığı için ağrılarınız devam etmiş. İyileşme olabilmesi için de çekim yarasının temizlenmesi gerekiyor.

 28. NİHAL

  iyi çalışmalar, ben 4 gün önce sol alt kesici dişimi çektirdim, çekildikten sonra 3 saat falan kanama devam etti, o günden beri sol alt tüm azılarım ağrıyor diş etim şişmiş durumda ve çekilen dişin oluşturduğu çukurun içi sanırım pamukçuk olmuş, pamukçuktan dolayı yemek yiyemiyorum, sizce pamukçuk ve ağrılarım nekadar zamanda geçer, cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 29. dt.fnur Post author

  Dolgunuz yeniyse normal. Dolgu yapılalı uzun bir süre olduysa doktorunuza tekrar başvurursanız dolgu yenilenir yada kanal tedavisi yapılır.

 30. bahar

  Merhaba disim agridigi icin doktora gittim çürüğünü temizleyip dolgu yapti kanal tedavisi yapmiycam dedi fakat disimde sicaga ve soguga hassasiyet birazda sizi var ne yapmalıyım?

 31. Memet

  Bu 3 gündür dışımı çekmişim ama çok ağrı var ağrı kesici aldığımda gecio fardoben gargara kullansam olurmu acil cvp bekliom

 32. Merve

  tel tedavisi icin alt ve üst azı disim çekildi.yaklasik 4 gündür bir ağrı çektim.Doktorum antibiyotik verdi ağrım azaldı fakat cekilen bölgede aftlar var.Ayrica bogazimda da agri var.Aftin ve agrinin gecmesi için ne önerirsiniz?

 33. dt.fnur Post author

  Tuzlu suyla gargara yapabilirsiniz. Ağrı ve şişlik varsa doktorunuza muayene olmalısınız.

 34. Cemre

  Merhabalar yaklaşık15 gündür dişimi çektirdin sonra şişti ve 4 gündürşişlik indi ama yara kapanması ne yapmalıyım

 35. dt.fnur Post author

  Yandaki dişinizdeki problem tesbit edilip ona uygun bir tedavi uygulanmalı. Doktorunuza başvurmalısınız.

 36. Zlfe

  Merhabalar. Pazartesi günü azı dişimi çektirdim fakat Yanındaki diş ağrımaya başladı. Diş fırçalarken zorlanıyorum çok hassas. Ne yapmalıyım?

 37. dt.fnur Post author

  Yaranın henüz kapanmaması normal. İltihap için doktorunuzla görüşmelisiniz.

 38. Ceren

  Merhaba hocam 4 gün önce dışımı çektirdin şişti iltihaplandı ve yara kapanmadıbunormalmi

 39. dt.fnur Post author

  Doktorunuz temizleyebilir. Zaten belli bir seviyede iyileştikten sonra yiyecek artığı kaçmaz içine.

 40. Arife

  Hocam 5 gün önce sol alt disimi cektirdim hoca dişin de az bir iltahap var ana sorun degil diye cekti 5 gundur agzimin ici iltahapla doldu agrisina dayanamiyorum ne yapmaliyim butun dislerim agrimaya basladi dr ilac vermedi simdiden teşekkür ederim iyi gunler

 41. dt.fnur Post author

  Çekim yarasına pansuman yapılması gerekiyor. Doktorunuza başvurmalısınız.

 42. Arife

  Artı ağzımın içi şiş hocam diğer dislerime ağrısı vurdu ne yapmam lazım iyi geceler

 43. arife

  Hocam azı dişimi çektirdim 4 gün oldu ve iltihaplı çekti dr suan ağrıdan duramıyorum antibiyotik kullanıyorum kulağım çok kötü ağrıyor ne yapmam lazım Sol alt dişim

 44. dt.fnur Post author

  Flim çekilip o bölgenin kontrol edilmesi gerekiyor. Bir çok nedeni olabilir.

 45. ufuk

  selamlar hocam bütün sorulara cevap vermeniz çok hoş. yardımcı olduğunuz için tşkkür ederim. benim sorum yaklaşık 5 6 sene önce sağ üst bölgede elmacık kemiğimin hizasına denk gelen dişimi çektirdim çekim sonrası 10 gün kadar devam eden sorunlar oldu bu sorunu diş hekimi ağız içine sürülen sürülünce o bölgeyi donduran bi kremle halletti. fakat aradan geçen senelere rağmen çekim yerimin dibinde diğer diş köküne doğru haifi bir ağrı var devamlı bu neden olabilir acaba?

 46. Ayşe

  Merhaba benim 2 tane azı dişi çekildi hem sağdan hem soldan üst taraftan. Tel tedavisi nedeniyle. Yemek yiyemiyorum araya kaçtığı an canım yanıyor. Daha cok sıvı seyler tüketiyorum. Ağrısı falan da yok. Tel takıldığı zaman da uzun süre orası boş kalacak benim yemek yeme sorunum hala devam edecek mi yoksa yara kapandığı zaman oraya kaçsa bile acımayacak mı?

 47. dt.fnur Post author

  Dişetiniz zamanla düzelir. Pamukçukkar için doktorunuza başvurabilirsiniz, çekim yarası temizlenir.

 48. Agri ceken

  Merhaba…Üç gün önce azı disimi zorlu bir şekilde çektirdim.. antibiyotik ve ağrı kesici içmeme rağmen agrilarim devam ediyor.. Disimi çekerken parçalara ayırıp cektiginden dış etim kesik bi şekilde ve etrafı beyaz pabucuklar var normal mi ??? simdiden teşekkür ederim…

 49. dt.fnur Post author

  Doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Bilgilenmek istediğiniz konuları doktorunuza sorarsanız size izah edecektir diye düşünüyorum. Muayene etmeden yardımcı olabilmem mümkün değil maalesef.

 50. Derya

  İyi bayramlar dilerim.Gerekeni yapacağını sanmıyorum dişimin dikişini atmadan yolladı o yüzden benim dişimin acısı devam ediyor 2 kutu antibiyotik bitirdim ağrı kesici gargara yapıyorum geçmedi ne yapıcağımı bilemiyorum bugün 13.gün başka doktora gittim dişimin etine tığ gibi birşeyle ilaç koydu beni tam olarak bilgilendirmiyor yaram çok açıldı arkadaşım largopen ilacını al dedi ama güvenemiyorum

 51. dt.fnur Post author

  Evet olabilir. Alveolit de olabilir. doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

 52. Elif

  Merhaba. 3 gün önce sağ üst dişimi çektirdim uyuşukluk hissi gittiğinden beri ağrım geçmedi hala devam ediyo ne uyuyabiliyorum ne bişey yiyebiliyorum acaba iltihap kapmış olabilir mi? Şimdiden teşekkürler

 53. Derya

  Dişim çekilişi 8 gün oldu fakat damağımda dişimin kenarında yara oldu hem diş ağrım hemde yarama katlanamıyorum ilaçlarımda bitti ne yapmalıyım

 54. dt.fnur Post author

  Doktorunuza başvurmanız gerekiyor. İlaç tedavisi yada pansuman gibi ilave tedaviler uygulanabilir.

 55. kübra

  Ben 20lik disimi cektirdim 2gün sonra inanilmaz agrilar basladi sol alt 20lik cektirdim ve sanki sol tarafimi hissetmiyorum cok agriyor basim kulagim cenem ne yapacagimi sasirdim doktor hanim yardim edin rica ediyorum artik gunler haram oldu keyifsizim surekli …

 56. dt.fnur Post author

  Ağrı kesici fayda etmiyorsa ilaç tedavisi gerekir. Doktorunuza başvurmalısınız.

 57. erkan

  yaklaşık bir saat önce dişimi çektirdim ve inanılmaz zonkluyor ağrıyor bu normalmidir

 58. dt.fnur Post author

  Bir kaç gün sızıntı şeklinde kanama olabilir normal. Sigara içmeseniz daha iyi ama istiyorsanız içebilirsiniz. Bir kaç gün pirinç bulgur gibi tanecikli yiyecekler yemeyin. Onun haricinde fazla sıcak soğuk olmamak kaydıyla istediğinizi yiyebilirsiniz.

 59. Kerim

  Hocam öncelikle yıllardır tüm sorulara vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü allah sizden razı olsun. Teşekkür ediyoruz. Benim sorum; saat 19:00’da sol alt çenemden azı dişim cerrahi yöntemle çekildi. Doktor dikiş vs. yapmadı. Kanama geçer dedi elime 3 tane steril gazlı bez parçası verdi. Şu an saat 12 ve hala kanamaya devam ediyor. Gittikçe azalıyor kanama ama hala kanaması normal midir? Yemek yiyemiyorum. Ne yapmalıyım? Bir de sigara kullanabilir miyim canım çok istiyor artık? Teşekkürler şimdiden hocam.

 60. dt.fnur Post author

  Antibiyotiğin yararı olabilir ama öncesinde doktorunuzun kontrol etmesi ve doktor kontrolünde ilaç kullanmanız gerekir.
  Uyuşukluğun etkisi geçerken kaşıntı olabilir.

 61. irem yıldız

  ve hocam dişimin çekildiği an narkozun etkiside geçmemişti ama tatlı bir kaşıntı olmaya başladı dişimde ve o kaşıntı ön diş etlerime doğru yayılıyor

 62. irem yıldız

  hocam merhaba 2 gün öce diş çektirdim fakat yanlış dişi çekti galiba çünkü bir öndeki dişe dilimle temasta bulunduğumda sızlama oluyor dişi çektirmeden önce o bölgede iltihap vardı bunu dt dememe rağmen dişi çekti ve şu anda üst çene kemiğime kadar bir oyuk var oyuğun hemen üzerinde iltihap kitlesi var yanağıma vuruyor ağrısı ayrıca zonklama oluyor iltihap gittikçe yayılıyor antibiyotik kullansam bir yararı olur mu ?

 63. Sultan

  Ben nisanda disimi cektirdim. ama agrim var hem zonklamada var basimi aşağıya egdigimde sanki aşağıya çekiliyor. Geceleri daha sitdetleniyor.

 64. Sultan

  Ben nisanda disimi cektirdim antibiyotik kullandim önce bir disimi cektirdim. Bir kaç gün sonra bu agriyan yeri cektirdim. ama agrim var hem zonklamada var basimi aşağıya egdigimde sanki aşağıya çekiliyor. Geceleri daha sitdetleniyor.

 65. dt.fnur Post author

  İltihap kaynaklı olabilir. Antibiyotiği kutu bitinceye kadar kullanmaya devam edin. Bu esnada da doktorunuza durumu bildirin.

 66. Levent

  Merhaba hocam dun saat 17.30 sularinda en sol alt arka daki disimi cektirdim iltihapliydi disim antibiotik i 2 gundur kullaiyordum dun sabah sisme vardi doktor bey uyusturmustu cekmeden once disimi disimi cektikten sonra agri yoktu uyusukluk nedeniyle su an zonklamalar var agri var uyutmuyor nedir sizce tesekkurler

 67. dt.fnur Post author

  Çekim yarasının ağrısı diğer dişlerinizi etkiliyor olabilir. Çekim yarası iyileştikten sonra ağrılarınız devam ederse doktorunuza başvurabilirsiniz. O dişlerinizde sorun var mı kontrol edilir.

 68. esra

  Merhabalar, öncelikle hepimize yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Beni perşembe günü dişim kırıldı ve dişçiye gittim. kırık olan bölümü parça parça çekti fakat o günden bu yana sağında ve solunda bulunan diğer dişlerim ağrıyor fakat zonklamıyor. Bu normalmidir, Teşekkür ederim

 69. dt.fnur Post author

  Aft için özel ilaçlar var onlardan kullanırsanız ağrılarınız hafifler ve yemek yiyebilirsiniz. Vücut direnciniz düştüyse ona bağlı çıkmış olabilir.

 70. Gamze

  Merhaba 4 gün önce kanal tedavisi yaptırdım ve aynı hizadaki dişimi çektirdim. Zor bir çekim oldu. Çok şiddetli ağrım oldu iki gün. Sonrasında antibiyotik ve ağrı kesiciyle durumu kontrol altına aldım fakat farkettim ki çekilen 20lik dişimin diş et ve yine aynı tarafta dilimin altı aft olmuş. Bunun nedeni ne olabilir? Hala antibiyotik alıyorum ve gargara da yapıyorum. Nasıl kurtulacağım bu acıdan.. yemek bile yiyemiyorum..

 71. Senem

  dün sağ üst dişimi çektirdim , dikkat ettim herşeye . Ağrım yok fakat şuan baktıgımda iltihaplaşmış orası ve gargara yaptım . Her iltihaplanmada agrı olur mu ?

 72. dt.fnur Post author

  Başka bir şey olabilir. Güzelce gargara yapın, muhtemelen çıkar.

 73. hüsnü

  dün ikide dişim çekildi ağaşağıdaki tarafın ön dişlerin en sağsı çekildiğinde uzun süre ağrı zızı yoktu ama çekildiği yerde beyaz bişey var ben çekildikten sonra doktor pamuk kuydu orada pamuk mu vardır başka bişeymi

 74. hamit

  Bende iki gun oluyo azi disimin yaninda ki disi cektirdim doktorum yarim saat ugrasti cekmek icin ve disimin kokunun s harfinde oldugun soyledi . Cektirdigim disimin yanindaki dis cok agriyor agri kesici aliyorum etkisi olmuyor . Normal mi acaba o disimin agrimasi

 75. kadir

  Merhaba
  dün öğlen dişimi çektirdim. pek fazla ağrım yoktu fakat bugün bayağı arttı
  ağrı kesici aldım ama pek faydası olmadı bir tek su içerken ağrı 1 dk filan geçiyor
  sonrasında geri başlıyo ne yapmalıyım

 76. dt.fnur Post author

  Doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Çekim yaranız iltihaplanmış olabilir.

 77. serap

  dişimi cektirdim iki gün önce şuan yanağım şişti ve beyaz beyaz lekeler oldu cok ağrım var ne yapmlıyım

 78. dt.fnur Post author

  Gargara yaparak yemek artığı birikmesini önlemelisiniz. Biriken yemek artıkları iyileşmeyi geciktirir.

 79. cansu

  Merhabalar. Ben 1 hafta önce dişimi çektirdim ve iltihaplandığı için şuan
  doktorumun verdiği antibiyotik ve ağrı kesicileri kullanıyorum ve orada yemek
  artıgı biriktiği için koku ve ağızımda tat farklılığı olabileceğini söyledi bu yemek artığı
  iyileşme sürecinde kendiliğinden atılıp koku oluşumu biter mi ya da pansuman veya
  herhangi bir temizle işlemi yapılmalı ?

 80. dt.fnur Post author

  Ağrı kesici ilaçlara karşı allerjiniz yoksa alabilirsiniz. Ağrılarınız ağrı kesici ile geçmiyorsa yada ağrı kesicilerin etkisi kısa sürüyorsa doktorunuza tekrar muayene olabilirsiniz.

 81. tayfun

  ben dun ölenden sonra sag alt bolgedekı en arkadakı dısın yanındakı dısımı cektırdım dun narkojun etkısının gecmesıyle bırlıkte cekımm yerının yanındakı dıslere agrı vermekte agrıların dınmesı ıcın ne yapmayalımmm

 82. dt.fnur Post author

  Çekim yerinin ağrısını yan dişinizde hissediyor olabilirsiniz, ağrı kesici alabilirsiniz. Doktorunuza da dişinizi kontrol ettirmenizde fayda var. Geçmiş olsun.

 83. dt.fnur Post author

  Herhangi bir ağrı kesici kullanabilirsiniz. Ateşiniz ve zonklar tarzda ağrılarınız hala varsa doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor. Çekim yarası iltihaplanmış olabilir. Geçmiş olsun.

 84. yasin

  4 saat önce diş çektirdim zor bir çekim oldu.şu an baş ağrım ve ateşim var. ne yapmalıyım.bir de hangi ağrı kesici kullanabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir